Latvijas Futbola federācijas (LFF) Ētikas komiteja pieciem FK "Dinamo Rīga" spēlētājiem piemērojusi diskvalifikācijas, aizliedzot piedalīties jebkādās ar futbolu saistītās aktivitātēs. Ar viena gada diskvalifikāciju sodīti Daniels Fedorovičs, Aleksandrs Kartišovs un Artūrs Ļotčikovs, bet Vahtangs Jomidava (Vakhtang Jomidava) un Badri Lolua pēc nesadarbošanās ar komiteju saņēmuši trīs gadu diskvalifikācijas (1+2 gadi).

Sodi piemēroti pēc iekšējās izmeklēšanas veikšanas par "Optibet" Nākotnes līgas 7. oktobra spēli starp FK "Dinamo Rīga" un FK "Tukums 2000-2"/TSS komandām. Izmeklēšanā tika iekļauti pieaicināto neatkarīgo ekspertu atzinumi, Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Krāpniecisko darbību ar spēļu rezultātiem analīzes sistēmas (BFDS) ziņojums, krāpniecisko darbību analīzes centra "United Lotteries for Integrity in Sports" paziņojums, likmju analīzes centra "Starlizard" atskaite, kā arī FK "Dinamo Rīga" spēlētāju un vadības pārstāvju iztaujāšanas protokoli.

Komiteja izmeklēšanas rezultātā atzinusi, ka minētā spēle tika manipulēta no FK "Dinamo Rīga" spēlētāju puses ar mērķi panākt konkrētu spēles rezultātu. Komitejas ieskatā spēles rezultāta apzinātā manipulācijā tieši tika iesaistīti pieci minētie spēlētāji, kuriem saskaņā ar LFF Disciplināro reglamentu līdzās diskvalifikācijai piemērota arī 1000 EUR soda nauda katram. Vahtangs Jomidava (Vakhtang Jomidava) un Badri Lolua viena gada diskvalifikācijai papildus saņēmuši divu gadu diskvalifikāciju par nesadarbošanos ar LFF Ētikas komiteju izmeklēšanas laikā.