LFF ikgadēji nosaka Latvijas futbola gada laureātus un sumina tā izcilniekus kā Latvijas futbola laukumos, tā arī ārpus tiem. Tradicionāli tiek sveikti gan gada labākais futbolists, gan gada labākā futboliste, kā arī vēl virkne gada izcilnieku dažādās gada laureātu, jaunatnes futbola, sacensību laureātu un mediju laureātu nominācijās.

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • Vēsture

 

Septīto reizi karjerā par Latvijas gada labāko futbolisti nosaukta Olga Ševcova, bet 2023. gada labākā futbolista tituls ticis Jānim Ikauniekam, kurš šādu atzinību ieguvis pirmoreiz karjerā. Tradicionālajā Latvijas Futbola federācijas (LFF) Laureātu vakarā J. Ikaunieks piektdien ieguva kopumā trīs balvas.

Kā ierasts, uzvarētāji laureātu nominācijās noteikti, apkopojot plašu Latvijas futbola sabiedrības pārstāvju iesniegtās balsis. Starp balsotājiem attiecīgajās nominācijās bija LFF komitejas un valde, treneru padomes, klubu, komandu un akadēmiju pārstāvji, sporta žurnālisti un iesaistītās organizācijas.

Olga Ševcova par gada futbolisti tika nosaukta arī pērn, bet iepriekš viņa pie titula tika arī 2011., 2013. un 2017.-2019. gadā. Latvijas izlasē viņa šogad astoņās spēlēs guva četrus vārtus, bet klubu karjerā izcēlās ar skaļu pāreju uz Stambulas "Fenerbahce" no Turcijas. Balsojumā viņas tuvākā sekotāja bija Karlīna Miksone.

Jānis Ikaunieks līdzās gada labākā futbolista titulam tika iebalsots arī par "Optibet" Virslīgas labāko pussargu un labāko spēlētāju. Latvijas izlasē viņam šogad astoņas spēles un vieni gūti vārti, bet virslīgas čempionātā RFS sastāvā 22 mači un 15 precīzi sitieni.  Viņa tuvākais sekotājs balsojumā bija Kristers Tobers.

Divas balvas piektdien saņēma Viktors Morozs no RFS komandas – gada treneris Latvijas futbolā un "Optibet" Virslīgas labākais treneris, kur pirmajā vietā viņš tika iebalsots arī 2021. gadā. Ceturto reizi pēc kārtas Artūrs Šketovs atzīts par labāko telpu futbola sacensību treneri, bet sieviešu futbola sacensību labākā trenera balva otro reizi pēc kārtas nonākusi Raivo Varažinska rokās.

Pirmoreiz karjerā Artjoms Kozlovskis tika nosaukts par gada labāko telpu futbolistu, bet savu pirmo gada labākā pludmales futbolista titulu saņēma Edgars Rubenis. Labāko jaunatnes futbolistu balvas ieguva Eduards Dašķevičs un Annija Gabriela Andersone, bet par labāko jaunatnes telpu futbolistu tika nosaukts Daniils Fogels.

Citas "Optibet" Virslīgas balvas saņēma Jevgeņijs Nerugals, kurš par labāko vārtsargu tika nosaukts arī 2017. gadā, Žiga Lipuščeks, kurš labākā aizsarga balvas saņēma arī 2020. un 2021. gadā, un Marko Regža. Čempionāta simboliskajā izlasē iebalsoja septiņus RFS futbolistus, trīs "Riga FC" pārstāvjus un vienu spēlētāju no "Valmiera FC". "Optibet" Nākotnes līgas labākā spēlētāja gods tika Andrim Krušatinam.

Otro gadu pēc kārtas Edgars Maļcevs saņēmis virslīgas labākā tiesneša balvu, bet par labāko tiesneša asistentu pēc divu gadu pārtraukuma un kopumā 12. reizi karjerā kļuvis Haralds Gudermanis. Trešo reizi pēc kārtas un ceturto reizi karjerā labākās tiesneses balva pienākas Jeļenai Jermolajevai, bet Līga Didriķe sesto gadu pēc kārtas nosaukta par labāko tiesneses asistenti. Eduards Borisevičs saņēmis savu pirmo labākā telpu futbola tiesneša balvu.

LFF prezidenta balva šogad tika piešķirta "Baltic Sport Group".

Par 2022. gada Latvijas labāko futbolisti sesto reizi karjerā nosaukta Olga Ševcova, bet labākā futbolista balvu otro reizi pēc kārtas saņēmis Vladislavs Gutkovskis. Uzvarētāji 16. decembrī paziņoti tradicionālajā Latvijas Futbola federācijas (LFF) Laureātu vakarā, kurā tiks nosaukti 2022. gada Latvijas futbola izcilnieki kopumā 32 nominācijās.

Kā ierasts, uzvarētāji laureātu nominācijās noteikti, apkopojot plašu Latvijas futbola sabiedrības pārstāvju iesniegtās balsis. Starp balsotājiem attiecīgajās nominācijās bija LFF komitejas un valde, treneru padomes, klubu, komandu un akadēmiju pārstāvji, sporta žurnālisti un iesaistītās organizācijas. Šogad nomināciju klāstu papildināja labākā sieviešu futbola trenera/pedagoga balva, kā arī nomināciju nošķiršana par gada treneri Latvijas futbolā un gada treneri virslīgas čempionātā. Mediju nominācijas šogad apvienotas vienā balvā par ieguldījumu futbola atspoguļošanā.

Olga Ševcova par labāko futbolisti nosaukta pēc divu gadu pārtraukuma, kad pie balvas tika Sandra Voitāne. Latvijas izlases uzbrucēja, kura ikdienā spēlē Islandes klubā "IBV Vestmannaeyja", iepriekš par labāko tika atzīta arī 2011., 2013. un 2017.-2019. gadā. Latvijas izlasē viņai šogad astoņas spēles un divi vārti, bet tuvākās sekotājas balsojumā bija Nelle Treimane un S. Voitāne.

Vladislavs Gutkovskis, kurš Latvijas izlases sastāvā šogad astoņās spēlēs guva sešus vārtus, balsojumā uzvarējis otro reizi pēc kārtas, kļūstot par astoto spēlētāju vēsturē, kurš gada futbolista titulu spējis nosargāt. Iepriekš tas izdevies arī Vitālijam Astafjevam, Marianam Paharam, Mārim Verpakovskim, Kasparam Gorkšam, Aleksandram Cauņam, Andrim Vaņinam un Pāvelam Šteinboram. Balsojumā Polijas kluba "Rakow" un Latvijas izlases uzbrucēja tuvākie sekotāji bija Raimonds Krollis un Jānis Ikaunieks.

Četras balvas Laureātu vakarā saņēma "Valmiera FC" un Latvijas izlases uzbrucējs Raimonds Krollis, kurš trešo reizi pēc kārtas tika atzīts par jaunatnes labāko futbolistu, bet otro reizi pēc kārtas – par "Optibet" Virslīgas sezonas labāko uzbrucēju. Tāpat viņam virslīgas sezonas labākā spēlētāja un labākā vārtu guvēja balvas. Divas atzinības Raimonda trenerim klubā Jurģim Kalnam – gada treneris Latvijas futbolā un "Optibet" Virslīgas labākais treneris.

Otro reizi karjerā Miks Babris nosaukts par gada labāko telpu futbolistu, bet Artjoms Križanovskis saņēmis savu pirmo labākā pludmales futbolista balvu. Latvijas jaunatnes labākās futbolistes godā celta Anastasija Poļuhoviča, bet Edgars Tarakanovs otro reizi pēc kārtas izpelnījies jaunatnes labākā telpu futbolista balvu. Trešo reizi pēc kārtas Artūrs Šketovs atzīts par labāko telpu futbola sacensību treneri, bet sieviešu futbola sacensību labākā trenera balva nonākusi Raivo Varažinska rokās.

Pirmoreiz karjerā Edgars Maļcevs saņēmis virslīgas labākā tiesneša balvu, bet par labāko tiesneša asistentu otro reizi karjerā nosaukts Aleksejs Spasennikovs. Otro reizi pēc kārtas un trešo reizi karjerā labākās tiesneses balva pienākas Jeļenai Jermolajevai, bet Līga Didriķe piekto gadu pēc kārtas nosaukta par labāko tiesneses asistenti. Eduards Fatkuļins saņēmis savu pirmo labākā telpu futbola tiesneša balvu.

Pārējās "Optibet" Virslīgas sezonas balvas saņēma Rihards Matrevics, kurš par labāko vārtsargu atzīts otro reizi pēc kārtas, Vitālijs Jagodinskis un Daisuke Jokota. Sezonas simboliskajā izlasē tika iekļauti trīs klubu pārstāvji ar lielāko pārstāvniecību "Valmiera FC" – septiņi futbolisti. Niks Dusalijevs no "Valmiera FC-2"/VSS komandas nosaukts par "Optibet" Nākotnes līgas labāko spēlētāju.

LFF prezidenta balva šogad tika piešķirta Liepājas valstspilsētas pašvaldībai.

Par 2021. gada Latvijas labāko futbolisti nosaukta Sandra Voitāne, kurai šāds gods ticis otro reizi pēc kārtas, bet labākā futbolista balvu pirmoreiz karjerā saņēmis Vladislavs Gutkovskis. Uzvarētāji piektdien paziņoti tradicionālajā Latvijas Futbola federācijas (LFF) Laureātu vakarā, kurā tiks nosaukti 2021. gada Latvijas futbola izcilnieki kopumā 31 nominācijā.

Kā ierasts, uzvarētāji laureātu nominācijās noteikti, apkopojot plašu Latvijas futbola sabiedrības pārstāvju iesniegtās balsis. Starp balsotājiem attiecīgajās nominācijās ir LFF komitejas un valde, treneru padomes, klubu, komandu un akadēmiju pārstāvji, sporta žurnālisti un iesaistītās organizācijas.

Sandra Voitāne Latvijas labākās futbolistes balvu saņēma otro gadu pēc kārtas. Latvijas izlases kapteine valstsvienību 2021. gadā pārstāvēja septiņās spēlēs. Gadu viņa iesāka Vācijas bundeslīgas klubā SV "Meppen", jūnijā pievienojās Austrijas komandai Insbrukas "Wacker", bet šomēnes papildināja Islandes vienības IBV rindas.

Savukārt Vladislavs Gutkovskis labākā futbolista balvu saņēmis pirmoreiz karjerā, turklāt kopš 2013. gada šī ir tikai otrā reize, kad labākā futbolista balvu nesaņem vārtsarga pozīcijas spēlētājs. Latvijas izlasē pērn septiņās spēlēs viņš guva trīs vārtus, kā arī kļuvis par stabilu uzbrukuma vērtību Polijas ekstraklases komandā "Rakow".

Gutkovskis balsojumā ieguva 41 balsi, bet viņa tuvākais sekotājs ar 26 balsīm bija Roberts Uldriķis. Deviņas balsis saņēma Roberts Savaļnieks. Savukārt Voitāne balsojuma noslēgumā tika pie astoņām balsīm, apsteidzot Olgu Ševcovu ar piecām balsīm.

Trešo reizi karjerā un pēc viena gada pārtraukuma par labāko telpu futbolistu Latvijā nosaukts Germans Matjušenko, bet Mihails Skuratovičs pirmoreiz atzīts par labāko pludmales futbolistu. Par Latvijas gada labāko jauno futbolistu otro reizi pēc kārtas nosaukts Raimonds Krollis, labākās jaunās futbolistes gods ticis Sofijai Gergeležiu, bet labākā jaunatnes telpu futbolista godā celts Edgars Tarakanovs. Šāda balva, kas nosaukta Raimonda Valta vārdā, pasniegta pirmoreiz.

Raimonds Krollis piektdien saņēma balvu arī kā "Optibet" Virslīgas sezonas labākais uzbrucējs. Divas čempionāta balvas saņēma Tomašs Šimkovičs – labākais pussargs un labākais spēlētājs. Virslīgas labākā vārtsarga atzinību izpelnījās Rihards Matrevics, bet par labāko aizsargu otro gadu pēc kārtas tika nosaukts Žiga Lipuščeks. Bogdans Samoilovs tika iebalsots kā "Optibet" Nākotnes līgas sezonas labākais spēlētājs.

Gada trenera tituls ticis RFS vienības stūrmanim Viktoram Morozam, sieviešu futbola sacensību labākā trenera balva piešķirta Jevgēnijam Gedertsonam, bet Artūrs Šketovs otro gadu pēc kārtas atzīts par labāko telpu futbola sacensību treneri. Jaunatnes futbolā labākā trenera gods piešķirts Andrejam Karpovam, bet Reinis Flaksis nosaukts par gada labāko jauno treneri.

Septīto reizi karjerā Andris Treimanis nosaukts par virslīgas gada labāko tiesnesi, labākā virslīgas tiesneša asistenta godā pirmoreiz celts Romans Platonovs, bet sieviešu futbolā šīs balvas saņēma attiecīgi Jeļena Jermolajeva otro reizi karjerā un Līga Didriķe ceturto gadu pēc kārtas. Pirmoreiz pasniegta labākā telpu futbola tiesneša balva, un par tās ieguvēju kļuvis Ingus Puriņš.

Īpašs gods piektdien tika izrādīts Miķelim Lenertam-Rubenim un Georgijam Smirnovam, kuri kļuva par pirmajiem LFF Zelta Goda zīmes saņēmējiem. Tāda tiek piešķirta par nozīmīgu ieguldījumu pašmāju futbolā un ir augstākais apbalvojums, kas var tikt piešķirts Latvijas futbolā. Miķelis Lenerts-Rubenis ir ilggadējs sporta darbinieks un apskatnieks, savulaik viens no vadošajiem sava reģiona futbola tiesnešiem. Sarakstījis vairāk nekā desmit grāmatas, tai skaitā mācību līdzekļus futbola tiesnešiem. Latvijas Gada balvas sportā par mūža ieguldījumu saņēmējs. Georgijs Smirnovs ir viens no visu laiku labākajiem Latvijas futbolistiem, slavenās Rīgas "Daugavas" meistarkomandas spēlētājs, kur kā uzbrucējs spēlēja no 1957. līdz 1969. gadam. 1960. gada sezonā tika nosaukts starp PSRS tā gada labākajiem futbolistiem. Līdzīgu godu PSRS laikos neviens cits Latvijas klubu pārstāvis neizpelnījās.

Par 2020. gada labāko Latvijas futbolisti atzīta Sandra Voitāne, bet labākā futbolista tituls otro gadu pēc kārtas tiek vārtsargam Pāvelam Šteinboram.

Pāvels Šteinbors par labāko Latvijas futbolistu tika atzīts arī 2019. gadā, savukārt Sandra Voitāne pie šāda goda tikusi pirmoreiz.

Balsojumā par gada labāko Latvijas futbolistu piedalījās LFF Nacionālo izlašu treneru padome (10), biedrība "Latvijas Futbola Virslīga" (1), virslīgas komandu galvenie treneri un kapteiņi (20), 1. līgas komandu galvenie treneri un kapteiņi (18), mediju pārstāvji (30), kā arī LFF valdes locekļi (9). Par Latvijas izlases vārtsargu savas balsis atdeva 32 dalībnieki no 88. Balsojumā otro vietu ar 21 balsi ieguva uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis.

Balsojumā par labāko futbolisti piedalījās LFF Sieviešu futbola treneru padome (kopā 1 balss), kā arī sieviešu un meiteņu futbola klubi (22). Sandra Voitāne saņēma 7 balsis, otrajā vietā ar četrām balsīm palika Karlīna Miksone. Tradicionāli noteikts arī labākais telpu futbolists (Miks Babris) un pludmales futbolists (Aivis Poklikajevs), kuriem abiem šāda balva pienākas pirmoreiz.

Raimonds Krollis izpelnījies atzinību kā gada labākais jaunatnes futbolists, bet starp daiļā dzimuma pārstāvēm pie šāda goda tikusi Sofija Garanča. Jaunatnes futbola sadaļā atzīnība arī treneriem Viktoram Vicehovskim un Gintam Cimeram, organizatoram Mārim Landmanim un Mārupes Sporta centram. Pirmajam no viņiem pienācās divas Laureātu vakara balvas, jo V. Vicehovskis tika nosaukts arī par sieviešu futbola sacensību labāko treneri.

Par gada labāko tiesnesi Latvijas futbolā atzīts Aleksandrs Anufrijevs. Par labāko tiesneša asistentu jau 11. reizi karjerā atzīts Haralds Gudermanis. Labākās tiesneses tituls Violai Raudziņai, bet labākās asistentes gods - Līgai Didriķei.

Sākot ar šo gadu viena no jaunajām nominācijām ir LFF prezidenta balva, ko pasniedz par īpašu ieguldījumu Latvijas futbola labā. Tā nonākusi Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīcībā. Visa gada laikā LFF cieši sadarbojās ar SPKC gan izlašu, gan klubu sacensību rīkošanā, un ir viennozīmīgi skaidrs, ka bez SPKC atbalsta aizvadītais gads Latvijas futbolā nav iedomājams.

Pirmoreiz LFF Laureātu vakara ietvaros noteikts arī labākais telpu futbola treneris. Šogad šādu godu izpelnījies ilggadējais Latvijas izlases, kā arī FK "Raba" treneris Arturs Šketovs, kamēr Mihails Koņevs otro reizi pēc kārtas atzīts par labāko pašmāju treneri futbolā 11:11.

Par aizvadītās sezonas "Optibet" virslīgas čempionāta labāko spēlētāju nosaukts Stefans Paničs, kuram arīdzan labākā pussarga balva, bet citviet atzinību izpelnījās Roberts Ozols, Žiga Lipuščeks un Tolu Arokodare. Aleksandrs Jerkins saņēmis balvu kā 1. līgas ("Optibet" Nākotnes līgas) labākais spēlētājs.

Amata brāļi nosaukuši Edmundu Novicki par gada labāko žurnālistu Latvijas futbolā, bet balva par futbola popularizēšanu digitālajā vidē nonākusi "YouTube" kanāla "Par Futbolu" rokās.

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA.

Par Latvijas gada futbolistu 2019 nosaukts Latvijas izlases un Polijas kluba Gdiņas "Arka" vārtsargs Pāvels Šteinbors, kurš pirmoreiz karjerā ieguvis vislielāko atbalstu Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētajā atklātajā balsojumā.

Balsojumā Pāvels Šteinbors ieguva 49 balsis, bet viņa tuvākais sekotājs ar 24 balsīm bija Mārcis Ošs. Šajā nominācijā balsot varēja LFF nacionālo izlašu treneru padome, Virslīgas komandu galvenie treneri un kapteiņi, biedrība "Latvijas Futbola Virslīga", 1. līgas komandu galvenie treneri un kapteiņi, LFF valdes locekļi un sporta žurnālisti.

Aizvadītajā gadā Pāvels Šteinbors devās laukumā astoņās Latvijas nacionālās izlases spēlēs, bet pirms tam kopš 2015. gada viņa kontā bija vien četras spēles valstsvienības rindās. Tāpat 34 gadus vecais vārtsargs regulāri izpelnījies atzinību ar savu sniegumu "Arka" komandas sastāvā, bet Polijas augstākās līgas čempionātā viņš tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem savas pozīcijas spēlētājiem.

Vārtsarga pozīcijas spēlētājs par Latvijas gada futbolistu nosaukts pēc viena gada pārtraukuma, jo 2018. gadā par labāko tika kronēts uzbrucējs Dāvis Ikaunieks. Pirms tam kāds no šīs pozīcijas pārstāvjiem par labāko tika nosaukts piecus gadus pēc kārtas, pēdējās trīs no šīm reizēm pie balvas tiekot Andrim Vaņinam.

Savukārt par Latvijas gada futbolisti trešo reizi pēc kārtas un kopumā piekto reizi karjerā nosaukta Latvijas izlases un FK "Dinamo Rīga" uzbrucēja Olga Ševcova, kura ieguva astoņas balsis un apsteidza piecas balsis ieguvušo Karlīnu Miksoni. Šajā nominācijā balsot varēja LFF sieviešu futbola treneru padome un Latvijas sieviešu futbola klubi, kuri Latvijas čempionātā pārstāvēti ar vismaz vienu komandu.

Aizvadītā gada "Optibet" virslīgas čempionāta labākā spēlētāja balvu ieguvis RFS vienības serbu uzbrucējs Darko Lemajičs, kurš, pateicoties 15 gūtajiem vārtiem, ieguvis arī speciālbalvu kā virslīgas labākais vārtu guvējs. Savukārt "Riga FC" līdz virslīgas čempionu titulam aizvedušais Mihails Koņevs nosaukts par gada labāko treneri Latvijas futbolā. Tikmēr "Komanda.lv" 1. līgas čempionātā par labāko sezonas spēlētāju atzīts Oskars Rubenis no SK "Super Nova", kamēr Ralfs Apsītis no FK "Smiltene"/BJSS ar 25 gūtajiem vārtiem saņem speciālbalvu kā sacensību rezultatīvākais spēlētājs.

Jau trešo reizi pēc kārtas par Latvijas jaunatnes labāko futbolistu nosaukts Latvijas izlases un Šveices kluba FC "Sion" uzbrucējs Roberts Uldriķis, iegūstot Ilmāra Liepiņa vārdā nosaukto balvu, savukārt Latvijas izlases spēlētāja, BFC "Daugavpils" pārstāve un Preiļu futbola audzēkne Paula Linda Liniņa ieguvusi balvu kā Latvijas jaunatnes gada labākā futboliste.

Otro reizi pēc kārtas un arīdzan otro reizi karjerā par Latvijas gada telpu futbolistu atzīts Germans Matjušenko no FC "Petrow", Vlads Rimkus no "Grifs AG/Robežsardze" iebalsots kā gada labākais pludmales futbolists, bet Liene Vāciete, kura strādā ar FS "Metta" un Latvijas WU-15 izlasi, izpelnījusies atzinību kā sieviešu futbola sacensību gada labākā trenere.

Jura Docenko balvu kā labākais jaunatnes futbola treneris ieguvis Anatolijs Čebans (FK "Dinamo Rīga"), Genādija Šitika balvu kā labākais jaunatnes futbola organizators izpelnījies Aivars Eņģelis (Talsu NSS), savukārt Rīgas Futbola skola nosaukts par radošāko bērnu un jauniešu futbola klubu. Amatbrāļi sesto gadu pēc kārtas nosaukuši Edmundu Novicki ("Sportacentrs.com") par labāko futbola žurnālistu, bet portāla TVNET lietotāji par Latvijas futbola gada foto atzinuši Aigas Veisas darbu "Respect".

Visbeidzot, sesto reizi karjerā un trešo gadu pēc kārtas par Latvijas labāko futbola tiesnesi nosaukts Andris Treimanis, kamēr viņa brigādes kolēģis Aleksejs Spasjoņņikovs pārtraucis desmit gadus ilgo Haralda Gudermaņa panākumu sēriju, kļūstot par gada labāko tiesneša asistentu. Otro gadu pēc kārtas LFF balsojumā tika godinātas arī sieviešu futbola tiesneses, balvas iegūstot Jeļenai Jermolajevai un Līgai Didriķei, kura arī 2018. gadā tika nosaukta par labāko tiesneses asistenti.

Kopumā uzvarētāji noteikti 19 dažādās nominācijās, kas ir par divām vairāk nekā 2018. gadā, kā arī piešķirtas divas speciālbalvas vīriešu turnīru rezultatīvākajiem spēlētājiem. Šoreiz atkal tiek pasniegtas balvas arī tradīcijām bagātajās nominācijās, kas nosauktas Latvijas futbola labā daudz devušu cilvēku - Jura Docenko, Genādija Šitika un Ilmāra Liepiņa - vārdos.

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA.

Trešdien, 19. decembrī, VEF Kultūras pilī norisinājās tradicionālais Latvijas Futbola federācijas (LFF) Laureātu vakars, kurā pirmoreiz karjerā par Latvijas gada futbolistu tika nosaukts Čehijas klubā FK Jablonec spēlējošais Latvijas nacionālās izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks.

Kuldīgā dzimušais uzbrucējs Latvijas gada labākā futbolista balvu ieguva ļoti līdzvērtīga balsojuma rezultātā, apsteidzot iepriekšējo trīs gadu šīs balvas ieguvēju Andri Vaņinu un labāko trijniekā pirmoreiz iekļuvušo Robertu Ozolu. Dāvis Ikaunieks šogad līdz vasarai spēlēja Čehijas čempionāta klubā Visočinas Jihlava, tiekot atzīts par turnīra labāko leģionāru, bet pēcāk pārcēlās uz citu šīs valsts klubu FK Jablonec, saņemot iespēju apliecināt sevi jaunā līmenī, tostarp - UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā. Latvijas nacionālās izlases rindās viņš līdz šim aizvadījis 20 spēles, kurās guvis četrus vārtus.

Citviet otro reizi pēc kārtas un kopumā ceturto reizi karjerā par Latvijas gada futbolisti nosaukta Olga Ševcova, kura ikdienā spēlē Rīgas Futbola skolā un Latvijas izlasē. Uzbrucēja šogad kļuvusi par Latvijas čempioni un Latvijas kausa ieguvēju, bet kopā ar Latvijas izlasi triumfējusi Baltijas kausa izcīņā.

Šīgada Virslīgas čempionāta labākā spēlētāja titulu ieguva Roberts Ozols no Riga FC, kurš šo godu izpelnījies pirmoreiz, bet par Komanda.lv 1. līgas labāko spēlētāju atzīts Vugars Askerovs no BFC Daugavpils/Progress, kurš iepriekš pie šīs balvas tika arī 2016. gadā. Pirmoreiz karjerā par Latvijas gada labāko telpu futbolistu nosaukts Germans Matjušenko no FK Nikars, kamēr labākā pludmales futbolista gods pienācās Sergejam Vasiļjevam, kurš pie šādas atzinības tika arī 2012. gadā.

Otro gadu pēc kārtas par Latvijas labāko jaunatnes futbolistu nosaukts Roberts Uldriķis, kamēr Nelle Treimane izpelnījusies labākās futbolistes titulu. Virslīgas čempionu Riga FC vadītājs Viktors Skripņiks iebalsots par gada labāko treneri Latvijas futbolā, bet sieviešu sacensību labākā trenera tituls otro reizi pēc kārtas aizceļojis pie Jevgēņija Mihaļkova. Piekto reizi pēc kārtas Edmunds Novickis no Sportacentrs.com nosaukts par gada labāko futbola žurnālistu, šādu titulu atvēlot viņa amatbrāļiem.

Piekto reizi karjerā un otro gadu pēc kārtas par labāko tiesnesi nosaukts Andris Treimanis, kamēr labākā tiesneša asistenta godā jau desmito gadu pēc kārtas celts Haralds Gudermanis. Pirmoreiz LFF Laureātu vakarā tiek apbalvotas arī labākās sieviešu tiesneses, balvas iegūstot Violai Raudziņai un Līgai Didriķei.

LFF Laureātu vakarā tika noskaidroti arī gada skaistākie vārti Latvijas futbolā un Latvijas futbola gada foto, bet īpašas atzinības balvas saņēma FK Liepāja/Mogo (Fanu klase – labākais bērnu piesaistes projekts), RH3 fonda organizētā labdarības spēle (labākais sociālais projekts), Valmiera Glass ViA (kampaņa par Gata Kalniņa atgriešanos Valmierā – par tēla veicināšanu) un FS Metta (labākais digitālais saturs Virslīgas un Sieviešu futbola 1. līgas komandu atspoguļošanā).

Uz skatuves īpaši emocionālā mirklī tika sumināti šogad punktu savām profesionālajām gaitām pielikušie Jurijs Žigajevs un Kristaps Grebis, savukārt pirms Laureātu vakarā atsevišķi tika godināti Latvijas futbola veterāni.

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA

Ceturtdien, 21. decembrī, VEF Kultūras pilī norisinājās tradicionālais Latvijas Futbola federācijas (LFF) Laureātu vakars, kurā trešo gadu pēc kārtas Latvijas labākā futbolista balvu saņēma vārtsargs Andris Vaņins.

Kopumā karjeras laikā Andris Vaņins par Latvijas gada labāko futbolistu nosaukts piecas reizes, kas ļauj viņam būt šīs nominācijas rekordistam. Tāpat izceļams, ka vārtsarga pozīcijas spēlētājs šo godu Latvijas futbolā izpelnās jau piekto gadu pēc kārtas.

Citviet par 2017. gada Latvijas labāko futbolisti tika atzīta Olga Ševcova, kurai trešais šāds panākums karjerā, bet gada labāko jaunatnes futbolistu balvas saņēma Roberts Uldriķis un Anastasija Fjodorova. Trīs balvas izpelnījās krievu leģionārs Jevgeņijs Kozlovs no Latvijas čempionvienības Spartaks Jūrmala, kurš kļuva par SynotTip Virslīgas labāko vārtu guvēju, labāko pussargu un labāko futbolistu. Divas balvas saņēma nigērietis Adeleke Akinola Akinjemi no FK Ventspils, kurš dalīja Virslīgas labākā vārtu guvēja titulu un tika atzīts par labāko uzbrucēju. Tāpat ar divām balvām var lepoties Alvis Dubovs no Valmiera Glass VIA vienības – Komanda.lv 1. līgas čempionāta labākais vārtu guvējs un labākais futbolists. Laureātu vakara rekordus turpina gāzt Haralds Gudermanis, kurš jau devīto gadu pēc kārtas nosaukts par Latvijas labāko tiesneša asistentu.

Kopumā balvas tika pasniegtas 25 dažādās nominācijās. LFF Laureātu vakara gaviļniekus dažādajos balsojumos izraugās LFF Sporta daļa un attiecīgās LFF struktūrvienības, LFF Nacionālo izlašu treneru padome, Virslīgas un 1. līgas klubi, kā arī komandu kapteiņi, biedrība Latvijas Futbola Virslīga, LFF valde un balsojumam apstiprinātie mediju pārstāvji.

JAUNATNES FUTBOLA LAUREĀTI

  • Jura Docenko balva – labākais jaunatnes futbola treneris | ANDIS ROZĪTIS (Vidzemes FC)
  • Genādija Šitika piemiņas balva – labākais jaunatnes futbola organizators | INGUS LUKOVIČS (FK Liepāja)
  • Radošākais bērnu un jauniešu futbola klubs | FS METTA
  • Ilmāra Liepiņa balva – Latvijas jaunatnes labākais futbolists | ROBERTS ULDRIĶIS (RFS)
  • Latvijas jaunatnes labākā futboliste | ANASTASIJA FJODOROVA (Rēzeknes BJSS/SK Progress)

MEDIJU LAUREĀTI

 • Labākais futbola žurnālists | EDMUNDS NOVICKIS (Sportacentrs.com)
 • Labākā futbola fotogrāfija | NORA KREVŅEVA-BAIBAKOVA (Futbolistes reakcija laukumā)

SACENSĪBU LAUREĀTI

 • Sieviešu futbola sacensību labākais treneris | JEVGĒŅIJS MIHAĻKOVS (AFA Olaine)
 • Godīgas spēles balva Komanda.lv 1. līgā | JDFS ALBERTS
 • Godīgas spēles balva SynotTip Virslīgā | RFS
 • Latvijas labākais tiesneša asistents | HARALDS GUDERMANIS (FIFA kategorija, Carnikava)
 • Latvijas labākais tiesnesis | ANDRIS TREIMANIS (FIFA kategorija, Kuldīga)
 • Komanda.lv 1. līgas labākais vārtu guvējs | ALVIS DUBOVS (Valmiera Glass VIA – 27 vārti)
 • Komanda.lv 1. līgas labākais futbolists | ALVIS DUBOVS (Valmiera Glass VIA)
 • Komanda.lv 1. līgas labākais treneris | GATIS ĒRGLIS (Valmiera Glass VIA)
 • SynotTip Virslīgas labākais vārtu guvējs | ADELEKE AKINOLA AKINJEMI (FK Ventspils – 10 vārti), ARTŪRS KARAŠAUSKS (FK Liepāja/Mogo – 10 vārti), JEVGEŅIJS KOZLOVS (Spartaks Jūrmala– 10 vārti)
 • SynotTip Virslīgas labākais vārtsargs | JEVGEŅIJS NERUGALS (Spartaks Jūrmala)
 • SynotTip Virslīgas labākais aizsargs | KASPARS GORKŠS (Riga FC)
 • SynotTip Virslīgas labākais pussargs | JEVGEŅIJS KOZLOVS (Spartaks Jūrmala)
 • SynotTip Virslīgas labākais uzbrucējs | ADELEKE AKINOLA AKINJEMI (FK Ventspils)
 • SynotTip Virslīgas labākais futbolists | JEVGEŅIJS KOZLOVS (Spartaks Jūrmala)
 • SynotTip Virslīgas labākais treneris | MAREKS ZUBS (Spartaks Jūrmala, 2017. gada janvāris – jūlijs)

GADA LAUREĀTI

 • Latvijas labākais telpu futbolists | ANDREJS ALEKSEJEVS (FK Nikars)
 • Latvijas labākā futboliste | OLGA ŠEVCOVA (Rīgas Futbola skola)
 • Latvijas labākais futbolists | ANDRIS VAŅINS (FC Zurich, Šveice)

Ar ikgadējo Latvijas Futbola federācijas (LFF) Laureātu vakaru piektdien, 16. decembrī, uz kinoteātra Splendid Palace skatuves tika godināti 2016. gada Latvijas futbola izcilnieki kopumā 26 nominācijās, kas aptver jaunatnes futbolu, medijus un dažādas pašmāju futbola sacensības. Vakara kulminācijā tika noskaidrots gada pludmales futbolists, gada telpu futbolists un gada futboliste, bet par aizejošā gada Latvijas labāko futbolistu ceturto reizi karjerā tika nosaukts vārtsargs Andris Vaņins.

Laureātu vakara tematika tika veltīta vārdu salikumam, kas iesakņojies topošajā Latvijas futbola attīstības stratēģijā un kas sevī iemieso LFF vīziju par pašmāju futbola izaugsmes tālāko ceļu – Futbols Latvijas sirdī. Lielā notikuma viesi un klātesošie tika priecēti ar virkni māksliniecisku priekšnesumu un uzrunu, bet balvas gada laureātiem pasniedza tādas personības kā 2015. gada Latvijas gada balvas sportā ieguvēja kā labākā sporta skolotāja Nataļja Gorškova, šogad aizsaulē pavadītā sporta žurnālista Artura Vaidera sieva Inese Vaidere, izcilā sporta mediju personība Gunārs Jākobsons, Latvijas nacionālās izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, kurš kā piemērs futbolista mērotajam ceļam no Latvijas Pirmās līgas turnīra līdz Anglijas premjerlīgai sveica Pirmās līgas izcilniekus, LFF sporta direktors Dainis Kazakevičs, biedrības Latvijas Futbola Virslīga izpilddirektors Emīls Latkovskis, LFF izpilddirektors Edgars Pukinsks un LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

Līdztekus Latvijas futbola ģimenes gaviļnieku sveikšanai klātesošos uzrunāja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, kas piedalījies šogad ieviestā Latvijas futbola izlases Biznesa kluba izveidē, bet LFF vadība sniedza piemiņas un pateicības dāvanas federācijas atbalstītājiem. Ar īpašu specbalvu tika sveikta komanda Varakļāni, kas šogad kļuva par Eiropas čempioni ielu futbolā, kā arī aizvadītās SynotTip Virslīgas sezonas skaistāko vārtu guvējs.

Jaunatnes futbola nominācijas

Jura Docenko vārdā nosaukto balvu kā gada labākais Latvijas jaunatnes futbola treneris/pedagogs saņēma Ivans Maksimčuks no BFC Daugavpils, bet Maira Mihelsone no FS Metta tika sveikta kā labākais jaunatnes futbola organizators, iegūstot Genādija Šitika vārdā nosaukto apbalvojumu. Pirmoreiz kluba vēsturē kā Latvijas radošākais bērnu un jauniešu futbola klubs tika godināta Futbola skola Leevon, bet Ilmāra Liepiņa balvu, kas pienākas Latvijas jaunatnes gada labākajam futbolistam, saņēma FK Spartaks Jūrmala un Latvijas U-21 izlases pussargs Jevgeņijs Kazačoks. Izceļams, ka viņš šo balvu savulaik saņēma arī 2013. gadā, kad pārstāvēja šo pašu klubu un Latvijas U-19 izlasi.

Atgādinām, ka atsevišķā apbalvošanas pasākumā tika sveikti šīgada Latvijas jaunatnes futbola un LFF Futbola akadēmijas izcilnieki.

Mediju laureāti

Pirmoreiz savā profesionālajā karjerā gada labākā Latvijas futbola fotogrāfa balvu saņēma Nora Krevņeva, bet jau trešo gadu pēc kārtas labākā futbola žurnālista balva pienācās portāla Sportacentrs.com pārstāvim Edmundam Novickim, kurš tika pie Valērija Karpuškina vārdā nosauktā goda. Nemainīgi par gada labāko futbola masu mediju tika atzīts portāls Sportcentrs.com.

Sacensību laureāti

Pērn iegūto Godīgas spēles jeb Fair-Play balvu Komanda.lv Pirmās līgas turnīrā arī šogad savā īpašumā nosargāja Preiļu BJSS, bet SynotTip Virslīgas turnīrā Godīgas spēles balva atkārtoti pienācās BFC Daugavpils klubam. Pirmoreiz tiesneša karjeras laikā balvu kā Latvijas gada labākais futbola tiesnesis saņēma Aleksandrs Anufrijevs, bet kā labākais tiesneša asistents tika godināts Haralds Gudermanis, kurš šo atzinību izpelnījies jau astoto reizi pēc kārtas.

Pateicoties 37 gūtajiem vārtiem, kā Komanda.lv Pirmās līgas labākais vārtu guvējs tika sveikts FK Tukums 2000/TSS vienības baltkrievu leģionārs Dzmitry Kuzmin, bet šī turnīra labākā spēlētāja godā tika iebalsots vicečempionu AFA Olaine/SK Super Nova azerbaidžāņu viesspēlētājs Vugar Askerov. Pirmoreiz Laureātu vakarā tika sveikts arī Pirmās līgas sezonas labākais treneris, šo balvu saņemot Mihailam Miholapam no čempionvienības SK Babīte.

SynotTip Virslīgas čempionāta nominācijās prāvu tiesu piešķirto balvu saņēma FK Jelgava pārstāvji – klubs tika atzīts par labāko spēļu organizatoriskajā ziņā, trešo gadu pēc kārtas labākā vārtsarga godā tika celts Kaspars Ikstens, viņa komandas biedrs Gints Freimanis tika nosaukts par sacensību labāko aizsargu, bet jelgavnieku pussargs Gļebs Kļuškins izpelnījās turnīra labākā spēlētāja atzinību. Divas balvas ieguva FK Ventspils pārstāvis Ģirts Karlsons, kurš ar 17 gūtajiem vārtiem kļuva par turnīra labāko vārtu guvēju, kā arī saņēma Virslīgas labākā uzbrucēja balvu. Vēl vienu reizi sveikts tika Jevgeņijs Kazačoks no FK Spartaks Jūrmala, kurš kļuva par Virslīgas labāko pussargu, savukārt čempionvienības FK Spartaks Jūrmala šīs sezonas galvenais treneris Oleg Kubarev no Baltkrievijas tika iebalsots par sezonas labāko Virslīgas treneri.

Gada laureāti

Vakara kulminācijā trīs gaviļnieki pie šāda veida atzinības tika pirmoreiz karjerā – Andrejs Aleksejevs no FK Nikars un Latvijas telpu futbola izlases saņēma Latvijas gada labākā telpu futbolista balvu, Gatis Rožkalns no Ceresit/RTU komandas un Latvijas pludmales futbola izlases kļuva par valsts gada labāko pludmales futbolistu, bet Latvijas gada labākās futbolistes balva pienācās Rīgas Futbola skolas un Latvijas sieviešu futbola izlases vārtsardzei Marijai Ibragimovai. Kā pēdējais Laureātu vakarā tika sveikts Latvijas nacionālās futbola izlases un Šveices kluba FC Zürich vārtsargs Andris Vaņins, kurš ceturto reizi karjerā un otro gadu pēc kārtas tika nosaukts par Latvijas gada labāko futbolistu. Andra Vaņina vietā viņam pienākošos balvu saņēma futbolista tuvs draugs un jaunības komandas biedrs Aleksandrs Vorotinskis, kurš pašlaik ir Ilūkstes novada Sporta skolas futbola treneris, bet pats Andris Vaņins klātesošos uzrunāja īpašā video sveicienā.

Iepriekš Andris Vaņins par Latvijas labāko futbolistu tika nosaukts arī 2008., 2013. un 2015. gadā. Tāpat izceļams, ka vārtsarga pozīcijas spēlētājs šo godu Latvijas futbolā izpelnās jau ceturto gadu pēc kārtas. Andris Vaņins ir kļuvis par pirmo futbolistu kopš šīs balvas iedibināšanas 1992. gadā, kurš par labāko valstī atzīts četras reizes.

Pirmdien, 21. decembrī, tika rīkots gadskārtējais Latvijas futbola izcilnieku godināšanas pasākums, kurā tika sumināti 2015. gada Latvijas futbola laureāti kopumā 25 nominācijās. Latvijas Futbola federācijas (LFF) rīkotajā Laureātu vakarā tradicionāli tiek sveikti gan gada labākais futbolists, gan gada labākā futboliste, kā arī vēl virkne gada izcilnieku dažādās gada laureātu, jaunatnes futbola, sacensību laureātu un mediju laureātu nominācijās.

Pasākumā, kas norisinājās kinoteātrī Splendid Palace, piedalījās Latvijas futbola augstākās amatpersonas, LFF Valdes un komiteju locekļi, klubu pārstāvji, LFF sadarbības partneri, kā arī ielūgtie žurnālisti un laureāti. Šīgada LFF Laureātu vakara devīze - Cilvēks ar vērtībām veido futbolu.

JAUNATNES FUTBOLA NOMINĀCIJAS

Kā Latvijas gada labākais jaunatnes futbola treneris/pedagogs Jura Docenko vārdā nosaukto balvu saņēma Andrejs Gluščuks (FS Metta), bet Genādija Šitika piemiņas balvu kā labākais jaunatnes futbola organizators saņēma Mārtiņš Jaunskalže. Kārtējo reizi kā Latvijas radošākais bērnu un jauniešu futbola klubs tika kronēta Futbola skola Metta, bet par Latvijas jaunatnes labāko futbolistu tika nosaukts Ņikita Juhnevičs (FS Metta un Latvijas U-19 izlase), kuram piešķīra Ilmāra Liepiņa balvu.

Atgādinām, ka Latvijas jaunatnes futbola un LFF Futbola akadēmijas sezonas noslēguma vakars tika organizēts atsevišķi.

MEDIJU LAUREĀTI

Jau ceturto gadu pēc kārtas par labāko futbola fotogrāfu atzina Romānu Kokšarovu (Sporta Avīze un aģentūra F64), bet otro gadu pēc kārtas Edmunds Novickis (Sportacentrs.com) saņēma Valērija Karpuškina vārdā nosaukto labākā futbola žurnālista apbalvojumu. Arī šogad par labāko futbola masu mediju tika atzīts portāls Sportacentrs.com.

SACENSĪBU LAUREĀTI

Aizvadītās sezonas Godīgas spēles jeb Fair-Play balvas Komanda.lv Pirmās līgas čempionātā saņēma Preiļu BJSS, bet SMScredit.lv Virslīgas čempionātā pie tās arī šogad tika BFC Daugavpils. Tikmēr Andris Treimanis (FIFA kategorija, Kuldīga) otro gadu pēc kārtas saņēma Latvijas labākā futbola tiesneša balvu, bet jau septīto reizi pēc kārtas par labāko tiesneša asistentu tika atzīts Haralds Gudermanis (FIFA kategorija, Carnikava).

Par šīs sezonas labāko vārtu guvēju Komanda.lv Pirmās līgas čempionātā kļuva Verners Apiņš (FC Caramba/Dinamo), bet par Komanda.lv Pirmās līgas labāko futbolistu tika iebalsots Niks Savaļnieks (Valmiera Glass FK/BSS).

Astoņas balvas klubi un spēlētāji saņēma par savu sniegumu aizvadītās sezonas SMScredit.lv Virslīgas čempionātā. Par labāko futbola spēļu organizāciju godināta tika čempionvienība FK Liepāja, bet par turnīra labāko vārtu guvēju kļuva tās pārstāvis Dāvis Ikaunieks. Labākā vārtsarga balvu otro reizi pēc kārtas saņēma Kaspars Ikstens (FK Jelgava), bet kā labākais aizsargs tika godināts viņa aizvadītās sezonas komandas biedrs Mārcis Ošs. Labākā pussarga balvu saņēma argentīnietis Cristian Damian Torres (FK Liepāja), bet par labāko uzbrucēju kļuva Dāvis Ikaunieks, kuram tā līdz ar to bija otrā Laureātu vakarā saņemtā balva. Pie otrās vakara balvas tika arī Cristian Damian Torres, kurš tika nosaukts par čempionāta aizvadītās sezonas labāko futbolistu, bet labākā trenera balva pienācās vēl vienam FK Liepāja pārstāvim Viktoram Dobrecovam.

GADA LAUREĀTI

Renārs Pastars (RTU FC) tika godināts kā 2015. gada Latvijas labākais pludmales futbolists, bet Maksims Seņs (FK Nikars un Latvijas izlase) trešo gadu pēc kārtas tika nosaukts par valsts labāko telpu futbolistu. Ieva Bidermane (Riga United FC un Latvijas izlase) pirmoreiz karjerā saņēma Latvijas gada labākās futbolistes balvu, bet vakara kulminācijā valsts labākā futbolista balvu saņēma Andris Vaņins (FC Sion (Šveice) un Latvijas izlase), kuram tas ir trešais šāds panākums karjerā.

Piektdien, 5.decembrī, viesnīcā Maritim Park hotel Riga notikušajā Latvijas Futbola federācijas (LFF) gada noslēguma vakarā tradicionāli tika sveikti aizvadītās sezonas laureāti LFF izvirzītajās kopumā 25 nominācijās. Sezonas noslēguma vakars šogad tika organizēts futbola ētikas un godīgas spēles vārdā, bet pasākuma laikā parakstīta deklarācija Par Godīgu spēli.

Pasākumu apmeklēja Latvijas futbola augstākās amatpersonas, LFF Valdes locekļi un komiteju locekļi, pieaicināto klubu pārstāvji, LFF sadarbības partneri, kā arī ielūgtie žurnālisti un laureāti. Vakara oficiālās daļas ievadā ar uzrunu pie klātesošajiem vērsās LFF prezidents Guntis Indriksons, savukārt LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis pateicās LFF partneriem par sadarbību 2014.gadā un novēlēja turpināt veiksmīgi iesāktos projektu arī jaunajā gadā.

MEDIJU LAUREĀTI

LFF Gada laureātu vakara apbalvošanas daļas ievadā tika sumināti aizvadītās sezonas labākie futbola mediji. 

Par 2014.gada Latvijas labāko futbola žurnālistu balsojumā tika atzīts Sportacentrs.com žurnālists EDMUNDS NOVICKIS, kurš saņēma šogad aizsaulē aizgājušā žurnālista Valērija Karpuškina vārdā nosaukto piemiņas balvu.

Labākā fotogrāfa balvu šogad ieguva Sporta Avīze un aģentūras F64 fotogrāfs ROMĀNS KOKŠAROVS.

Savukārt portāls SPORTACENTRS.COM vienbalsīgi tika atzīts par Latvijas labāko masu mediju futbola sabiedrības vērtējumā.

JAUNATNES LAUREĀTI

Šogad sezonas noslēguma vakarā balvas saņēma arī Jaunatnes futbola īpašo nomināciju laureāti. Atgādinām, ka Latvijas jaunatnes futbola un LMT Futbola akadēmijas sezonas noslēguma vakars tika organizēts atsevišķi.

Par Jura Docenko balvas kā Latvijas labākais jaunatnes futbola treneris/pedagogs 2014 ieguvēju šogad kļuva ARMANDS VĪKSNA (Sporta centrs Grobiņa).

Genādija Šitika piemiņas balvu kā Labākais jaunatnes futbola organizators 2014 šogad saņēma JĀNIS APSE (FK Dinamo Rīga).

Futbola skola Metta tika atzīta par laureātu nominācijā Latvijas radošākais bērnu un jauniešu futbola klubs 2014.

Ilmāra Liepiņa balvu kā Latvijas jaunatnes labākais futbolists 2014. gadā saņēma FK Ventspils audzēknis, Latvijas U-19 jauniešu futbola izlases kapteinis, savulaik LMT Futbola akadēmijas audzēknis DENISS BEZUŠČONOKS.

SACENSĪBU LAUREĀTI

Par Latvijas SYFORM 1.līgas labāko futbolistu tika atzīts Rēzeknes BJSS spēlētājs un vienlaikus arī turnīra rezultatīvākais spēlētājs GUNTARS SILAGAILIS (41 vārti).

Godīgas spēles jeb Fair-Play balvu SYFORM Pirmās līgas čempionātā šogad nopelnīja turnīra čempioni FB GULBENE, kamēr turnīra godīgākās komandas balvu 2014. gada SMScredit.lv Virslīgas čempionātā saņēma BFC DAUGAVPILS.

Par 2014. gada Latvijas SMScredit.lv Virslīgas labāko futbola spēļu organizāciju LFF balsojumā iekļautie inspektori, delegāti, kā arī biedrība Latvijas Futbola virslīga noteica FK VENTSPILS.

Sesto gadu pēc kārtas par Latvijas labāko futbola tiesneša asistentu tika atzīts HARALDS GUDERMANIS (FIFA kategorija, Carnikava). Par Latvijas labāko tiesnesi LFF Tiesnešu komitejas vērtējumā kļuva ANDRIS TREIMANIS (FIFA kategorija, Kuldīga).

Gada noslēguma vakarā tika apbalvoti laureāti arī 2014. gada SMScredit.lv Virslīgas čempionāta nominācijās. Par turnīra labāko futbolistu LFF rīkotajā futbola pārstāvju balsojumā kļuva 19 gadus vecais FK Liepāja pussargs JĀNIS IKAUNIEKS, kurš vienlaikus tika atzīts par laureātu arī šīs sezonas labākā pussarga nominācijā.

Aizvadītās sezonas SMScredit.lv Virslīgas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs VLADISLAVS GUTKOVSKIS (28 vārti) balsojumā tika atzīts arī par visas sezonas labāko uzbrucēju. FK Jelgava pārstāvis KASPARS IKSTENS izpelnījās čempionāta labākā vārtsarga godu, kamēr FK Ventspils aizsargs KASPARS DUBRA kļuva par čempionāta labāko aizsargu. Kaspars Dubra šogad Virslīgas čempionātā savas komandas rindās nospēlēja visas spēles, nākot laukumā pamatsastāvā bez maiņām.

FK Ventspils galvenais treneris JURĢIS PUČINSKS, kurš šogad kopā ar komandu kļuva par Latvijas čempioniem, futbola speciālistu balsojumā otro gadu pēc kārtas tika atzīts par Virslīgas čempionāta labāko treneri.

GADA LAUREĀTI

Laureātu vakara kulminācijā Latvijas Futbola federācija paziņoja labākos gada nominācijās. Jau ziņots, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) Nacionālo izlašu treneru padome, atbilstoši apstiprinātajam Nolikumam, izvirzīja sešus kandidātus 2014. gada Latvijas labākā futbolista balvai. Nominācijas kandidātu sarakstā tika iekļauti valstsvienības vārtsargs Aleksandrs Koliņko, aizsargs un kapteinis Kaspars Gorkšs, pussargi Artūrs Zjuzins un Jānis Ikaunieks, kā arī uzbrucēji Valērijs Šabala un Artjoms Rudņevs.

Balsojuma rezultātā par Latvijas labāko futbolistu tika atzīts FK Baltika un Latvijas nacionālās futbola izlases vārtsargs ALEKSANDRS KOLIŅKO. Šī Aleksandram karjerā ir jau otrā valsts labākā futbolista iegūtā balva, pirmo reizi par gada labāko futbolistu viņš kļuva 2006. gadā.

Tikmēr 2014. gada Latvijas labākās futbolistes nominācijas uzvarētāju atklātā balsojuma veidā sezonas izskaņā noteica aktīvie Latvijas sieviešu futbola klubu treneri, kā arī Latvijas sieviešu futbola izlases treneri. Par atklātā balsojuma uzvarētāju kļuva Latvijas čempione Rīgas Futbola skolas sastāvā un Latvijas izlases spēlētāja OLGA MATĪSA, kura šādu godu savā karjerā bija izpelnījusies pirmo reizi.

LFF Pludmales futbola un telpu futbola komitejas vērtējumā par 2014. gada Latvijas labāko pludmales futbolistu atzīts Kreiss spēlētājs DMITRIJS JAKOVĻEVS. Savukārt Latvijas izlases un pašlaik FK Nikars pārstāvis MAKSIMS SEŅS ieguva 2014. gada Latvijas labākā telpu futbolista balvu. Pats futbolists gan nevarēja klātienē ierasties pakaļ savai balvai, jo kopā ar Latvijas telpu futbola izlasi devies uz Lietuvu aizstāvēt Baltijas Kausa čempionu titulu.

GADA LABĀKIE

Gads Futbolists Futboliste Telpu futbolists Pludmales futbolists Treneris Jaunais futbolists
2023 J. Ikaunieks O. Ševcova A. Kozlovskis E. Rubenis

V. Morozs

E. Dašķevičs
2022 V. Gutkovskis O. Ševcova Mi. Babris A. Križanovskis

J. Kalns

R. Krollis
2021 V. Gutkovskis S. Voitāne G. Matjušenko M. Skuratovičs

V. Morozs

R. Krollis
2020 P. Šteinbors S. Voitāne Mi. Babris A. Poklikajevs

M. Koņevs

R. Krollis
2019 P. Šteinbors O. Ševcova G. Matjušenko V. Rimkus M. Koņevs R. Uldriķis
2018 D. Ikaunieks O. Ševcova G. Matjušenko S. Vasiļjevs V. Skripņiks R. Uldriķis
2017 A. Vaņins O. Ševcova A. Aleksejevs - M. Zubs R. Uldriķis
2016 A. Vaņins M. Ibragimova A. Aleksejevs G. Rožkalns O. Kubarevs J. Kazačoks
2015 A. Vaņins I. Bīdermane M. Seņs R. Pastars V. Dobrecovs Ņ. Juhnevičs
2014 A. Koliņko O. Matīsa M. Seņs D. Jakovļevs J. Pučinsks D. Bezuščonoks
2013 A. Vaņins O. Ivanova M. Seņs M. Busels J. Pučinsks -
2012 A. Cauņa G. Āboliņa A. Bondars S. Vasiļjevs I. Tabanovs V. Šabala
2011 A. Cauņa O. Ivanova M. Seņs - S. Podpalijs V. Šabala
2010 K. Gorkšs A. Propošina - - A. Starkovs R. Flaksis
2009 K. Gorkšs S. Greijere - - A. Starkovs A. Karašausks
2008 A. Vaņins I. Bīdermane - - R. Grigorčuks A. Cauņa
2007 V. Astafjevs G. Āboliņa - - R. Grigorčuks A. Cauņa
2006 A. Koliņko G. Āboliņa - - - A. Cauņa
2005 I. Stepanovs S. Grāviņa-Grēve - - B. Zeļkevičs A. Višņakovs
2004 M. Verpakovskis - - - A. Starkovs A. Višņakovs
2003 M. Verpakovskis - - - A. Starkovs K. Blanks
2002 J. Laizāns - - - A. Starkovs -
2001 M. Pahars - - - P. Ašvorts -
2000 M. Pahars - - - A. Starkovs -
1999 M. Pahars - - - - -
1998 M. Zemļinskis - - - - -
1997 J. Ševļakovs - - - - -
1996 V. Astafjevs - - - - -
1995 V. Astafjevs - - - - -
1994 V. Babičevs - - - - -
1993 - - - - - -
1992 A. Linards - - - - -

GADA LABĀKIE VIRSLĪGĀ

Gads Spēlētājs Vārtsargs Aizsargs Pussargs Uzbrucējs Organizētājs
2023 J. Ikaunieks J. Nerugals Ž. Lipuščeks J. Ikaunieks M. Regža  
2022 R. Krollis R. Matrevics V. Jagodinskis D. Jokota R. Krollis  
2021 T. Šimkovičs R. Matrevics Ž. Lipuščeks T. Šimkovičs R. Krollis -
2020 S. Paničs R. Ozols Ž. Lipuščeks S. Paničs T. Arokodare -
2019 D. Lemajičs - - - - -
2018 R. Ozols - - - - -
2017 J. Kozlovs J. Nerugals K. Gorkšs J. Kozlovs A. Akinjemi -
2016 G. Kļuškins K. Ikstens G. Freimanis J. Kazačoks Ģ. Karlsons FK Jelgava
2015 K. D. Torress K. Ikstens M. Ošs K. D. Torress D. Ikaunieks FK Liepāja
2014 J. Ikaunieks K. Ikstens K. Dubra J. Ikaunieks V. Gutkovskis FK Ventspils
2013 J. Žigajevs P. Gribausks V. Gabovs J. Žigajevs V. Šabala -
2012 V. Kamešs G. Māliņš V. Maksimenko V. Kamešs M. Gongadze Metta/LU
2011 O. Laizāns G. Māliņš P. Mihadjuks O. Laizāns N. Žuniors FK Jelgava
2010 J. Žigajevs K. Ikstens V. Smirnovs J. Žigajevs N. Žuniors Skonto FC
2009 K. Grebis V. Spole O. Kļava M. Rafaļskis K. Grebis FK Ventspils
2008 A. Vaņins A. Vaņins D. Ivanovs V. Astafjevs V. Rimkus FK Ventspils
2007 V. Rimkus A. Vaņins D. Ivanovs V. Astafjevs V. Rimkus FK Ventspils
2006 Ž. P. Ndeki A. Vaņins Ž. P. Ndeki V. Astafjevs Ģ. Karlsons L. Metalurgs
2005 V. Dobrecovs A. Piedels Dz. Zirnis G. Soloņicins A. Katasonovs L. Metalurgs
2004 A. Katasonovs A. Piedels M. Zemļinskis Z. Mentešašvili A. Katasonovs Skonto
2003 M. Verpakovskis A. Piedels M. Zemļinskis V. Lobaņovs M. Verpakovskis Skonto
2002 O. Buitkus A. Piedels M. Zemļinskis O. Buitkus M. Verpakovskis Skonto
2001 - V. Fjodorovs M. Zemļinskis I. Stepanovs vec. D. Čaladze Skonto
2000 - A. Koliņko I. Stepanovs A. Rehviašvili V. Koļesničenko Skonto
1999 - A. Koliņko M. Zemļinskis V. Astafjevs V. Dobrecovs -
1998 - O. Karavajevs M. Zemļinskis V. Babičevs M. Pahars -
1997 - A. Koliņko I. Stepanovs V. Babičevs M. Miholaps -
1996 - R. Laizāns J. Ševļakovs V. Astafjevs M. Miholaps -
1995 - R. Laizāns J. Ševļakovs V. Astafjevs V. Rimkus -
1994 - R. Laizāns J. Ševļakovs V. Astafjevs V. Babičevs -
1993 - Ē. Grigjans E. Gņedojs A. Štolcers A. Jeļisejevs -
1992 - K. Igošins Dz. Sproģis O. Aleksejenko A. Linards -

GADA LABĀKIE TIESNEŠI

Gads Galv. tiesn. Asistents Galv. tiesnese Asistente Telpu futbola tiesnesis Pludmales futbola tiesnesis
2023 E. Maļcevs H. Gudermanis J. Jermolajeva L. Didriķe E. Borisevičs -
2022 E. Maļcevs A. Spasennikovs J. Jermolajeva L. Didriķe E. Fatkuļins  -
2021 A. Treimanis R. Platonovs J. Jermolajeva L. Didriķe I. Puriņš -
2020 A. Anufrijevs H. Gudermanis V. Raudziņa L. Dirdiķe - -
2019 A. Treimanis A. Spasennikovs J. Jermolajeva L. Didriķe - -
2018 A. Treimanis H. Gudermanis V. Raudziņa L. Didriķe - -
2017 A. Treimanis H. Gudermanis - - - -
2016 A. Anufrijevs H. Gudermanis - - - -
2015 A. Treimanis H. Gudermanis - - - -
2014 A. Treimanis H. Gudermanis - - - -
2013 A. Golubevs H. Gudermanis V. Raudziņa D. Vanaga - -
2012 Va. Direktorenko H. Gudermanis L. Treimane V. Raudziņa A. Golubevs E. Borisevičs
2011 A. Treimanis H. Gudermanis G. Pēce V. Raudziņa K. Leladze/A. Golubevs E. Borisevičs/J. Ivušins
2010 A. Sipailo H. Gudermanis G. Pēce V. Raudziņa K. Leladze E. Borisevičs
2009 A. Sipailo H. Gudermanis G. Pēce V. Raudziņa K. Leladze E. Borisevičs
2008 R. Lajuks A. Lemkins G. Pēce V. Raudziņa K. Leladze E. Borisevičs
1992

E. Bigats

V. Direktorenko

R. Lajuks

         

GADA LABĀKIE MEDIJU PĀRSTĀVJI

Gads Žurnālists Fotogrāfs/foto autors Medijs
2023 Par ieguldījumu futbola atspoguļošanā – FK RFS dokumentālais seriāls "Cīņa par sapni"
2022 Par ieguldījumu futbola atspoguļošanā – Futbola komūna "Pa Pāris Kausiem"
2021 U. Strautmanis - -
2020 E. Novickis  -  -
2019 E. Novickis A.Veisa -
2018 E. Novickis S. Sparāne -
2017 E. Novickis N. Krevņeva -
2016 E. Novickis N. Krevņeva Sportacentrs.com
2015 E. Novickis R. Kokšarovs Sportacentrs.com
2014 E. Novickis R. Kokšarovs Sportacentrs.com
2013 E. Novickis R. Kokšarovs Sportacentrs.com
2012 I. Koscinkevičs R. Kokšarovs Sportacentrs.com
2011 I. Koscinkevičs Z. Zālmanis sportacentrs.com
2010 M. Koroļovs/I. Koscinkevičs Z. Zālmanis sportacentrs.com
2009 M. Koroļovs/A. Uldriķis Z. Zālmanis diena.lv
2008 A. Uldriķis/M. Koroļovs AFI esports.lv
2007 - - -
2006 A. Uldriķis V. Karpuškins LTV-7
1992

R. Bakalovs (SM-Segodņa)

un P. Karlsons (Sports)

   

Jaunākās ziņas

Informējam, ka tīmekļa vietnē www.lff.lv tiek izmantotas sīkdatnes (cookies) konkrētiem mērķiem:
Mērķiem, lai uzlabotu jūsu apmeklēšānas pieredzi ikreiz, kad apmeklējat mūsu vietni www.lff.lv.
Mērķiem, kas sniedz mums informāciju par vietnes apmeklējumu un kuru izmantošanai ir nepieciešama Jūsu piekrišana.
Lai uzzinātu vairāk, aicinām izlasīt LFF Sīkdatņu izmantošanas un Privātuma politiku.
Apstiprinot noteikumus, jūs apstiprināt, ka piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanas politikai. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot sava pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīktdatnes.

ES APSTIPRINU