Provizoriskais kursu sākums: 2024. gada beigas
Nodarbību ilgums - 180 akadēmiskās stundas
Nodarbību garums - 1 gads
Nodarbību formāts – 7 sesijas pa 3 dienām (darbdienās no plkst. 9:00 līdz 17:30)
UEFA B kategorijas licences kursu maksa - 1000 EUR (ārzemju treneriem 2000 EUR)

KURSA APRAKSTS:

Šis kurss ir veidots, lai sagatavotu trenerus, kuri strādā ar jauniešiem futbolā 11:11. Kursa laikā treneri mācās analizēt spēles un, balstoties uz spēles situāciju analīzi, veidot spēlei pietuvinātus vingrinājumus. Ar UEFA B kursa treniņu struktūru var iepazīties šeit: PIRMĀ DAĻA un OTRĀ DAĻA.

Kursa laikā tiek veidotas mikrogrupas, kuru ietvaros studenti tiek sadalīti grupās un instruktora pavadībā dodas uz klubiem vērot viens otra treniņus. Treneriem kursa laikā jāuzņem vismaz viena mikrogrupa un vismaz četras reizes jādodas vērot cita trenera vadītie treniņi. Kursa laikā treneriem nepieciešams filmēt astoņus savus treniņus atbilstoši UEFA B kursa filozofijai, par kuriem tiks sniegta atgriezeniskā saite no kursa instruktoriem. Vienu no šiem treniņiem treneris prezentē savā noslēguma pārbaudījumā. Ar tiešsaistes mikrogrupas norises kārtību var iepazīties ŠEIT.

Kursa laikā trenerim ir bieža saskare ar modernajām tehnoloģijām, jo nepieciešams filmēt, meklēt videomateriālus internetā, prezentēt savus darbus. Ar treniņu prezentēšanas kārtību var iepazīties ŠEIT.

Ar kursa eksāmena kārtošanas kārtību var iepazīties ŠEIT.

Kursa filozofija sevī ietver to, ka treneris, pabeidzot kursu, iegūst praktiskas prasmes, un tāpēc kurss norisinās interaktīvā veidā ar grupu darbiem un praktiskiem uzdevumiem. Lai iegūtu skaidrāku izpratni par kursa saturu un apmācības būtu pēc iespējas efektīvākas, trenerim kursa laikā iegūtās zināšanas ir jāpielieto praksē, un līdz ar to apmācību laikā trenerim ir jātrenē komanda. Gadījumā, ja apmācību laikā treneris nav praktizējošs, trenerim ir pienākums nodrošināt stažēšanās vietu, kur treneris var novadīt nepieciešamos treniņus.

PIETEIKŠANĀS NOTEIKUMI:

Pieteikties B-UEFA kategorijas kursiem var kandidāti, kuri atbilst sekojošiem kritērijiem:

 • Iegūta un derīga C-LFF trenera vai UEFA C kategorija, divu gadu trenera darba stāžs ar konkrēto licenci (ja ir augstākā sporta-pedagoģiskā izglītība, trenera darba stāžam jābūt vismaz gadam);
 • Sākot ar 2019. gada 1. janvāri uzsākt apmācības UEFA B kursos var tikai tie pretendenti, kuriem ir valsts sporta-pedagoģiskā izglītība (valsts trenera sertifikāts) - C, B vai A kategorija.

Lai pieteiktos kursiem, jāaizpilda elektroniskais pieteikums un jāiesniedz LFF Izglītības nodaļai visu nepieciešamo dokumentāciju:

 • Valsts sporta-pedagoģiskās izglītības sertifikāta, diploma kopija (nosūtīt pirms pirmās sesijas sākuma);
 • Ārsta izziņa, kas apliecina, ka var nodarboties ar sportu (nodot pirmajā sesijā);
 • Bankas kvīts par kursu apmaksu (līdz kursu sākumam). Ar rēkina izņemšanas kārtību var iepazīties ŠEIT. Sākumā nepieciešams saņemt apstiprinājumu no kursa vadītāja, ka ir izturēta atlase un students ir uzņemts apmācībās, un tikai tad veicama nepieciešamā apmaksa.

Tāpat nepieciešams aizpildīt šo anketu.

Pēc visu dokumentu saņemšanas un LFF treneru uzņemšanas komisijas lēmuma LFF un kursu students noslēdz savstarpēju līgumu par abu pušu saistībām.

Licence tiek izdota uz 3 gadiem. Pēc licences termiņa beigām tā tiek pagarināta, apstiprinot kvalifikāciju.

LSPA PEDAGOĢISKĀS IZGLĪTĪBAS IEGUVĒJIEM:

Papildus augstāk minētajiem nosacījumiem kandidātiem, kuri ir ieguvuši C-LFF trenera kategoriju automātiski, ir jākārto iestāšanās pārbaudījums. Pēc iesnieguma saņemšanas un grupas komplektācijas posma kursa vadītājs sniedz papildus informācīju par iestāšanās pārbaudījuma norises kārtību. Iestāšanās pārbaudījumā tiek izvērtētas kandidāta taktiskās, fiziskās, tehniskās un psiholoģiskās spēlētāja sagatavošanas zināšanu līmenis un to atbilstība B-UEFA kursa kandidāta prasībām.

KANDIDĀTU ATLASE:

Komisija kandidātu atlasē izvērtē sekojošo:

 • Trenēšanas pieredze;
 • Spēlēšanas pieredze;
 • Pieteikšanās termiņš kursiem;
 • Pieteikumā sniegtā informācija, motivācija, mērķi;
 • Iesniegto kursa iestāšanās darbu kvalitāte:
  - Trīs treniņa konspekti (tehniski-taktiskie treniņi);
  - Viens pilns filmēts treniņš (tehniski-taktiskais treniņš);
  - Mūsdienu trenera profils - kāds ir mūsdienu trenera profils un kā pats kandidāts tam atbilst;
  - Spēles filozofija - aprakstīt savu spēles filozofiju;
 • Trenēšanas ilgums ar C-LFF kategoriju;
 • Valsts sporta izglītības līmenis;
 • Vērtējums C-LFF licences kursā;
 • Trenera reputācija;
 • Citi.

LFF ar kandidātiem sazinās vismaz mēnesi pirms kursa uzsākšanas. Minētie iestāšanās darbi jāiesniedz divu nedēļu laikā. Treneri var sagatavot uzdevumus savlaicīgi, lai pēc tam tos varētu iesniegt pēc iespējas ātrāk. Komisija paziņo uzņemšanas rezultātus aptuveni nedēļu pēc iestāšanās darbu iesniegšanas termiņa beigām. Pēc rezultātu paziņošanas vēlākais divu nedēļu laikā kandidātiem, kuri ir uzņemti kursā, jāparaksta kursa līgums un jāveic apmaksa par mācībām.

KONTAKTINFORMĀCIJA:

Kursu sākums atkarīgs no grupas nokomplektēšanās laika (provizoriskais kursu sākums ir minēts elektroniskās pieteikšanās anketas sākumā). Tiklīdz ir pietiekams pieteikumu skaits, tiek veikta kandidātu izvērtēšana, atlase un grupas komplektācija.

Latvijas Futbola federācija, Izglītības nodaļa 
Tālrunis: +371 67292988; +371 28476167
E-pasts: arturs.biezais@lff.lv

Jaunākās ziņas

Informējam, ka tīmekļa vietnē www.lff.lv tiek izmantotas sīkdatnes (cookies) konkrētiem mērķiem:
Mērķiem, lai uzlabotu jūsu apmeklēšānas pieredzi ikreiz, kad apmeklējat mūsu vietni www.lff.lv.
Mērķiem, kas sniedz mums informāciju par vietnes apmeklējumu un kuru izmantošanai ir nepieciešama Jūsu piekrišana.
Lai uzzinātu vairāk, aicinām izlasīt LFF Sīkdatņu izmantošanas un Privātuma politiku.
Apstiprinot noteikumus, jūs apstiprināt, ka piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanas politikai. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot sava pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīktdatnes.

ES APSTIPRINU