Latvijas Futbola federācija (LFF) ir vienīgā futbola asociācija Latvijā, kuru ir atzinusi FIFA un UEFA, un tā ir atbildīga par futbola attīstību valstī, kā arī tai ir tiesības pārstāvēt Latviju FIFA, UEFA un citās sporta institūcijās. LFF pieder ekskluzīvas tiesības organizēt un vadīt visu līmeņu futbola sacensības.

  • LFF
  • Sieviešu futbola attīstības stratēģija
  • Futbola sociālās atbildības stratēģija
  • Federācijas sportistu reģistrs

LFF pārstāv Latvijas nacionālo vīriešu un sieviešu futbola izlasi, visa vecuma jauniešu, meiteņu, telpu un pludmales futbola izlasi starptautiskajos turnīros un pārbaudes spēlēs. LFF galvenā mītne atrodas "Rimi Olimpiskā centra" futbola halles otrajā stāvā, Grostonas ielā 6b, Rīgā.

LFF tika nodibināta 1921. gadā, un toreiz darbojās līdz pat 1940. gadam kā Latvijas Futbola savienība. Tūdaļ pēc neatkarības atgūšanas 1991. gadā LFF savu darbību atkal atjaunoja. LFF oficiāli iestājās Starptautiskajā futbola federāciju asociācijā (FIFA) 1922. gadā, bet tika no tās izslēgta pēc Latvijas iekļaušanas PSRS. Atkārtota iestāšanās notika 1992. gadā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Arī Eiropas futbola federāciju savienībā (UEFA) LFF tika iekļauta 1992. gadā.

LFF ikdienas darbs ir veltīts futbola norišu organizēšanai un vadīšanai valstī. Pašreizējais LFF prezidents ir Vadims Ļašenko, kurš amatā stājās 2020. gada jūlijā.

Latvijas futbola zelta brīdis bija izlases iekļūšana 2004. gada UEFA Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas risinājās Portugālē. Latvijas futbola Zelta diena bija 2003. gada 19. novembris – pārpildītā Inonu Stadionā Stambulā tūkstošiem turku līdzjutēju priekšā Latvijas nacionālā futbola izlase izgāja laukumā četras dienas pēc uzvaras Rīgā (1:0), otrajā puslaikā atguva divus vārtus un nospēlēja neizšķirti (2:2), divu spēļu summā pārspējot pretinieku un iekļūstot 2004. gada UEFA Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā.

Latvijas futbols 2006. gadā svinēja savu simtgadi, savukārt 2021. gadā tiks atzīmēta simtgade kopš LFF dibināšanas.

 

Latvijas sieviešu futbola attīstības stratēģijas 2021.-2025. gadam izstrādes process tika uzsākts ar FIFA palīdzību un atbalstu. Pilnvērtīga un visaptveroša šī futbola segmenta attīstības stratēģija, kas salāgota ar UEFA un FIFA prasībām, pašmāju futbola vēsturē izstrādāta pirmoreiz. Stratēģija paredz konkrētus attīstības virzienus un tiem pakārtotas darbības periodam līdz 2025. gadam, par pamatu ņemot pašreizējo situāciju Latvijas sieviešu un meiteņu futbolā. Stratēģijas pamatā ir mērķi, rīcības plāni un mērķu sasniegšanas indikatori četros virzienos – pieejamība, tēls, stabili pamati un sasniegumi.

LFF iekšienē pirmoreiz izstrādāta futbola sociālās atbildīgas stratēģija, kas apstiprināta periodam līdz 2026. gadam. Tā paredz konkrētus soļus un principus ar misiju veidot atvērtu, visiem pieejamu un atbildīgu futbola vidi, ievērojot veselīga dzīvesveida, personības izaugsmes, tolerances un savstarpējās palīdzības principus. Stratēģijas fokusā ir cilvēki ar īpašām vajadzībām, bērni un jaunieši, veterāni un citas sabiedrības grupas. Stratēģija ietver vairāku iekšējo procesu uzlabošanu, izstrādājot attiecīgas vadlīnijas bērnu tiesību aizsardzības jautājumos, vides pieejamības iekļaušanā un citos saistītajos aspektos. Tāpat paredzēti izglītojoši semināri un cits skaidrojošais darbs, kā arī ilgtermiņa partnerību izveidošana ar saistītajām organizācijām.

Saskaņā ar LSFP prasībām Latvijā atzīta sporta federācija veido un uztur sportistu reģistru, kurā reģistrē personas, kuras nodarbojas ar federācijas pārstāvēto sporta veidu. Reģistrā iekļautas federācijas licencētas vai citādi reģistrētas personas, kas sasniegušas vismaz 10 gadu vecumu un vismaz divas reizes gadā ir piedalījušās federācijas sacensību kalendārā iekļautās nacionāla līmeņa vai starptautiskās sporta federācijas sacensību kalendārā iekļautās starptautiskās attiecīgā sporta veida sacensībās. Reģistrā tiek iekļauti dati par personām, kas atbilst sportista definīcijai iepriekšējā kalendārā gada ietvaros.

 

Jaunākās ziņas

Informējam, ka tīmekļa vietnē www.lff.lv tiek izmantotas sīkdatnes (cookies) konkrētiem mērķiem:
Mērķiem, lai uzlabotu jūsu apmeklēšānas pieredzi ikreiz, kad apmeklējat mūsu vietni www.lff.lv.
Mērķiem, kas sniedz mums informāciju par vietnes apmeklējumu un kuru izmantošanai ir nepieciešama Jūsu piekrišana.
Lai uzzinātu vairāk, aicinām izlasīt LFF Sīkdatņu izmantošanas un Privātuma politiku.
Apstiprinot noteikumus, jūs apstiprināt, ka piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanas politikai. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot sava pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīktdatnes.

ES APSTIPRINU
Spēle Daugavas stadionā