Svētdien, 19. janvārī, sākās pirmais Latvijas korporatīvais telpu futbola čempionāts ar astoņu komandu piedalīšanos. Vispārliecinošāko uzvaru izcīnīja "Euro Live Technologies" vienība, kas laikam arī uzskatāma par sacensību galveno favorīti.

Izloze bija lēmusi, ka pirmajā mačā laukumā jādodas "Bite One IT" un "Tet" komandām. Ilgu laiku nevienai no vienībām nekādi neizdevās "atslēgt" pretinieku vārtus, līdz 14. minūtē rezultātu beidzot atklāja "Tet" komandas spēlētājs Mihails Vinogradovs. Uz to oponenti atbildēja ar Vladislava Gurmana precīzu sitienu puslaika priekšpēdējā minūtē; komandām dodoties atpūtā uz tablo kaujiniecisks neizšķirts – 1:1.

Mača likteni lielā mērā izšķīra "Tet" komandas nopelnītā "pendele" otrā puslaika ievaddaļā, ko pārliecinoši realizēja Latvijas telpu futbola izlases spēlētājs Oskars Ikstens. Bet jau minūti vēlāk Edvards Sokolovskis panāca 3:1 "Bite One IT" komandas labā. Punktu spēles priekšpēdējā minūtē pielika Edgars Ivanovs – 4:1.

Dienas otrajā mačā "Euro Live Technologies" (ELT) vairāk nekā pārliecinoši – ar 13:2 – pārspēja "DSV Latvia". Spēles sākumā gan favorītiem bija nepieciešams laiks "ieskrieties", taču tad sešu minūšu laikā tika gūti pieci bezatbildes vārti. Puslaika otrajā pusē nedaudz atraisījās arī DSV vienība, ar Jura Lucijanova un Igora Berežanska precīziem sitieniem pievelkot līdz 2:5 pēc nospēlētām 20 minūtēm.

Diemžēl otrajam puslaikam DSV vīriem spēka nepietika, un ELT guva vēl astoņus (!) vārtus, uzstādot mača gala rezultātu 13:2. Pa trim vārtiem uzvarētāju labā guva Jevgenijs Hercbergs, Jevgēnijs Aleksejevs un Aleksejs Samoiļenko.

Pēc otrās spēles notika turnīra oficiālā atklāšanas ceremonija, kuras laikā uzrunas teica un komandām veiksmi vēlēja Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks, Latvijas Korporatīvā sporta turnīru asociācijas (LKSTA) valdes priekšsēdētājs Sergejs Ščegoļevs un Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) prezidents Vadims Ļašenko. Ar skaistu priekšnesumu skatītājus un dalībniekus priecēja karsējmeitenes "Baroneses".

Uzreiz pēc tam laukumā devās "Baltic International Bank" un "Accenture" vienības. Šajā spēlē uzvarētāju izšķīra viens vārtu guvums – otrā puslaika minūtē pretinieku vārtsargu pārspēja Kaspars Bullītis, kā izrādījās vēlāk – atnesot "Accenture" uzvaru 1:0.

Mača izskaņā oponenti trīs reizes nodrebināja vārtu konstrukciju, tai pat laikā nevar teikt, ka "Acenture" vienībai nebūtu bijušas izdevības paaugstināt rezultātu.

Visbeidzot, arī kārtas noslēdzošajā spēlē uzvarētāju izšķīra viens vārtu guvums. Vadībā esot te vienai, te otrai vienībai, beigu galā "Luminor" ar 4:3 pārspēja "LNK Group".

TURNĪRA TABULA

V

Komandas

Sp.

U

N

Z

Vārti

P-ti

1.

Euro Live Technologies

1

1

0

0

13:2

3

2.

Bite One IT

1

1

0

0

4:1

3

3.

Luminor

1

1

0

0

4:3

3

4.

Accenture

1

1

0

0

1:0

3

5.

Baltic International Bank

1

0

0

1

0:1

0

6.

LNK Group

1

0

0

1

3:4

0

7.

Tet

1

0

0

1

1:4

0

8.

DSV Latvia

1

0

0

1

2:13

0

OTRĀS KĀRTAS SPĒĻU KALENDĀRS

  • 11:00 LNK Group – Bite One IT
  • 12:00 Tet – Baltic International Bank
  • 13:00 Euro Live Technologies – Luminor
  • 14:00 Accenture – DSV Latvia

Sacensības rīko Futbola Turnīru asociācija (FTA) sadarbībā ar Rīgas Futbola federāciju (RFF), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Latvijas Futbola federāciju (LFF). Čempionātu atbalsta arī Latvijas Telpu futbola asociācija (LTFA) un Latvijas Korporatīvā sporta turnīru asociācija (LKSTA).

Pirmajā gadā sacensībās piedalās astoņas komandas, kas septiņās kārtās, katrai ar katru tiekoties pa vienai reizei, noskaidros čempionus, kā arī pārējo godalgoto vietu ieguvējus. Jāpiebilst, ka čempioni savā valdījumā uz gadu iegūs arī ceļojošo kausu. Visas spēles tiks pārraidītas tiešraidē FTA un RFF Youtube kanālā www.youtube.com/user/FTALatvia.

Spēles notiek omulīgajā Rīgas 15. vidusskolas sporta hallē, Visvalža ielā 9, svētdienās no pulksten 11:00 līdz pulksten 15:00 sekojošos datumos: 19.01., 26.01., 02.02., 09.02., 16.02., 23.02., 01.03.

Latvijas korporatīvais telpu futbola čempionāts tiek organizēts ar mērķi sekmēt biznesa un personiskos kontaktus starp organizācijām un to darbiniekiem, organizēt aktīvu atpūtu, kā arī noskaidrot meistarīgākās telpu futbola komandas un spēlētājus starp Latvijas uzņēmumiem, popularizēt telpu futbolu Latvijā.

Čempionāta laureāti iegūs kausus un medaļas, kā arī turnīra organizatoru un partneru sarūpētas vērtīgas balvas. Labākais spēlētājs, vārtsargs, vārtu guvējs, menedžeris un komanda, kas iegūs titulu "par godīgu spēli" (fair play), tiks apbalvoti ar vērtīgām balvām. Visi čempionāta dalībnieki saņems piemiņas balvas speciāli paredzētajā oficiālajā noslēgumā un apbalvošanas ceremonijā. Daļa no dalības maksa tiks novirzīta sociālas atbildības mērķiem un futbola popularizēšanai.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija