Sestdien, 6. aprīlī, ar piecām spēlēm Smiltenē, Rīgā, Tukumā un Olainē sāksies jaunā Komanda.lv 1. līgas čempionāta sezona, kas piektdien tika ievadīta ar tradicionālo pirmssezonas prezentāciju un preses konferenci.

Čempionāta 2019. gada sezonā laukumā dosies FK Smiltene/BJSS, Dinamo Rīga/Staicele, SK Super Nova, JDFS AlbertsGrobiņas SC, FK Tukums 2000/TSS, Balvu Sporta centrs, FC New ProjectRēzeknes FA/BJSS un FK Auda komandas. Sacensībās atgriezīsies FK Dinamo Rīga vārds, šim klubam izveidojot sadarbību ar ilggadējo 1. līgas dalībnieci FK Staiceles bebri, bet tajās debitēs FC New Project, kas pērn zem FC BetLanes vārda uzvarēja 2. līgas čempionātā.

Šosezon desmit Komanda.lv 1. līgas vienības aizvadīs trīs apļu sacensības, katrai no komandām laukumā dodoties 27 reizes. Komanda, kas uzvarēs turnīrā, izcīnīs tiesības piedalīties 2020. gada Virslīgas čempionātā, bet komanda, kas ieņems otro vietu, divās pārspēlēs par tiesībām spēlēt Virslīgā tiksies ar Virslīgas komandu, kas 2019. gada čempionātu noslēgs pēdējā vietā.

Turnīra noslēdzošie mači paredzēt 10. novembrī.

Kā zināms, līdz ar šo sezonu 1. līga tiek izspēlēta A un B čempionātos, kur A čempionātā pulcējas Komanda.lv 1. līgas pārstāvji, bet B čempionātā spēkiem mērosies Virslīgas klubu U-21 vecuma komandas. Pēc šīs pārejas sezonas atkarībā no sportiskajiem rezultātiem 2020. gadā paredzēta komandu savstarpējā pārdale A un B čempionātos.