Par Latvijas gada futbolistu 2019 nosaukts Latvijas izlases un Polijas kluba Gdiņas "Arka" vārtsargs Pāvels Šteinbors, kurš pirmoreiz karjerā ieguvis vislielāko atbalstu Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētajā atklātajā balsojumā.

UZVARĒTĀJU IZZIŅOŠANAS VIDEO:

Balsojumā Pāvels Šteinbors ieguva 49 balsis, bet viņa tuvākais sekotājs ar 24 balsīm bija Mārcis Ošs. Šajā nominācijā balsot varēja LFF nacionālo izlašu treneru padome, Virslīgas komandu galvenie treneri un kapteiņi, biedrība "Latvijas Futbola Virslīga", 1. līgas komandu galvenie treneri un kapteiņi, LFF valdes locekļi un sporta žurnālisti.

Aizvadītajā gadā Pāvels Šteinbors devās laukumā astoņās Latvijas nacionālās izlases spēlēs, bet pirms tam kopš 2015. gada viņa kontā bija vien četras spēles valstsvienības rindās. Tāpat 34 gadus vecais vārtsargs regulāri izpelnījies atzinību ar savu sniegumu "Arka" komandas sastāvā, bet Polijas augstākās līgas čempionātā viņš tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem savas pozīcijas spēlētājiem.

Vārtsarga pozīcijas spēlētājs par Latvijas gada futbolistu nosaukts pēc viena gada pārtraukuma, jo 2018. gadā par labāko tika kronēts uzbrucējs Dāvis Ikaunieks. Pirms tam kāds no šīs pozīcijas pārstāvjiem par labāko tika nosaukts piecus gadus pēc kārtas, pēdējās trīs no šīm reizēm pie balvas tiekot Andrim Vaņinam.

Savukārt par Latvijas gada futbolisti trešo reizi pēc kārtas un kopumā piekto reizi karjerā nosaukta Latvijas izlases un FK "Dinamo Rīga" uzbrucēja Olga Ševcova, kura ieguva astoņas balsis un apsteidza piecas balsis ieguvušo Karlīnu Miksoni. Šajā nominācijā balsot varēja LFF sieviešu futbola treneru padome un Latvijas sieviešu futbola klubi, kuri Latvijas čempionātā pārstāvēti ar vismaz vienu komandu.

Aizvadītā gada "Optibet" virslīgas čempionāta labākā spēlētāja balvu ieguvis RFS vienības serbu uzbrucējs Darko Lemajičs, kurš, pateicoties 15 gūtajiem vārtiem, ieguvis arī speciālbalvu kā virslīgas labākais vārtu guvējs. Savukārt "Riga FC" līdz virslīgas čempionu titulam aizvedušais Mihails Koņevs nosaukts par gada labāko treneri Latvijas futbolā. Tikmēr "Komanda.lv" 1. līgas čempionātā par labāko sezonas spēlētāju atzīts Oskars Rubenis no SK "Super Nova", kamēr Ralfs Apsītis no FK "Smiltene"/BJSS ar 25 gūtajiem vārtiem saņem speciālbalvu kā sacensību rezultatīvākais spēlētājs.

Jau trešo reizi pēc kārtas par Latvijas jaunatnes labāko futbolistu nosaukts Latvijas izlases un Šveices kluba FC "Sion" uzbrucējs Roberts Uldriķis, iegūstot Ilmāra Liepiņa vārdā nosaukto balvu, savukārt Latvijas izlases spēlētāja, BFC "Daugavpils" pārstāve un Preiļu futbola audzēkne Paula Linda Liniņa ieguvusi balvu kā Latvijas jaunatnes gada labākā futboliste.

Otro reizi pēc kārtas un arīdzan otro reizi karjerā par Latvijas gada telpu futbolistu atzīts Germans Matjušenko no FC "Petrow", Vlads Rimkus no "Grifs AG/Robežsardze" iebalsots kā gada labākais pludmales futbolists, bet Liene Vāciete, kura strādā ar FS "Metta" un Latvijas WU-15 izlasi, izpelnījusies atzinību kā sieviešu futbola sacensību gada labākā trenere.

Jura Docenko balvu kā labākais jaunatnes futbola treneris ieguvis Anatolijs Čebans (FK "Dinamo Rīga"), Genādija Šitika balvu kā labākais jaunatnes futbola organizators izpelnījies Aivars Eņģelis (Talsu NSS), savukārt Rīgas Futbola skola nosaukts par radošāko bērnu un jauniešu futbola klubu. Amatbrāļi sesto gadu pēc kārtas nosaukuši Edmundu Novicki ("Sportacentrs.com") par labāko futbola žurnālistu, bet portāla TVNET lietotāji par Latvijas futbola gada foto atzinuši Aigas Veisas darbu "Respect".

Visbeidzot, sesto reizi karjerā un trešo gadu pēc kārtas par Latvijas labāko futbola tiesnesi nosaukts Andris Treimanis, kamēr viņa brigādes kolēģis Aleksejs Spasjoņņikovs pārtraucis desmit gadus ilgo Haralda Gudermaņa panākumu sēriju, kļūstot par gada labāko tiesneša asistentu. Otro gadu pēc kārtas LFF balsojumā tika godinātas arī sieviešu futbola tiesneses, balvas iegūstot Jeļenai Jermolajevai un Līgai Didriķei, kura arī 2018. gadā tika nosaukta par labāko tiesneses asistenti.

BALSOJUMU REZULTĀTI:

Kopumā uzvarētāji noteikti 19 dažādās nominācijās, kas ir par divām vairāk nekā 2018. gadā, kā arī piešķirtas divas speciālbalvas vīriešu turnīru rezultatīvākajiem spēlētājiem. Šoreiz atkal tiek pasniegtas balvas arī tradīcijām bagātajās nominācijās, kas nosauktas Latvijas futbola labā daudz devušu cilvēku - Jura Docenko, Genādija Šitika un Ilmāra Liepiņa - vārdos.