Trešdien, 19. decembrī, VEF Kultūras pilī norisinājās tradicionālais Latvijas Futbola federācijas (LFF) Laureātu vakars, kurā pirmoreiz karjerā par Latvijas gada futbolistu tika nosaukts Čehijas klubā FK Jablonec spēlējošais Latvijas nacionālās izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks.

Kuldīgā dzimušais uzbrucējs Latvijas gada labākā futbolista balvu ieguva ļoti līdzvērtīga balsojuma rezultātā, apsteidzot iepriekšējo trīs gadu šīs balvas ieguvēju Andri Vaņinu un labāko trijniekā pirmoreiz iekļuvušo Robertu Ozolu. Dāvis Ikaunieks šogad līdz vasarai spēlēja Čehijas čempionāta klubā Visočinas Jihlava, tiekot atzīts par turnīra labāko leģionāru, bet pēcāk pārcēlās uz citu šīs valsts klubu FK Jablonec, saņemot iespēju apliecināt sevi jaunā līmenī, tostarp - UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā. Latvijas nacionālās izlases rindās viņš līdz šim aizvadījis 20 spēles, kurās guvis četrus vārtus.

Citviet otro reizi pēc kārtas un kopumā ceturto reizi karjerā par Latvijas gada futbolisti nosaukta Olga Ševcova, kura ikdienā spēlē Rīgas Futbola skolā un Latvijas izlasē. Uzbrucēja šogad kļuvusi par Latvijas čempioni un Latvijas kausa ieguvēju, bet kopā ar Latvijas izlasi triumfējusi Baltijas kausa izcīņā.

Šīgada Virslīgas čempionāta labākā spēlētāja titulu ieguva Roberts Ozols no Riga FC, kurš šo godu izpelnījies pirmoreiz, bet par Komanda.lv 1. līgas labāko spēlētāju atzīts Vugars Askerovs no BFC Daugavpils/Progress, kurš iepriekš pie šīs balvas tika arī 2016. gadā. Pirmoreiz karjerā par Latvijas gada labāko telpu futbolistu nosaukts Germans Matjušenko no FK Nikars, kamēr labākā pludmales futbolista gods pienācās Sergejam Vasiļjevam, kurš pie šādas atzinības tika arī 2012. gadā.

Otro gadu pēc kārtas par Latvijas labāko jaunatnes futbolistu nosaukts Roberts Uldriķis, kamēr Nelle Treimane izpelnījusies labākās futbolistes titulu. Virslīgas čempionu Riga FC vadītājs Viktors Skripņiks iebalsots par gada labāko treneri Latvijas futbolā, bet sieviešu sacensību labākā trenera tituls otro reizi pēc kārtas aizceļojis pie Jevgēņija Mihaļkova. Piekto reizi pēc kārtas Edmunds Novickis no Sportacentrs.com nosaukts par gada labāko futbola žurnālistu, šādu titulu atvēlot viņa amatbrāļiem.

Piekto reizi karjerā un otro gadu pēc kārtas par labāko tiesnesi nosaukts Andris Treimanis, kamēr labākā tiesneša asistenta godā jau desmito gadu pēc kārtas celts Haralds Gudermanis. Pirmoreiz LFF Laureātu vakarā tiek apbalvotas arī labākās sieviešu tiesneses, balvas iegūstot Violai Raudziņai un Līgai Didriķei.

LFF Laureātu vakarā tika noskaidroti arī gada skaistākie vārti Latvijas futbolā un Latvijas futbola gada foto, bet īpašas atzinības balvas saņēma FK Liepāja/Mogo (Fanu klase – labākais bērnu piesaistes projekts), RH3 fonda organizētā labdarības spēle (labākais sociālais projekts), Valmiera Glass ViA (kampaņa par Gata Kalniņa atgriešanos Valmierā – par tēla veicināšanu) un FS Metta (labākais digitālais saturs Virslīgas un Sieviešu futbola 1. līgas komandu atspoguļošanā).

Uz skatuves īpaši emocionālā mirklī tika sumināti šogad punktu savām profesionālajām gaitām pielikušie Jurijs Žigajevs un Kristaps Grebis, savukārt pirms Laureātu vakarā atsevišķi tika godināti Latvijas futbola veterāni.

LFF Laureātu vakara balvas:

Balva

Uzvarētājs

Labākais tiesnesis

Andris Treimanis (FIFA kategorija, Kuldīga)

Labākais tiesneša asistents

Haralds Gudermanis (FIFA kategorija, Carnikava)

Labākā tiesnese

Viola Raudziņa (FIFA kategorija, Rīga)

Labākā tiesneses asistente

Līga Didriķe (FIFA kategorija, Rīga)

Latvijas futbola gada foto

Sanita Sparāne

Gada žurnālists futbolā

Edmunds Novickis (Sportacentes.com)

Labākais treneris Latvijas futbolā

Viktors Skripņiks (Riga FC)

Sieviešu futbola sacensību labākais treneris

Jevgēņijs Mihaļkovs (AFA Olaine)

Labākais jaunatnes futbolists

Roberts Uldriķis (FC Sion, Latvijas izlase)

Labākā jaunatnes futboliste

Nelle Treimane (FS Metta, Latvijas WU-17 izlase)

Labākais telpu futbolists

Germans Matjušenko (FK Nikars, Latvijas izlase)

Labākais pludmales futbolists

Sergejs Vasiļjevs (Linden City BSC, Latvijas izlase)

Labākais Virslīgas spēlētājs

Roberts Ozols (Riga FC, Latvijas izlase)

Labākais 1. līgas spēlētājs

Vugars Askerovs (BFC Daugavpils/Progress)

Gada skaistākie vārti Latvijas futbolā

Dmitrijs Zelenkovs (Empoli FC, Latvijas U-19 izlase)

Gada futboliste

Olga Ševcova (Rīgas Futbola skola, Latvijas izlase)

Gada futbolists

Dāvis Ikaunieks (FK Jablonec, Latvijas izlase)

Balsojumu rezultāti:

LFF ikgadēji rīko gada Laureātu vakaru, kurā sumina aizejošā gada izcilniekus kā Latvijas futbola laukumos, tā arī ārpus tiem. Tradicionāli tiek sveikti gan gada labākais futbolists, gan gada labākā futboliste, kā arī vēl virkne gada izcilnieku dažādās gada laureātu, jaunatnes futbola, sacensību laureātu un mediju laureātu nominācijās. Ikgadējo Laureātu vakaru LFF vērtē kā piemērotāko iespēju pateikties Latvijas futbola ģimenei par gadā paveikto un futbola attīstībā ieguldītajiem pūliņiem.

Iepriekš novembrī LFF jau organizējusi atsevišķas balvu pasniegšanas ceremonijas sieviešu futbolam un jaunatnes futbolam.