Latvijas Futbola federācija (LFF) sirsnīgi sveic latviešu futbola vārtsargu Laimoni Laizānu (attēlā - pa labi; dzimis 1945.gadā), kuram šodien, 4. februārī, ir 70 gadu jubileja!
 
Laimonis Laizāns tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem Latvijas futbola vārtsargiem. Savas karjeras laikā spēlējis tādos pazīstamos klubos kā Rīgas "Daugava" un Maskavas "Torpedo".
 
Kad Laizāns vēl bija skolēna vecumā, viņu uz futbola treniņiem uzaicināja pazīstamais futbola treneris Vadims Ulbergs. Iesākumā Laizāns spēlēja laukuma spēlētāja pozīcijā, bet īpaši ne ar ko īpašu neizcēlās. Tas mainījās pēc spēles, kur viņam nācās aizvietot vārtsargu. Kopš tās spēles viņš regulāri spēlēja vārtos, lai arī sākumā viņam pašam gribējās gūt vārtus.
 
Tajā laikā vairums sportistu Latvijā spēlēja gan futbolu, gan hokeju, jo nebija futbola halles, kurā ziema futbolistiem trenēties. Līdz 1965. gadā Laizāns nolēma veltīt visu savu karjeru futbolam. Pēc pāris sezonām Rīgas "Daugava" sastāvā, viņš saņēma vairākus piedāvājumus no PSRS Augstākās līgas klubiem. Laimonis Laizāns izvēlējās pievienoties Maskavas "Torpedo", kurā tolaik spēlēja tādi pazīstami futbolisti kā Valentīns Ivanovs un Eduards Streļcovs. 
 
Pirmajā sezonā Laimonis Laizāns "Torpedo" rindās aizvadīja 25 spēles. "Torpedo" sastāvā piedalījās turnejā Dienvidamerikā. Bija komandas pamatvārtsargs, tolaik spēlējot savā labākajā formā. Tomēr ziemā, spēlējot hokeju, guva savainojumu, kas pārsvītroja viņa izredzes spēlēt augstākajā līmenī. Viņš atgriezās Rīgas "Daugava" komandā, kur viņš spēlēja līdz 1976. gadam. Pēc tam viņš vairākus gadus spēlēja arī FK "Alfa" sastāvā Latvijas PSR čempionātā.
 
Laimonis Laizāns arī šodien regulāri apmeklē Latvijas nacionālās izlases un Latvijas futbola klubu spēles, piedalās Latvijas futbola veterānu sabiedriskajā dzīvē!
 
Vēlot laimi, prieku, veselību, līdzšinējo aktivitāti, kā arī pateicību par ieguldījumu Latvijas futbolā Laimonim Laizānam izsaka, 
 
Latvijas Futbola federācijas kolektīvs
04.02.2015.
 

*Izmantotā informācija: grāmata "Latvijas futbola vēsture", 2000.gads, lpp.109-111, autors: Miķelis Rubenis, kā arī pēc autora personīgajām atmiņām.