Aizvadītajā nedēļas nogalē – no 8. līdz 10.augustam – Dzintaru pludmalē, Jūrmalā risinājās Latvijas pludmales futbola čempionāta finālsērijas par zelta un bronzas medaļām. Ja sērijā par bronzu pietika ar diviem mačiem, tad finālā viss izšķīrās vien trešās spēles izskaņā. Par Latvijas čempioniem trešo gadu pēc kārtas kļuva “Kreiss”, otrie – RTU, bet trešo vietu nedaudz negaidīti ieguva VBFK, LFF.lv informē Futbola Turnīru asociācija.

Kā ziņots, pirms šīs sezonas tika mainīta Latvijas čempionāta izspēles kārtība, kas paredzēja, ka pēc priekšsacīkstēm sekos arī cīņas par pirmo un trešo vietu, līdz kādas komandas divām uzvarām. Regulārajā čempionātā triumfēja pašreizējie čempioni “Kreiss”, kas par pieciem punktiem apsteidza RTU, kas tad arī izspēlēja zelta un sudraba godalgu likteni, savukārt par zemākās raudzes godalgām cīnījās “Dinamo Lat” un VBFK.

Bronzas sērija noslēdzās jau sestdien ar VBFK komandas triumfu, kas savus oponentus pārspēja ar rezultātu 5:4 (1:1, 2:1, 2:2) pirmajā spēlē un 5:3 (2:0, 1:2, 2:1) otrajā cīņā.

Tikmēr sērijā par zelta godalgām bija nepieciešamas visas trīs spēles, turklāt viena no tām – pirmā – noslēdzās vien papildlaikā, uzvaru svinot “Kreiss” – 4:3 (2:0, 0:2, 1:1, 1:0). Uzvaras vārtus pagarinājuma otrajā minūtē guva Dmitrijs Jakovļevs.

Otrajā spēlē RTU futbolisti revanšējās ar rezultātu 4:2 (0:0:, 1:0, 3:2). Uzvarētāju labā divus vārtus guva Andrejs Ivanovs, zaudētājiem tādas pat sekmes D.Jakovļevam.

Trešais, izšķirošais, mačs izvērtās emocijām pārbagāts. Pirmā trešdaļa noslēdzās bez vārtu guvumiem, bet otrās sākumā “Kreiss” ļoti īsā laikā ieguva divu vārtu pārsvaru – 2:0. Līdz otrajam pārtraukumam RTU izdevās vienus vārtus atgūt – 2:3 – kas nozīmēja, ka izšķirošie notikumi vēl tikai priekšā. Trešajā periodā ilgu laiku rezultāts nemainījās līdz 33.minūtē D.Jakovļevs, gūstot savus otros vārtus mačā, uzstādīja kā izrādījās nedaudz vēlāk beigu rezultātu – 4:2. Līdz ar to par Latvijas čempioniem trešo gadu pēc kārtas kļuva “Kreiss”, otrie – RTU, trešie VBFK futbolisti.

Savukārt 17. un 24. augustā jaunizveidotajā pludmales futbola stadionā Ķīpsalā pie Vanšu tilta notiks Latvijas kausa izcīņa. Vispirms, 17.augustā, komandas izspēlēs priekšsacīkšu cīņas, kurām pieteikušās 12 vienības, bet nedēļu vēlāk astoņas spēcīgākās komandas turpinās cīņu par kausu pēc izslēgšanas spēļu sistēmas. Šosezon novērojama ļoti plaša reģionu pārstāvniecība: bez ierastajām Rīgas un Jūrmalas vienībām pieteikušās arī komandas no Kuldīgas, Jēkabpils, Ludzas, Valmieras un Liepājas.

Jāpiebilst, ka 17.augusts ir Rīgas pilsētas svētki, turklāt Rīga šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet jaunizveidotais pludmales futbola stadions ir pašā Rīgas sirdī, līdz ar to sagaidāma liela skatītāju interese, LFF.lv informē sacensību rīkotāji.