Šodien, 24. aprīlī, sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz 2024. gada Baltijas kausa izcīņas spēli Latvija - Lietuva. Mačs notiks 8. jūnijā Liepājā, stadionā "Daugava".

Lai iegādātos biļetes jau tagad, pierakstieties LFF jaunumu vēstkopai un iegādājieties biļetes ar atlaidi. Publiskā biļešu tirdzniecība sāksies šī gada 1. maijā.

Iepriekšējo reizi Latvijas izlase Liepājā spēlēja 2016. gadā, kad Baltijas kausa ietvaros ar 2:1 uzveikta Lietuva. Vēl divus gadus iepriekš turpat Liepājā atvadu maču Latvijas izlasē aizvadīja mūsu futbola leģenda Māris Verpakovskis. Toreiz spēlē ar Igauniju fiksēts bezvārtu neizšķirts 0:0, pēc kā sekoja 11 metru sitienu sērija, kurā ar 4-2 pārāki bija mājinieki.

"Mēs esam ļoti gandarīti par panākto vienošanos ar UEFA, ka izņēmuma kārtā Baltijas kausa spēli vai spēles varam aizvadīt ārpus Rīgas. Tā ir ierasta prakse visās valstīs, ka nacionālā izlase mājas spēles aizvada vairākās pilsētās un vietās, paplašinot līdzjutēju un skatītāju loku. Latvijas izlasei ir ļoti daudz fanu arī ārpus Rīgas, tāpēc esam priecīgi par iespēju aizvest savus labākos futbolistus arī uz Liepāju. Ceru, ka kādreiz starptautisko spēļu prasībām atbilstoši stadioni būs vēl vairākās Latvijas pilsētās un izlases mājas maču ģeogrāfiju varēsim vēl paplašināt," norādīja LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Atgādinām, ka šogad Baltijas kausa izcīņā piedalās četras izlases. Pusfināla pāros Latvija - Lietuva un Igaunija - Fēru salas noskaidrosies finālisti un dalībnieki spēlei par 3. vietu.

Kā ziņots, šie Latvijas valstsvienības mači tiks pārraidīti bez maksas kādā no "TV3 Group" kanāliem.

Līdzīgā formātā Baltijas kauss tika organizēts arī iepriekšējo reizi 2022. gada novembrī, kad pusfinālā Latvijas izlase pēcspēles sitienos pārspēja Igauniju, bet finālā arīdzan pēcspēles sitienos atzina dalībai sacensībās pieaicinātas Islandes pārākumu. Latvija gan ir pašreizējā Baltijas kausa trofejas glabātāja.

Baltijas kauss ir senākais aizvien aktīvais izlašu futbola turnīrs pasaulē. Pirmoreiz Baltijas kauss tika izspēlēts 1928. gadā.