Plašu popularitāti ieguvusī meiteņu futbola piesaistes programma "Playmakers" turpina savu otro darbības sezonu, piedāvājot bezmaksas treniņu iespējas bērniem īpaši piemērotos apstākļos 35 lokācijās visā Latvijā. Sākusies pieteikšanās programmas rudens posma nodarbībām.

Programmu Latvijas Futbola federācija (LFF) realizē sadarbībā ar Eiropas Futbola asociāciju savienību (UEFA) un Volta Disneja studiju. Programma, kas nelīdzinās nevienai citai, jo sniedz jautru un drošu futbola pamatprincipu apguvi, paredzēta 5 līdz 8 gadus vecām meitenēm.

Ar šīs programmas palīdzību pērn nodarbībās Latvijā tika iesaistītas vairāk nekā 1400 meitenes, bet šīgada pavasara posmā – vairāk nekā 700 jaunās censones.

Atšķirībā no tradicionālajām futbola treniņu programmām "Playmakers" treniņu sesijas seko stāstiem no plaši mīlētām Disneja studijas multiplikācijas filmām. Ar šo varoņu un futbola elementu palīdzību programmā iesaistītie treneri palīdz meitenēm izdzīvot filmu notikumus kustību, komandas darba un iztēles veidā, vairojot meiteņu izpratni par regulāru fizisku aktivitāšu un futbola pievilcību.

Šosezon nodarbību stāstu centrā ir varoņi no populārās multiplikācijas filmas "Moana".

Plašāka informācija un reģistrēšanās bezmaksas nodarbībām pieejama mājaslapā playmakers.lff.lv.

"Disneja studijas varoņu integrēšana šādās nodarbībās ir izrādījies īstens veiksmes stāsts, ko lieliski apliecina arī Latvijā līdz šim pieredzētā milzīgā bērnu un vecāku interese par iesaistīšanos "Playmakers" treniņos. Augoša ir arī klubu un treneru iesaistīšanās programmā, jo tā sniedz gan prieku un gandarījumu no meiteņu tuvākas iepazīstināšanas ar aktīvu dzīvesveidu, gan iespējas piesaistīt saviem ikdienas treniņiem jaunas dalībnieces. Rezultātus redzam arī Latvijas meiteņu futbola čempionātā, kur šosezon pirmoreiz vēsturē līdzās četrām ierastajām vecuma grupām organizējām arī U-8 vecuma grupas sacensības īpašā formātā. Dalībnieku skaits ir liels - 17 komandas -, bet meiteņu degsme ir vēl lielāka," izceļ LFF Futbola attīstības departamenta vadītāja Ņina Travkina. "Aicinu izmantot šo lielisko iespēju un laikus pieteikt savas atvases nodarbībām."

"Playmakers" pirmajās nodarbībās uzsvars tiek likts uz pārliecības radīšanu meiteņu kustībās, iedrošinot uz iztēles un izdomas izmantošanu, kā arī komunikāciju ar vienaudzēm. Nākamajās nodarbībās meitenes tiek iepazīstinātas ar futbola pamatelementiem. Nodarbības notiek treniņu punktos dažādās Latvijas vietās sadarbībā ar vietējiem klubiem un treneriem. Programma risinās divos posmos pavasarī un rudenī. Katru posmu veido astoņas treniņu nodarbības.