"Optibet" Nākotnes līgā (ONL) atlikusi vairs tikai viena spēļu kārta. Pēc aizvadītās nedēļas spēlēm kļuvis skaidrs, ka starp nedublieru komandām otro vietu iegūst Grobiņas SC/LFS, kas var gatavoties pārspēlēm par iekļūšanu virslīgā. Savukārt turnīra tabulas otrā pusē rit spraiga cīņa par vietas saglabāšanu.

Atgādinām, ka saskaņā ar sacensību reglamentu, 13. un 14. vietu ieguvēji zaudē tiesības piedalīties 2023. gada 1. līgas čempionātā. Savukārt komanda, kas 2022. gada 1. līgas čempionātā ieņem 12. vietu vietu, divās spēlēs tiekas ar 2. līgas komandu, kas 2022. gada 2. līgas čempionātu noslēdz trešajā vietā.

Vienu kārtu pirms šīs sezonas beigām skaidri zināms, ka 14. vietu ieņems FK "Smiltene"/BJSS, bet no 9. līdz 13. vietai vēl ir iespējamas dažādas izmaiņas, jo piecas komandas tabulā šķir tikai divi punkti. Šobrīd 12. vietā ir "Leevon Saldus", kas pēc papildus rādītājiem piekāpjas "Rēzeknes" komandai. Lai gan abām tabulā ir pa 20 punktiem, savstarpējās spēlēs labāka ir Rēzeknes komanda, kas pārspēja Saldus komandu ar 3:1 un 1:0. Tiesa, pēdējā kārtā viss vēl var mainīties. "Rēzekne" savā laukumā uzņems "RFS-2" komandu, bet sezonas izskaņu labi aizvadošais "Leevon Saldus" mājās samēros spēkus ar FK "Salaspils".

Par diviem punktiem vairāk ir trim komandām, kas līdz pēdējai kārtai nevar būt drošas par vietas saglabāšanu - AFA "Olaine", FK "Tukums 2000"/Tukuma SS-2 un FK "Dinamo Rīga". Tukumniekiem pēdējā kārtā gaidāms mājas duelis pret FK "Smiltene"/BJSS, bet "Dinamo Rīga" savā laukumā aizvadīs savstarpējo spēli pret AFA "Olaine". Abu komandu pirmā savstarpējā spēle šosezon beidzās neizšķirti 1:1. Tā ka intriga par vietas saglabāšanu un izvairīšanos no pārspēlēm ar 2. līgas trešās vietas ieguvēju sezonas beigās rit pilnā sparā.

Jau pirms nedēļas bija zināms, ka FS "Jelgava" ieguva 1. vietu un ceļazīmi uz "Optibet" Virslīgu nākamajā sezonā. Savukārt Grobiņas SC/LFS sestdien nodrošināja sev tiesības piedalīties pārspēlēs par iekļūšanu virslīgā. Kurzemes klubs to panāca ar 3:2 uzvaru viesos pār FK "Salaspils". Pretiniekos būs FS "Metta" vai SK "Super Nova Salaspils", kas virslīgas pēdējā kārtā savstarpējā mačā sadalīs kopvērtējuma noslēdzošās divas vietas.

ONL bronzas medaļas tiks sadalītas svētdien "Valmiera FC-2"/VSS un Grobiņas SC/LFS neklātienes cīņā.