Latvijas WU-19 meiteņu izlase sestdien Albānijā otrajā 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmās kārtas turnīra spēlē ar rezultātu 13:0 (7:0) sagrāva Armēniju, izcīnot pārliecinošāko uzvaru visu vecumu Latvijas sieviešu izlašu vēsturē.

Latvijas izlases sastāvā šoreiz bija divas izmaiņas, maču jau no pirmajām minūtēm uzsākot Emijai Emīlijai Saulei un Evelīnai Ušpalevičai, kura guva komandas vienīgos vārtus pirmās kārtas spēlē. Tieši viņa arī atklāja sestdienas spēles rezultātu, izceļoties mača 14. minūtē.

Jau pirmā puslaika ietvaros "Hat-trick" sev nokārtoja Alīna Ansone, divreiz izcēlās Saule, bet vienus vārtus guva Santa Sanija Vuškāne, kura vēlreiz pretinieču vārtsardzi pārspēja arī otrajā puslaikā. Otrajā puslaikā pa vieniem vārtiem arī Vladas Kozlovas, Montas Ščuckas un Amēlijas Lipšānes kontā, bet Madara Ērika Paidere izcēlās ar diviem precīziem sitieniem otrā puslaika kompensācijas laikā.

SPĒLES IERAKSTS:

Abas komandas iepriekš turnīru ievadīja ar zaudējumiem, kad Latvijas izlase līdzvērtīgā cīņā ar 1:3 piekāpās Albānijai, bet Armēnija ar 0:8 atzina Rumānijas pārākumu. Sacensību noslēgumā Latvijas komandai 11. oktobrī pretiniekos būs Rumānija.

Latvijas WU-19 izlase kvalifikācijas turnīra pirmajā posmā sacenšas B līgā, cīnoties par iespēju otrajā posmā pārcelties uz A līgu. Paaugstinātas uz A līgu tiks tikai apakšgrupu uzvarētājas. Otrā posma A līgā tiks sadalītas ceļazīmes uz finālturnīru, kamēr B līgas komandas cīnīsies par iespēju pārcelties uz A līgu 2023./2024. gada kvalifikācijas ciklā. Eiropas čempionāta finālturnīrs 2023. gada jūlijā notiks Beļģijā.

Uz turnīru Viktors Vicehovskis uzaicinājis 20 spēlētājas no desmit klubiem. Divas no valstsvienības futbolistēm – Alīna Skļemenova un Sofija Garanča – ir ar spēļu pieredzi nacionālajā izlasē.

Kā ziņots, jūlijā Latvijas WU-19 izlase otro reizi pēc kārtas uzvarēja Baltijas kausa izcīņas turnīrā.