Lai arī Latvijas futbola infrastruktūra turpina pilnveidoties un attīstīties, valstij ir nepieciešams nacionālais futbola stadions, pārliecināts ir Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidents Aleksanders Čeferins.

Kā ziņots, A. Čeferins Latviju divu dienu vizītē apmeklē, lai apspriestu Latvijas Futbola federācijas (LFF) un vietējo varasiestāžu sadarbību futbola stadiona būvniecībā Rīgā, kā arī lai iepazītos ar citiem Latvijas futbola attīstības jautājumiem. Vizītes ietvaros UEFA prezidents trešdien tikās ar Latvijas izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci, kā arī telefoniski sazinājās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, bet ceturtdien tikšanās laikā Rīgas domē LFF prezidents Vadims Ļašenko un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis parakstīja nodomu protokolu par nacionāla mēroga futbola stadiona būvniecību galvaspilsētā.

"Viesojoties Latvijā, redzu uzlabojumus futbola infrastruktūrā, tomēr Latvijai ir nepieciešams savs nacionālais futbola stadions. Es tā nedomāju, es to zinu. Jūtu, ka starp lēmumu pieņēmējiem ir sapratne un pozitīva enerģija," ceturtdien preses konferencē pauda A. Čeferins. "Es šo neredzu kā politisku jautājumu, jo katram lielam politiskam spēkam būtu jāatbalsta šādas sporta infrastruktūras radīšana. Mēs esam gatavi iesaistīties šī projekta realizēšanā ar 30 līdz 40% finansējuma, tomēr visi izrietošie lēmumi un detaļas ir LFF, pašvaldības un citu potenciālo partneru pusē."

Vizītes laikā A. Čeferins tāpat viesojās LFF telpās un iepazinās ar "Rimi Olimpiskā centra" infrastruktūru, tikās ar VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" valdes locekli Daniēlu Nātriņu un Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu, kā arī apmeklēja Latvijā lielāko privāto sporta kompleksu "LNK Sporta parks" un aplūkoja potenciālās jaunā stadiona būvniecības vietas.

"Liels paldies UEFA par atbalstu šajā procesā un ikdienas sadarbību. Tā ir ne tikai finansiāla, bet arī ar lielu palīdzību citos jautājumos. Šajās dienās mums izdevās satikties ar vairākām augstām amatpersonām un parakstīt, manuprāt, vēsturisku dokumentu, kas mums ļaus turpināt darbu pie Latvijas futbola attīstībai ļoti svarīga jautājuma sakārtošanas," ceturtdien izteicās V. Ļašenko. "Pašlaik runājam par trim iespējamajām stadiona atrašanās vietām, tomēr jāsaprot, ka šis ir ilgtermiņa process. Šodien ir sperts liels solis uz priekšu, kas pēc attiecīgā Rīgas domes deputātu lēmuma ļaus mums arvien vairāk tuvoties konkrētām projekta izmaksām un detaļām. Turpināsim arī sarunas ar valsts sektoru par iesaisti stadiona celtniecībā."

"Mēs konsultējamies ar starptautiskiem kolēģiem un ekspertiem, kuriem ir šādu stadionu būvniecības pieredze. Latvijā nevienam tādas nav, tomēr plānošanas nākamajos posmos iesaistīsim arī vietējos ekspertus. Mums ir šābrīža aprēķini par stadiona izmaksām, tomēr saprotam, ka tas var mainīties. Tiekot skaidrībā ar stadiona atrašanās vietu, varēsim tālāk strādāt pie plāniem un finansējuma nodrošināšanas," skaidroja V. Ļašenko.

PRESES KONFERENCES IERAKSTS:

Pēc ceturtdienas preses konferences "Playoff Arena" futbola hallē norisinās īpaša draudzības spēle, kurā kopā ar UEFA un LFF prezidentiem laukumā dodas dažādu Latvijas pašvaldību mēri. Ceturtdienas vakarā UEFA prezidents apmeklēs Latvijas un Moldovas izlašu spēli "Skonto" stadionā.