Nedēļas nogalē noslēdzās Baltijas jūras un Skandināvijas līga pludmales futbolā. Par pirmajiem čempioniem kronēta Latvijas vienība "Vides Tehnika"/"Erawadee", kas pusfinālā apspēlēja regulārās sezonas spēcīgāko komandu "BSC Copenhagen", bet finālā – igauņu "BSC Thunder Arvutitark".

Pērn, neskatoties uz to, ka startēja Norvēģijas komanda ar vairākiem dāņu futbolistiem sastāvā, sacensības nesa Latvijas-Igaunijas pludmales futbola līgas vārdu. Šogad sacensību ģeogrāfija jau ietvēra pa vienai dāņu un zviedru vienībai, tādējādi arī mainot nosaukumu.

Turnīra nolikums paredzēja, ka vispirms visas astoņas komandas aizvada regulāro sezonu, tiekoties katra ar katru pa vienai reizei un noskaidrojot četras finālposma dalībnieces. Par tām kļuva pa vienai dāņu, zviedru, igauņu un Latvijas vienībai.

Pusfinālā mūsu "Vides Tehnika"/"Erawadee", iespējams, nedaudz negaidīti ar rezultātu 4:2 pārspēja regulārās sezonas uzvarētājus "BSC Copenhagen" no Dānijas. Jāpiebilst, ka mača gaitā rezultāts bija pat 4:0. Otrajā pusfinālā "BSC Thunder Arvutitark" pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "Bemannia FC Stockholm", līdz ar to finālā iekļūstot abām Baltijas valstu komandām.

Fināls izvērtās tā cienīgs - ar daudziem vārtu guvumiem, dzeltenajām un sarkanajām kartītēm. Mūsu valsts komandai izdevās teicams starts, jau trešajā minūtē atklājot mača rezultātu, bet pirmā perioda izskaņā palielinot pārsvaru līdz 2:0. Tiesa gan, jau mirkli vēlāk pretinieki vienus vārtus atguva. Otrajā trešdaļā uz četriem "Vides Tehnika"/"Erawadee" precīziem sitieniem igauņi spēja atbildēt ar vienu, līdz ar to 6:2 pirms noslēdzošajām 12 minūtēm.

To sākumā pretinieki vienus vārtus atguva, taču igauņu komandas jebkādas cerības "apraka" īsā laikā nopelnītas divas sarkanās kartītes, turklāt Andrijs Paško, no deviņu metru atzīmes gūstot savus ceturtos vārtus spēlē, palielināja "Vides Tehnika"/"Erawadee" pārsvaru jau līdz pieciem vārtiem – 8:3. Pretinieki vēl "pievilka" līdz 6:8, tomēr, kā mēdz teikt, laiks "strādāja" mūsu komandas labā, turklāt Maksims Voitoks guva vēl vienus vārtus, uzstādot mača gala rezultātu 9:6.

Spēlē par trešo vietu dāņu "Copenhagen" neatstāja nekādus variantus Stokholmas komandai – 7:0.

Uzreiz pēc finālspēles notika apbalvošanas ceremonija, kurā ar kausiem un medaļām tika sveikti visi laureāti, kā arī godināti labākie spēlētāji trīs nominācijās:

  • Rezultatīvākais spēlētājs: Andrijs Paško ("Vides Tehnika"/"Erawadee") – 16 gūti vārti;
  • Labākais vārtsargs: Igors Labuts ("Vides Tehnika"/"Erawadee");
  • Vērtīgākais spēlētājs (MVP): Romāns Pačevs ("Vides Tehnika"/"Erawadee").

2022. gada Baltijas jūras un Skandināvijas līgu no Latvijas puses un citas Latvijas mēroga pludmales futbola sacensības pēc vienošanās ar Latvijas Futbola federāciju organizē un vada Futbola Turnīru asociācijas (FTA) sadarbībā ar Rīgas Futbola federācijas (RFF). Latvijas pludmales futbola sacensības atbalsta: sporta preču veikals "Sportland", "SYNOTtip", "SPLAT", "Beerhouse No1", "GO bezalkoholiskais", minerālais ūdens "885", saldējums "Eskimos".

Vairāk informācijas meklējiet mājaslapā, Facebook un Instagram.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija