Par Jūrmalas kausa ieguvējiem kļuvuši "Kreiss" pludmales futbolisti, kas finālā spraigā cīņā ar rezultātu 2:1 pārspēja priekšsacīkšu labāko komandu FK "BEITAR". Mačā par trešo vietu "BFS Atlas"/"Ropaži SC" tikai pēcspēles sitienu sērijā (6:5) pieveica "PFD". Tāpat paralēli Jūrmalas kausa finālposmam Majoru pludmalē notika arī Latvijas kausa izcīņa sieviešu komandām, kur par kausa ieguvējām kļuva Babītes SK dāmas.

Sestdien, 6. augustā, desmit komandas, tostarp sacensību debitanti "Ziemeļblāzma", tikās priekšsacīkšu trešā posma ietvaros, noskaidrojot tās astoņas komandas, kas dienu vēlāk turpināja cīņu par kausu. Trešajā posmā triumfēja "New Project" vienība, aiz sevis atstājot FK "BEITAR" un "PFD" komandas.

Pieminēšanas vērta ir "Beerhouse No1" izcīnītā sestā vietā, ar ko pērnās sezonas trešās vietas ieguvējiem izrādījās par maz, lai kvalificētos finālposmam – no kārotās septītās/astotās vietas, ko dalīja "FREE" un "Baltic XL" vienības, to šķīra pieci punkti.

Trešā posma labākie spēlētāji, kā ierasts, tika apbalvoti ar "Sportland" dāvanu kartēm 25 eiro vērtībā:

  • Labākais vārtsargs: Aivis Poklikajevs ("New Project");
  • Labākais laukuma spēlētājs: Edgars Rubenis ("PFD").

KOPVĒRTĒJUMS PĒC TRIM POSMIEM:

Vieta

Komanda

Pirmais posms

Otrais posms

Trešais posms

Kopvērtējums

1.

FK BEITAR

20

15

20

55

2.

New Project

15

9

25

49

3.

BFS Atlas/Ropaži SC

25

10

11

46

4.

Kreiss

11

20

6

37

5.

PFD

9

11

15

35

6.

PPFK Joga Bonita

8

25

 -

33

7.

FREE

10

6

12

28

8.

Baltic XL

7

12

9

28

9.

Beerhouse No1

6

7

10

23

10.

Rava Plus

5

8

8

21

11.

FAM3

12

 -

12

12.

Ziemeļblāzma

 -

 -

7

7

Finālposmā vispirms komandas, sadalītas pēc sportiskā principa, sacentās viena apļa turnīrā divu apakšgrupu ietvaros.

A grupā, izcīnot uzvaras visos trīs mačos, pārliecinoši triumfēja vēlākie kausa ieguvēji "Kreiss", aiz sevis atstājot FK "BEITAR", PPFK "Joga Bonita" un "Baltic XL" vienības, savukārt B grupā "PFD" un "BFS Atlas"/"Ropaži SC" komandas finišēja ar vienādu punktu skaitu (septiņiem). Līdz ar to pirmās vietas noteikšanai talkā bija jāņem papildrādītājs - kopējā vārtu attiecība -, kas labāka izrādījās "PFD" vīriem. Trešo vietu ieguva "FREE", bet ceturto pavisam negaidīti - "New Project".

Nepiekāpīgas cīņas bija vērojamas abos pusfinālos. Tā "Kreiss" ar 2:0 pārspēja "BFS Atlas"/"Ropaži SC", bet FK "BEITAR" tikai ar vienu vārtu pārsvaru pieveica "PFD" (2:1).

Ne mazāk sīvas izrādījās noslēdzošās spēles par vietām. Mačā par trešo vietu un pēdējo medaļu komplektu ropažnieki divas reizes izvirzījās vadībā, abos gadījumos izceļoties lietuviešu leģionāram Mantam Makutunovičum, bet sāncenši abas reizes prata atspēlēties. Līdz ar to uzvarētājs tika noteikts pēcspēles sitienu sērijā, kurā ar 6:5 veiksmīgāki izrādījās "BFS Atlas"/"Ropaži SC" spēlētāji.

Finālā ar diviem vārtiem atzīmējās Romāns Rožkovskis, uz ko "BEITAR" prata atbildēt ar tikai vienu Maksima Seņa precīzu sitienu, līdz ar to uzvaru 2:1 izcīnīja un uzvarētāju kausu virs galvām varēja celt "Kreiss" vīri!

Finālposma labākie spēlētāji tika apbalvoti ar "Sportland" dāvanu kartēm 50 eiro vērtībā:

  • Labākais vārtsargs: Marks Bogdanovs ("Kreiss");
  • Labākais laukuma spēlētājs: Maksims Seņs (FK "BEITAR").

Tāpat tika noteikta turnīra simboliskā izlase: Vlads Rimkus ("Kreiss"), kurš kā sacensību rezultatīvākais spēlētājs saņēma arī "SYNOTtip" sarūpētu specbalvu, Maksims Seņs (FK "BEITAR"), Ivans Jeļica ("BFS Atlas"/"Ropaži SC"), Edgars Rubenis ("PFD") un Sergejs Titovs ("PFD", vārtsargs). Treneris: Andrejs Bernatovičs (FK "BEITAR"). Ar specbalvu tika godināts vēl viens vārtsargs Artjoms Križanovskis (FK "BEITAR").

Ar kausiem, medaļām, "Sportland" un "Beerhouse No1" dāvanu kartēm tika sveikti laureāti, bet visi dalībnieki tika pie dāvanām no partneriem "SPLAT", "Eskimos" un "GO bezalkoholiskais".

Latvijas kausā triumfē Babītes SK meitenes

Līdzīgi kā pērn, arī šogad turnīrā piedalījās četras komandas, kas vispirms aizvadīja apļa turnīru, tiekoties katra ar katru, bet pēc tam noskaidroja kausa, kā arī trešās vietas ieguvējas.

Pirmajā posmā Babītes SK ar 0:1 piekāpās SK "Imanta", bet, tā kā Imantas meitenes zaudēja punktus mačos ar pārējām divām konkurentēm, pirmo vietu ieņēma tieši Babītes dāmas. Trešajā vietā "MIX", bet ceturtajā – FK "Tukums 2000".

Mačā par bronzas medaļām Tukuma zeltenes revanšējās "MIX" par neveiksmi priekšsacīkstēs – pēc neizšķirta 2:2 pamatlaikā uzvara 1:0 pēcspēles sitienu sērijā. Savukārt finālā Babītes SK vairāk nekā pārliecinoši (5:0) revanšējās Imantas meitenēm. Ar "hat-trick" šajā spēlē izcēlās Līna Kuzmina, tādējādi nodrošinot sacensību labākās vārtu guvējas titulu.

Jāpiebilst, ka mačā neiztika bez sieviešu futbolam nedaudz netipiskiem asumiem – emocijas sita augstu vilni, kas rezultējās piešķirtajās sarkanajās kartītēs pa vienai spēlētājai katrā komandā.

Sacensību noslēgumā tika noteikta simboliskā izlase: Līna Kuzmina (Babītes SK), Anzelika Naumciuk (Babītes SK), Agnese Troinova (FK "Tukums 2000"), Anna Baranovska ("MIX"), un Alise Evelīna Mitkus (SK "Imanta", vārtsardze). Treneris: Igors Labuts (Babītes SK). Ar specbalvu tika godināta arī vārtsardze Jekaterina Ponomorenko (Babītes SK).

Ar kausiem un medaļām tika sveikti laureāti, bet visi dalībnieki tika pie dāvanām no Latvijas Futbola federācijas un turnīra partneriem "SPLAT" un "Eskimos".

2022. gada Latvijas mēroga pludmales futbola sacensības pēc vienošanās ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) organizē un vada Futbola turnīru asociācija (FTA) sadarbībā ar Rīgas Futbola federāciju (RFF). Latvijas pludmales futbola sacensības atbalsta: sporta preču veikals "Sportland", "SYNOTtip", "SPLAT", "Beerhouse No1", "GO bezalkoholiskais", minerālais ūdens "885", saldējums "Eskimos".

Vairāk informācijas meklējiet mājaslapā, Facebook un Instagram.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija