Straujiem soļiem tuvojas Latvijas pludmales futbola sezona. Tajā šogad Futbola Turnīru asociācijas (FTA) un Rīgas Futbola federācijas (RFF) paspārnē plānotas vismaz piecas dažādas sacensības, no kurām pirmās jau šajā nedēļas nogalē – Baltijas jūras un Skandināvijas līgas pirmais posms.

Baltijas jūras un Skandināvijas līga šobrīd uzskatāms par augstāko pieejamo līmeni Latvijas klubiem un komandām. Dalību tajā šogad apstiprinājušas astoņas komandas. Puse – četras – no Igaunijas, divas Latvijas vienības ("Vides Tehnika" un "BSC LAT"), kā arī pa vienai komandai no Dānijas un Zviedrijas.

Par turnīra favorītiem uzskatāmi pašreizējie apvienotās pludmales futbola līgas čempioni SK "Augur Enemat" (Igaunija), kā arī "BSC Copenhagen" (Dānija), kas tikko notikušajās Čempionu līgas sacensībās Portugālē ierindojās augstajā sestajā vietā. Nevar izslēgt pārsteigumus arī no citiem dalībniekiem.

Kas attiecas uz Latvijas komandām, tad "BSC LAT" nosaukums pašmāju pludmales futbola draugiem ir labi zināms, savukārt "Vides Tehnika" vienība izveidota uz BFS "Baltic XL"/"Ropaži" bāzes. Pērn mūsu komandas nevarēja lepoties ar izciliem sasniegumiem, labākajai no tām – "BSC LAT" – kopvērtējumā ieņemot vien piekto vietu un no trešās atpaliekot par divu uzvaru tiesu. Kā būs šovasar, grūti spriest, tomēr zināmam optimismam pamats ir, galvenokārt tādēļ, ka Latvijas komandu pieteikumi kļuvuši stipri vien garāki. Tādējādi, cerams, nebūs jāsaskaras ar situācijām, kad uz maču nav iespējams pieteikt pietiekamu spēlētāju skaitu.

Līgas pirmā posma sacensības notiks 18. un 19. jūnijā Pērnavā, otrā posma sacensības – 9. un 10. jūlijā Kopenhāgenā, bet finālposms ar četru labāko komandu piedalīšanos - 13. augustā Pērnavā.

Nozīmīgākās lokālā mēroga sacensības šogad neapšaubāmi būs Latvijas kausa izcīņa, kas risināsies ar "Sportland" zīmola atbalstu un ir ieplānota 23. un 24. jūlijā Majoros. Komandu pieteikumu iesniegšanas termiņš – 11.jūlijs. 

Paralēli Latvijas kausa izcīņai notiks "Busel Cup" pludmales futbola sacensības jauniešiem U-13 un U-15 vecuma grupās.

Pieteikties minētajām sacensībām pieaugušajiem un jauniešiem 23.-24. jūlijā var arī ārvalstu komandas. Ņemot vērā, ka Latvijas izlases spēlētāji šajā periodā plāno nometni un pārbaudes spēles, tad Latvijas kausā pēc trīs gadu pārtraukuma (pēdējo reizi 2019. gadā Liepājā 11 komandu konkurencē triumfēja "Linden City BSC") nebūs izteiktu favorītu, kas padara turnīru par īpaši intriģējošo.

Norisināsies arī tradicionālā Jūrmalas kausa izcīņa. Pirmais posms notiks 2. jūlijā, kam sekos sabraukumi 16. jūlijā un 6. augustā. Trīs posmu ietvaros tiks noskaidrotas astoņas labākās komandas, kas tiksies finālā 7. augustā.

Tajā pašā dienā (7. augustā) turpat Majoros notiks arī Latvijas pludmales futbola kausa izcīņa sievietēm.

2022. gada Baltijas jūras un Skandināvijas līgu no Latvijas puses un citas Latvijas mēroga pludmales futbola sacensības pēc vienošanās ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) organizē un vada FTA sadarbībā ar RFF. Latvijas pludmales futbola sacensības atbalsta: sporta preču veikals "Sportland", "SYNOTtip", "SPLAT", "Beerhouse No1", "GO bezalkoholiskais", minerālais ūdens "885", saldējums "Eskimos".

Vairāk informācijas meklējiet mājaslapā, Facebook un Instagram.