Latvijas U-21 izlase otrdien "Skonto" stadionā noslēdzošajā 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē ar rezultātu 0:2 (0:1) atzina Ungārijas pārākumu.

Aleksandrs Basovs pēc uzvaras pār Izraēlu komandas sākumsastāvā veica divas izmaiņas – diskvalifikāciju izcietušais Maksims Toņiševs aizstāja Rūdolfu Zeņģi, bet Markusa Kruglauža vietā spēli uzbrukumā uzsāka Artjoms Puzirevskis, kuram tā bija pirmā pieredze U-21 izlases sākumsastāvā. Ārpus pieteikuma palika Rūdolfs Oskars Soloha un Artūrs Ostapenko.

Spēli Latvijas izlase sāka ar paviršām darbībām, kas radīja vairākas bīstamas epizodes pie Jāņa Beka sargātajiem vārtiem. Pretinieku laukuma pusē mūsu komanda centās spēlēt ar augstu un aktīvu presingu, un jau ceturtajā minūtē izcelties varēja Dāvis Cucurs, kura ļoti spēcīgi raidīto bumbu atvairīja vārtsargs. Ungārijas futbolisti tikmēr spēles ievadā vairākas reizes izmēģināja laimi ar tālsitieniem.

Mačam turpinoties līdzvērtīgā cīņā un bez daudzām bīstamām epizodēm, spēles 32. minūtē laba iespēja pavērās Eduardam Daškevičam, kuram izšķirošajā brīdī nepadevās sitiens. Dažas minūtes vēlāk Latvijas izlasei bija jāveic piespiedu maiņa, jo pleca savainojuma dēļ spēli nevarēja turpināt Dāvis Cucurs, kura vietā laukumā devās Rūdolfs Zeņģis.

Viesu komanda bīstamākās epizodes pie Beka vārtiem izveidoja puslaika izskaņā, taču bumba lidoja mērķim secen. Otrā laukuma galā mazliet uzbrukuma noslēgšanai vārtu priekšā pietrūka Puzirevskim, bet atbildes uzbrukumā viesi kāroto panāca, kad savus sestos vārtus turnīrā, realizējot izgājienu, guva Andrāss Nemets.

Otrā puslaika sākumā laukumā tika sūtīts Lūkass Vapne, kurš nomainīja Vladimiru Stepanovu. Pirmajās pāris minūtēs Latvijas izlasē divi spēlētāji izpelnījās dzeltenās kartītes, bet 54. minūtē sekoja arī trešā, turklāt par pārkāpumu savā soda laukumā – Toņiševs tika brīdināts, bet Nemets pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu.

Latvijas valstsvienība apņēmīgi centās atspēlēties. Asumiem un sadursmēm bagātā cīņā bīstamas epizodes pie vārtiem gan nesekoja. Mazāk nekā 20 minūtes pirms spēles beigām laukumā devās Jegors Novikovs un Markuss Kruglaužs, bet vēl pēc desmit minūtēm cīņā devās arī Edgars Ivanovs. Spēles ritējumu mājiniekiem gan neizdevās mainīt, jo Ungārijas futbolisti iegūto pārsvaru pārliecinoši nosargāja.

Abu komandu pirmā apļa tikšanās reizē ungāri savā laukumā bija pārāki ar 1:0.

Latvijas izlase desmit turnīra spēlēs iekrāja septiņus punktus un ierindojās savas apakšgrupas piektajā vietā, kamēr Ungārija ar 14 punktiem bija pozīciju augstāk.

Kā ziņots, iepriekšējā ceturtdienā Latvijas izlase "Skonto" stadionā parūpējās par 1:0 uzvaru pār tā brīža apakšgrupas vicelīderi Izraēlu.

Šis ir otrais U-21 Eiropas čempionāts, kura finālturnīram kvalificēsies 16 komandas. Finālturnīrs notiks Gruzijā un Rumānijā. Kvalifikācijā piedalās 53 Eiropas valstsvienības, sacenšoties par 14 vakantajām vietām finālturnīrā. Tam kvalificēsies visu deviņu grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Pārējās astoņas 2. vietu ieguvējas play-off stadijā noskaidros vēl četrus finālturnīra dalībniekus.