Aizvadītajā svētdienā RTU mākslīgā seguma futbola laukumā Daugavgrīvas ielā 56a Rīgā risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Futbola Turnīru asociācijas (FTA), Latvijas Futbola federācijas (LFF) un Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) atbalstītais Latvijas Universiādes posms minifutbolā (7:7) vīriešu komandām, kur astoņu dalībnieču konkurencē triumfēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).

Kā ziņots, turnīram varēja pieteikties Latvijas augstākās izglītības iestāžu (augstskolas un koledžas) studenti (klātienes un neklātienes), (profesionālo studiju bakalauri, maģistranti, doktoranti, medicīnas augstskolu rezidenti) un attiecīgās augstskolas 2021. gada absolventi.

Turnīra izspēle notika ar grupas spēļu norisi pirmajā etapā un izslēgšanas spēlēm par vietām otrajā jeb izšķirošajā stadijā. Pirms sacensībām visas astoņas komandas (devītā pieteiktā komanda - Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (LNAA) - neieradās uz turnīru) tika sadalītas divās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. A grupā spēkus samēroja Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Valsts policijas koledža (VPK), kamēr B apakšgrupā plecu pie pleca spēkojās attiecīgi Transporta un sakaru institūts (TSI), Daugavpils Universitāte (DU), Rīgas Ekonomikas augstskola (REA/"SSE Riga") un nākamā čempione LSPA. Izslēgšanas spēlēm kvalificējās abu grupu spēcīgākās trīs vienības, otro un trešo vietu ieguvējām kausu turpinot no ceturtdaļfināla stadijas, bet uzvarētājām – no pusfināla kārtas.

A grupā pirmo vietu nodrošināja RTU, sakrājot septiņus punktus, tāpat vietu izslēgšanas mačos ieguva attiecīgi LU (6) un ISMA (4), savukārt VPK sacensības priekšlaikus pabeidza bez uzvarām un izcīnītiem punktiem. Tikmēr B apakšgrupā trīs sausās uzvaras, ne reizi neielaižot bumbu savos vārtos, kaldināja LSPA (9), atstājot aiz sevis kopvērtējuma tabulā REA/"SSE Riga" (6), DU (3) un TSI (0) – pēdējā šoreiz palika ne tikai bez gūtajiem punktiem, bet arī vārtiem.

Ceturtdaļfinālā ISMA pēc bezvārtu neizšķirta pendeļu sērijā ar 6:5 pieveica REA/"SSE Riģa", kamēr LU studenti ar 4:1 pārvarēja DU pretestību. Turnīra tālākajās izšķirošajās cīņās bija vērojams atsevišķas komandas pārākums katrā no mačiem – pusfināla stadijā sevi pārliecinoši apliecināja LSPA (5:0 pret LU) un RTU (1:0 pret ISMA), savukārt lielajā finālā Sporta akadēmijas audzēkņi bija tikpat nesaudzīgi pret RTU, triumfējot ar 5:0 un nodrošinot sev zelta godalgas. Cīņā par bronzu ISMA ar 4:1 sarūgtināja LU.

Uzreiz pēc sacensību noslēguma risinājās komandu apbalvošana, tika sveikti arī laureāti individuālajās nominācijās. Par labāko vārtsargu tika atzīts Leo Ritvars Dalbiņš (LSPA), vērtīgākā spēlētāja titulu ieguva viņa komandas biedrs Andris Duklavs, savukārt kā rezultatīvākais futbolists ar pieciem trāpīgiem raidījumiem tika sveikts Miks Vilkaplāters (LU). Labākā menedžera/trenera balvu saņēma Elvis Staņevičs (RTU), bet simpātiju balvas nominācijā triumfēja Bekzods Ubajdulajevs (ISMA).

Kā zināms, RFF kopš 2012. gada rudens divreiz gadā organizē kausa izcīņas minifutbolā un telpu futbolā studentu komandām. To galvenie uzdevumi ir veicināt komunikāciju starp Latvijas koledžām un universitātēm un to studentiem, popularizēt aktīvu dzīvesveidu un futbolu studentu vidū, kā arī noskaidrot meistarīgākās minifutbola komandas un spēlētājus Latvijas augstskolu vidū.

Līdz ar Covid-19 pandēmiju turnīra norise ar ieskaiti Latvijas Universiādē atsākas pēc triju gadu pārtraukuma. Pēdējo reizi, neskaitot miniturnīru 2021. gada vasaras beigās, studentu kausa izcīņa minifutbolā risinājās 2019. gadā, kad kungu konkurencē starp astoņām dalībniecēm pārākā izrādījās ISMA, kamēr dāmu sacensībās triumfēja LSPA.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija