Otrdien, 22. februārī, finišēja Ziemas kausa izcīņa sieviešu futbolā, bet Sieviešu telpu futbola līgas (STFL) pirmajā sezonā beidzies pamatturnīrs. Ziemas kausā čempiona laurus plūca jaunizveidotais SFK "Rīga", bet STFL pamatturnīrā vislabāk sevi apliecināja Rēzeknes BJSS.

ZIEMAS KAUSS

Covid-19 ierobežojošo drošības pasākumu ievērošanas dēļ Ziemas kausa izcīņas spēļu kalendārs vairākkārt bija jāmaina, un tikai otrdien tika aizvadīta pēdējā spēle. Šo apsvērumu dēļ intriga par pirmās vietas likteni izvērtās maksimāli ilga, jo SFK "Rīga" savas pēdējās divas no piecām spēlēm aizvadīja tikai 19. un 22. februārī.

Rīdzinieču nevainojamais turnīrs mazliet sašķobījās sestdien, kad tika zaudēti pirmie un, kā vēlāk izrādījās, vienīgie punkti turnīrā - 2:2 pret SK "Super Nova"/RTU, turklāt "Rīga" bija iedzinējos ar 0:2 un tikai otrā puslaika izskaņā (74. un 76. minūtē) izrāva punktu. Savukārt pēdējo soli pēc godalgām SFK "Rīga" spēra pārliecinoši, ar 9:1 apspēlējot FK "Auda" komandu.

Galu galā SFK "Rīga" ar 13 punktiem no maksimāli iespējamajiem 15 triumfēja turnīrā. Otrajā vietā ar desmit punktiem bija FS "Metta", tālāk sekoja FK "Olaine" (7 punkti), FK "Auda" (6), SK "Super Nova"/RTU (5) un Rīgas Futbola skola (1). Rezultatīvākās turnīra spēlētājas ar sešiem precīziem sitieniem bija uzvarētāju pārstāves Anastasija Čemirtāne un Anastasija Poļuhoviča, bet Katrīna Daņilova (FS "Metta") pretinieču vārtsardzes sarūgtināja piecas reizes.

Pirmie divi Ziemas kausa turnīri sievietēm notika 2019. un 2020. gadā, kad tajos piedalījās attiecīgi piecas un četras komandas. Pērn sacensības Covid-19 radīto ierobežojumu dēļ nenotika. Turnīrs dalībniecēm kalpo kā gatavošanās posms gaidāmajai sezonai.

SIEVIEŠU TELPU FUTBOLA LĪGA

STFL pirmajā sezonā piecos sabraukumos aizvadīta pamatturnīra stadija. Katra komanda aizvadīja pa astoņām spēlēm, un par spēļu spraigumu liecina, ka nevienai komandai neizdevās izvairīties no zaudējuma rūgtuma garšas. Tātad jaunajās sacensībās ir veselīga konkurence.

Vislabāk pamatturnīrā sevi apliecināja Rēzeknes BJSS, kas piedzīvoja tikai vienu neveiksmi (2:6 pret Rīgas Futbola skolu), otrajā vietā bija FC "Talsi", bet labāko trijnieku noslēdza Rīgas Futbola skola. Jāpiebilst, ka pamatturnīrā vadošais trijnieks tabulā bija trīs punktu diapazonā, un tas liecina, ka izslēgšanas spēļu stadijā gaidāmas interesantas un saspringtas spēles.

9 SK Kuorsova/Ludza 8 0 0 8 3 34 -31 0

Play-off jeb izslēgšanas spēļu kārtā iekļuva pamatturnīra labākās astoņas komandas, tā ka šobrīd sezona beigusies tikai SK "Kuorsova"/"Ludza" komandai. Ceturtdaļfināla stadijā tiks aizvadītas sērijas līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfinālā būs šādi pāri:

• Rēzeknes BJSS – SK "Imanta"
  • FC "Talsi" – Babītes SK
  • Rīgas Futbola skola – FK "Tukums 2000"
  • FS "Jelgava" – FS "Metta"

Komandas, kas pamatturnīrā ieguva augstāku vietu, play-off ceturtdaļfināla un pusfināla sērijas sāks savā laukumā, bet katra nākamā spēle notiks pretējās komandas laukumā. Atgādinām, ka neizšķirta rezultāta gadījumā izslēgšanas mačos seko piecu minūšu papildlaiks. Ja arī tajā netiek noskaidrots uzvarētājs, seko sešu metru sitienu sērija. Savukārt finālā tiks aizvadīta tikai viena spēle, un izslēgšanas spēļu uzvarētājas kļūs par STFL pirmās sezonas čempionēm.

Ceturtdaļfināla un pusfināla stadijas plānots izspēlēt līdz šī gada 5. martam. Spēļu kalendārs būs pieejams ŠEIT.

Latvijas sieviešu un meiteņu futbola aktualitātēm iespējams sekot līdzi Facebook un Instagram.