Latvijas Universitāte (LU), tuvojoties jaunajam studiju gadam, aicina jaunos augsta līmeņa sportistus izmantot LU piešķirtās sporta stipendijas, kas nodrošina iespēju sportistiem iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību un vienlaikus turpināt sportista karjeru. Sporta stipendija, kā tas ierasts daudzās Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs, nodrošina studiju maksas segšanu, ja sportists uzrādījis augstus sasniegumus savā sporta veidā un vienlaikus ir sekmīgs arī studijās Latvijas Universitātē.

LU ir viena no pirmajām augstskolām Latvijā, kas piedāvā augsta līmeņa sportistiem t.s. duālās karjeras iespējas. Šobrīd LU pieejamas 40 sporta stipendijas, kas ir nozīmīgs rādītājs ne tikai Latvijas augstskolu vidū vien. Turklāt jāuzsver, ka sporta stipendijas neattiecas tikai uz studiju programmām, kas saistītas ar sportu, bet var būt jebkāda no LU piedāvātajām studiju programmām jebkurā fakultātē.

Viens no talantīgākajiem Latvijas jaunajiem futbolistiem, Šveices kluba "Sion" uzbrucējs Roberts Uldriķis, kurš bijis stipendijas saņēmējs, norāda: "Sporta stipendija ir drošības sajūta jaunam sportistam, kas tikko sācis veidot savu profesionālo karjeru, vēlas sportā sasniegt augstas virsotnes. Mēs, sportisti, apzināmies, ka sportista karjera ir īsa, ka būs nepieciešama izglītība, lai pēc tās beigām turpinātu normālu un profesionālu dzīvi. Tāpēc atbalsts ir tik svarīgs. Un paldies LU, ka tā piedāvā jaunajiem, ambiciozajiem sportistiem šādu iespēju."

"Sporta stipendijas nav dāvana tikai par labu sportošanu vien, ir jābūt arī atbilstošiem mācību rezultātiem," saka LU rektors profesors Indriķis Muižnieks, piebilstot, ka mūsdienās labākie sportisti spēj lieliski savienot mācības augstskolā ar augstiem sasniegumiem sportā. "Sen pagātnē ir aizgājis stereotips, ka sportists jau neko citu neprot. Tieši otrādi, labākie Latvijas un pasaules sportisti grib un var iegūt izglītību, nepārtraucot sportista karjeru, turklāt daudzi no mūsu sporta izcilniekiem pēc sportista karjeras beigām kļūst par lieliskiem juristiem, mediķiem, uzņēmējiem, sociālo un dabaszinātņu speciālistiem vai pedagogiem."

Vienlaikus LU rektors norāda, ka sporta stipendiju saņēmēji zināmā mērā ir arī pašas augstskolas seja: "Studentu sports ir ļoti populārs, daudzi studenti, sasniedzot augstus rezultātus sportā, nes pasaulē arī LU vārdu. Vienlaikus šāds atbalsts sportistiem ir nozīmīgs, jo nodrošina iespējas gan apvienot mācības un sportu, gan veicina arī sportista karjeras izaugsmi profesionālajā sportā."

Līdz 3. augustam turpinās pieteikšanās bakalaura studijām Latvijas Universitātē. LU aicina visus jaunos, talantīgos sportistus, kuriem jau šobrīd pūrā ir augstvērtīgi sporta sasniegumi, pieteikties studijām un pretendēt uz sporta stipendiju, kura segs jauno un perspektīvo augsta līmeņa sportistu studiju maksu.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Universitāte