Godinot ilggadējo Latvijas futbola žurnālistu Arturu Vaideru, 6. un 7. augustā viņa dzimto māju apkaimē Preiļos tiek aizvadīta Artura Vaidera kausa izcīņa. Turnīra mērķis ir popularizēt futbolu Latvijā, veicināt žurnālistu pieredzes apmaiņu un savstarpēju kontaktu veidošanu, kā arī pieminēt vienu no izcilākajiem Latvijas sporta žurnālistiem Arturu Vaideru.

Artura Vaidera kausa izcīņa 2019 notiks 7. augustā Latvijā, FK Preiļi renovētajā stadionā. Turnīru organizē un sponsorē Artura Vaidera Fonds sadarbībā ar Latvijas Futbola Federāciju, Preiļu pašvaldību, Preiļu sporta skolu un  A/S Cēsu Alus.

Spēļu kalendāra izloze paredzēta plkst. 10:30, spēļu sākums plkst. 11:00. Piedalīsies četras komandas: Igaunijas, Latvijas un Lietuvas sporta žurnālistu komandas, kā arī turnīra mājinieki komanda Preiļi, kurā būs gan slaveni Latvijas futbolisti, gan vietējie Preiļu futbolisti un futbola entuziasti.

Par uzvaru turnīra kopvērtējuma tabulā komanda saņem trīs punktus, par neizšķirtu – viens punkts, zaudējums – 0 punkti. Turnīra uzvarētāja tiks noskaidrota, katrai komandai tiekoties ar katru spēlēs 2x15 minūtes. Laukumā drīkstēs atrasties 7 (septiņi) futbolisti, no kuriem vienam jābūt vārtsargam. Komandas pašas nodrošina savu ekipējumu, tostarp, spēļu formas.

Spēles notiks atbilstoši FIFA starptautiskajiem noteikumiem. Maiņas var veikt, cik vien bieži nepieciešams, taču laukumā ejošais spēlētājs drīkst iet laukumā tikai tad, kad nomainītais komandas biedrs pilnībā to ir atstājis. Spēlētājs nevar piedalīties nākamajā spēlē, ja viņš nopelnījis divas dzeltenās kartiņas vai sarkano kartiņu.

Ja par turnīra uzvarētāju kļūs mājinieku komanda Preiļi, tā saņems īpašas uzvarētāju veltes, bet simboliskais žurnālistu kauss nonāks pie stiprākās komandas tieši žurnālistu konkurencē, ņemot vērā jau minētos vietu noteikšanas kritērijus kopējā ieskaitē.

Tiesnešu nozīmēšanu uz spēlēm veic LFF.

Spēlētāji un pārstāvji par savas veselības un fiziskās sagatavotības stāvokli sacensību laikā atbild paši, ar savu ierašanos un piedalīšanos turnīrā spelētāji apliecina savu piekrišanu tam. Turnīra laikā, nepieciešamības gadījumā, tiks nodrošināta pirmā medicīniskā palīdzība.

Turnīra laikā dalībnieki tiks fotogrāfēti un vēlāk šīs bildes var tikt publicētas Ineses Vaideres, Latvijas Futbola federācijas un FK Preiļi sociālajos tīklos, kā arī dažādos Latvijas un ārvalstu medijos. Ar savu ierašanos un piedalīšanos turnīrā spelētāji apliecina savu piekrišanu tam.