Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienas priekšvakarā Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā Rīgas pilī ar Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru apbalvoja ilggadējo Viesītes novada pašvaldības Sēlijas sporta skolas futbola treneri un pedagogu Raimondu Gaili, ieceļot viņu par ordeņa kavalieri.

Apbalvojums Raimondam Gailim piešķirts par ieguldījumu sporta trenera darbā un sporta attīstībā Latvijā.

Raimonds Gailis jūtas pagodināts par piešķirto apbalvojumu, izsakot pateicību savai mātei par ieguldījumu audzināšanā bērnības un jaunības gados, kā arī savai sievai Janīnai par pacietību un visiem cilvēkiem, kas novērtējuši viņa darbu Latvijas labā.

"Saņemot piešķirto apbalvojumu, sajūta bija tāda, ka ordeni man piešķīra, novērtējot daudzu treneru un pedagogu darbu, kas arī būtu cienīgi saņemt šādu apbalvojumu," Raimonda Gaiļa teikto citē Sēlijas Sporta skola.

Raimonds Gailis dzimis 1954. gadā Mežāres pagastā, bet jau skolas laikā Rīgā aktīvi iesaistījās sporta dzīvē, spēlēja futbolu Latvijas izlases sastāvā dažādās vecuma grupās. Vēlāk 1974. gadā sāka strādāt Rīgas Kuģu remonta rūpnīcā, lai spēlētu rūpnīcas futbola komandā. Jau šajā laikā Raimonds Gailis uzsāka savu futbola trenera un pedagoga sirdsdarbu, paralēli savai sporta dzīvei veltot laiku arī jauno futbolistu trenēšanai. Raimonds Gailis 1978. gadā tika uzaicināts strādāt par futbola treneri Rīgas Futbola skolā, bet 1980. gadā viņam jau tika uzticēts trenera darbs ar Latvijas skolēnu futbola komandu izlasēm. 1987. gadā pārceļoties uz dzīvi Jēkabpilī, Raimonds Gailis savas futbola trenera gaitas turpināja jau Jēkabpils Sporta skolā.

Šo gadu laikā sagatavojis augstas klases jaunos sportistus, kuri spēlējuši dažāda vecuma futbola izlašu sastāvos. Raimonda Gaiļa trenētās komandas ar labiem panākumiem regulāri spēlējušas Latvijas čempionātos dažādās vecuma grupās.

Raimonds Gailis kopā ar domubiedriem izveidojis Viesītes Sporta skolu (tagadējā Sēlijas Sporta skola), kas savu darbību uzsāka 2008. gadā. Desmit gadu laikā sporta skola ir attīstījusies un ir ieņēmusi stabilu vietu Latvijas sporta skolu saimē. Audzēkņu skaits šo gadu laikā ir pieaudzis līdz 360.

---

Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja