Pat Latvijas telpu futbola augstākās līgas čempioniem 12. reizi savā pastāvēšanas vēsturē kļuva FK Nikars, kas finālsērijā līdz trīs uzvarām pārliecinoši pieveica Daugavpils LDz Cargo/DFA.

Sērijas pirmajā spēlē rīdzinieki apspēlēja daugavpiliešus ar 6:1. Spraigs izvērtās fināla otrais mačs Daugavpilī, kur dažas minūtes līdz mača beigām mājinieki atradās iedzinējos ar 3:4. FK Nikars gan sasita vairākus vārtus galotnē un izcīnīja uzvaru ar 8:3.

Finālsērijas trešā spēle risinājās 27. aprīlī Elektrum Olimpiskajā centrā. Pirmajā puslaikā mājinieki ātri panāca vadību - Maksims Seņs vārtu priekšā atrada Andreju Baklanovu, kurš raidīja bumbu nenosegtajā stūrī. Jābilst, ka Daugavpils futbolisti ievērojamu spēles daļu aizvadīja ar pieciem laukuma spēlētājiem, atstājot savus vārtus tukšus. Puslaika pēdējā sekundē LDz Cargo/DFA nopelnīja sešu metru soda sitienu, ko gan nespēja realizēt - Sergeja Jakuņina sitienu atvairīja Renārs Šķesters-Kambals.

Spēlei atsākoties otrajā puslaikā, viesi no Latgales tomēr spēja panākt izlīdzinājumu. Ar spēcīgu sitienu Šķesteru-Kambalu pārspēja Jans Radevičs. Pēc minūtes play-off rezultatīvi spēlējošais Konstantīns Zabarovskis atguva vadību FK Nikars, bet 25. minūtē ar skaistu sitienu tālajā apakšējā stūrī 3:1 rezultātu panāca Germans Matjušenko. Atlikušajā spēles daļā viesi turpināja riskēt un spēlēt bez vārtsarga. Galotnē divreiz bumbu tukšos vārtos izdevās raidīt FK Nikars vārtsargam Šķesteram-Kambalam, kurš pēdējās sekundēs bija ļoti tuvu hat-trick jeb trešajam vārtu guvumam. Pusminūti līdz mača beigām Aleksandrs Macuks guva otros vārtus LDz Cargo/DFA komandai, mačam noslēdzoties ar mājinieku uzvaru 5:2.

FK Nikars izcīnīja 12. čempionu titulu, kā arī tiesības pārstāvēt Latviju 2019./2020. gada sezonas UEFA telpu futbola Čempionu līgā. Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju tika atzīts FK Nikars līderis Germans Matjušenko, bet par labāko vārtu guvēju kļuva pieredzējušais Maksims Seņs. Čempionu galveno treneri Orlandu Duarti komandu un mediju balsojumā atzina par Virslīgas čempionāta labāko treneri. Labākā vārtsarga balvu saņēma FK Nikars vārtsargs Renārs Šķesters-Kambals, kamēr labākā jaunā spēlētāja balva otro gadu pēc kārtas tika FC Petrow uzbrucējam Mikam Babrim. Uzlecošās zvaigznes balvu saņēma vēl viens FK Nikars spēlētājs Andrejs Baklanovs.