Latvijas Futbola federācija (LFF) noslēgusi apjomīgu izmeklēšanu par iespējamiem Godīgas spēles principu pārkāpumiem klubā FK Salaspils, pērnajā sezonā piesaistot viesspēlētājus no Ukrainas, un lems par tālākajām darbībām. Ja aizdomas apstiprināsies, pieņemtie mēri būs maksimāli bargi, informē LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Pēc tam, kad 2018.gada maijā un jūlijā FK Salaspils tika reģistrēti 13 Ukrainas pilsoņi dalībai Latvijas 2. līgas čempionāta spēlēs, LFF aizdomās par iespējamiem Godīgas spēles principu pārkāpumiem uzsāka apjomīgu pieteikto spēlētāju futbola vēstures apzināšanu un pieprasīja papildu informāciju no Ukrainas Futbola federācijas.

"Mūsu pozīcija ir nopietna un izlēmīga – šādām darbībām Latvijas futbolā nav vietas. Iestājoties par tīru futbolu gan laukumā, gan pārvaldībā, skrupulozi izvērtēsim situāciju FK Salaspils no diviem būtiskiem aspektiem. No Godīgas spēles un ētikas viedokļa vērtēsim, vai ir pamats iegūtajām aizdomām par šo principu neievērošanu un spēļu ietekmēšanu. Tāpat noskaidrosim, kā bija iespējama apšaubāmu spēlētāju pieteikšana LFF organizētajām sacensībām," skaidro LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Pirmdien, 18. martā, notikušajā sēdē LFF valde uzdeva LFF ģenerālsekretāram Edgaram Pukinskam veikt padziļinātu iekšējo pārbaudi par Ukrainas spēlētāju reģistrēšanas gaitu LFF Sacensību nodaļā un izvērtēt atbildīgo LFF darbinieku atbilstību ieņemamajam amatam.

Lietas materiāli arī nodoti tālākai izskatīšanai LFF Godīgas spēles un ētikas komitejā saistībā ar iespējamiem LFF Ētikas kodeksa pārkāpumiem un iespējamām spēļu rezultātu ietekmēšanas darbībām.

Tāpat 18. martā notikušajā sēdē LFF valde lēma par vairāku svarīgu dokumentu tālāku virzību. Valde iepazinās ar topošās Infrastruktūras atbalsta programmas nolikumu. Programma paredz veidot stratēģisku sadarbību ar pašvaldībām futbola infrastruktūras uzlabošanā. Tā apraksta veidus, kā LFF biedri un pašvaldības varēs saņemt LFF atbalstu un sadarboties esošās futbola infrastruktūras attīstīšanā, kā arī ietver LFF atbalsta iespējas klubu bāžu un treniņu centru būvniecībai. Nolikums ticis skatīts LFF Infrastruktūras un reģionālās attīstības komitejā.

LFF valde arī apstiprināja 26. aprīlī paredzētā kārtējā LFF kongresa darba kārtību. Kongresā paredzēts uzklausīt LFF prezidenta, valdes locekļu ziņojumus, kā arī balsot par jauno LFF statūtu projektu. Tāpat kongresā paredzēts lemt par vairāku biedru izslēgšanu no LFF biedru saraksta sakarā ar pašu biedru iesniegumiem, saimnieciskās darbības pārtraukšanu vai biedra neiesaistīšanos LFF organizētajos pasākumos.

Valde nolēma organizēt LFF Klubu sacensību komitejas sēdi, lai līdz 25. martam grozītu Latvijas 2. līgas čempionāta reglamentu, grozījumus neklātienē saskaņojot ar LFF valdi. Aktualizētie grozījumi ietver dalības maksas samazināšanu un spēlētāju izmantošanas ierobežojumu izmaiņas, cita starpā adaptējot federācijas sagatavota spēlētāja regulu 2. līgas čempionāta specifikai.

Tāpat 18. marta sēdē apstiprināts LFF Veterānu futbola komitejas nolikums, kas tai paredz virkni uzdevumu – jautājumu izskatīšana par LFF organizētajām veterānu sacensībām, veterānu saraksta apstiprināšana, kuri var pretendēt uz LFF piedāvātajām atbalsta stipendijām, medicīniskās palīdzības un apdrošināšanas plānošana, sēru pasākumu atbalsts un citi.

LFF valdi uzrunāja arī Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs. Viņš uzsvēra, ka darbs ar Latvijas izlasi ir gan liels gods, gan arī milzīga atbildība.

"Šis ir viens no svarīgākajiem brīžiem manā karjerā. Arī Latvijas futbolam šis laiks ir ļoti izšķirošs. Pie izlases durvīm klauvē vesela jauno futbolistu paaudze, kuru aicināšanai uz komandu meklēšu pareizo mirkli. Protams, centīsimies sasniegt labus rezultātus, tomēr svarīgākais ir izveidot valstsvienības darba un futbola ētikas modeli," uzsvēra Stojanovičs.

Nākamā LFF valdes sēde paredzēta 9. aprīlī.