Olaines novada pašvaldība un Latvijas Futbola federācija (LFF) noslēguši vienošanos par futbola laukuma mākslīgā seguma maiņu Olaines stadionā.

Vienošanās paredz, ka Olaines stadionā Zeiferta ielā 4 tiks izveidota LFF 1. kategorijas futbola stadionu prasībām atbilstoša infrastruktūra ar mūsdienu prasībām atbilstošu sintētisko futbola laukuma segumu.

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības un skolas vecuma bērnu veselīgu dzīvesveidu, iesaistot viņus dažādās aktivitātēs gan izglītības procesa ietvaros, gan ārpus izglītības procesa pašorganizēšanās ceļā, nodrošinot viņiem brīvu un netraucētu pieeju sporta laukumam, lai to izmantotu ar aktīvo dzīvesveidu saistītām aktivitātēm.

Projekta ietvaros tiks demontēts esošais futbola laukuma segums, paplašināta un koriģēta futbola laukuma pamatne atbilstoši LFF prasībām – 110x73 metri. LFF uzstādīs jaunu sintētiskā futbola laukuma segumu, bet pašvaldība izbūvēs jaunas ģērbtuves un uzlabos laukuma apgaismojumu.

Esošais futbola laukums tika ieklāts pirms desmit gadiem – 2009. gadā. Laukuma segums savu laiku ir nokalpojis, un tas ir jāmaina, lai uz tā varētu kvalitatīvi nodarboties ar futbolu. Plānā ietilpst ne tikai seguma maiņa, bet arī paša stadiona labiekārtošana un laukuma izmēra pielāgošana Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) spēļu aizvadīšanas prasībām. Tas dos iespēju stadionā aizvadīt ne tikai pašmāju līmeņa spēles, bet pretendēt arī uz starptautisku spēļu un turnīru organizēšanu. Darbi tiks uzsākti šajā vasarā.

---

Informāciju sagatavoja:
Olaines novada pašvaldība