Otrdien, 5. martā, gaidāmās Komanda.lv 1. līgas čempionāta sezonas dalībnieki pirmssezonas organizatoriskajā sapulcē satikās ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sacensību nodaļas un turnīra titulsponsora – sporta preču veikala Komanda – pārstāvjiem, pārrunājot čempionāta aktualitātes un veicot sacensību kalendāra izlozi.

Čempionāta 2019. gada sezonā laukumā dosies FK Smiltene/BJSS, Dinamo Rīga/Staicele, SK Super Nova, JDFS Alberts, Grobiņas SC, FK Tukums 2000/TSS, Balvu Sporta centrs, New Project, Rēzeknes FA/BJSS un FK Auda komandas. Sacensībās atgriezīsies FK Dinamo Rīga vārds, šim klubam izveidojot sadarbību ar ilggadējo 1. līgas dalībnieci FK Staiceles bebri, bet tajās debitēs New Project, kas pērn zem FC BetLanes vārda uzvarēja 2. līgas čempionātā.

Jaunās sezonas pirmās spēles komandām paredzētas 6./7. aprīlī, bet noslēdzošās kārtas mači ieplānoti 9./10. novembrī. Precīzs spēļu kalendārs tiks publicēts atsevišķi.

Sacensību spēles 2019. gadā tiks aizvadītas ar Adidas Finale OMB oficiālo bumbu, kas šosezon ir redzama UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēļu laukumos.

Šosezon desmit Komanda.lv 1. līgas vienības aizvadīs trīs apļu sacensības, katrai no komandām laukumā dodoties 27 reizes. Čempionāta spēlē vienlaicīgi laukumā jāatrodas vismaz astoņiem federācijas sagatavotiem spēlētājiem – tie ir spēlētāji, kuri vecumā no 12 līdz 21 gadam ir bijuši reģistrēti kādā no LFF klubiem vismaz trīs pilnas sezonas.

Kā zināms, līdz ar šo sezonu 1. līga tiek izspēlēta A un B čempionātos, kur A čempionātā pulcējas Komanda.lv 1. līgas pārstāvji, bet B čempionātā spēkiem mērosies Virslīgas klubu U-21 vecuma komandas. Pēc šīs pārejas sezonas atkarībā no sportiskajiem rezultātiem 2020. gadā notiks komandu savtsarpējā pārdale A un B čempionātos.

Komanda, kas uzvarēs 1. līgas A čempionātā, izcīnīs tiesības piedalīties 2020. gada Virslīgas čempionātā, bet komanda, kas ieņems otro vietu, divās pārspēlēs par tiesībām spēlēt Virslīgā tiksies ar Virslīgas komandu, kas 2019. gada čempionātu noslēgs pēdējā vietā. Komandas, kuras ieņems 2.-7. vietu 2019. gada 1. līgas A čempionātā, saglabās vietu 2020. gada 1. līgas A čempionātā, bet pārējās komandas iegūs tiesības piedalīties 1. līgas B čempionātā. Komandas, kuras 2019. gada 1. līgas B čempionātā ieņems 1.-4. vietu, iegūs tiesības piedalīties 2020. gada 1. līgas A čempionātā, bet komandas, kuras ieņems 5.-9. pozīciju, saglabās vietu 2020. gada 1. līgas B čempionātā. Komanda, kura uzvarēs 2019. gada 2. līgas čempionātā, izcīnīs tiesības piedalīties 2020. gada 1. līgas B čempionātā.

1. līgas B čempionāta sezona, kas arī norisināsies trīs apļos, sāksies 20. aprīlī. Ar pilnu spēļu kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT.