Svētdien, 8. oktobrī, RTU stadionā risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstītais Latvijas amatieru minifutbola (7:7) finālturnīrs, kurā sešu labāko valsts reģiona komandu konkurencē nepārspēta palika Latvijas galvaspilsētas godu aizstāvošā šīs sezonas Rīgas minifutbola čempionāta trofejas ieguvēja Bettend.com.

Ar izlozes palīdzību komandas tika sadalītas divās apakšgrupās pa trim katrā un aizvadīja grupu turnīra etapu, pēc kura pa divām labākajām vienībām pusfinālos turpināja cīņu par čempiona titulu, kamēr trešo vietu ieguvējas savstarpējā mačā sadalīja divas noslēdzošās vietas turnīrā.

A apakšgrupā vislabāk sekmējās Kurzemes minifutbola pārstāvei EKO Kurzeme no Liepājas, kas guva virsroku mačā ar Zemgales reģionu pārstāvošo FK Allegro/Dobeles dzirnavnieks (2:0), kā arī piedzīvoja bezvārtu neizšķirtu duelī pret Vidzemes čempioni Aizkraukles Poila. Ar četriem iegūtiem punktiem kurzemniekiem pietika pirmās vietas nodrošināšanai, kamēr otrajā pozīcijā finišēja divus punktus savākusī Poila, kas cīnījās 0:0 arīdzan pret Zemgales vienību.

Arī B grupā nevienai no trim komandā neizdevās sasniegt maksimālo rezultātu jeb divas uzvaras. Pa četriem punktiem šeit sakrāja Bettend.com un pērnā gada zelta medaļu ieguvēja FK Kalupe no Latgales reģiona. Šo vienību savstarpējais cīniņš noslēdzās ar 1:1 neizšķirtu, bet abas prata pārspēt Ziemeļaustrumu reģiona čempioni no Ludzas SK Latgols. Tā kā rīdzinieki to paveica pārliecinošāk (4:0 pret 1:0), viņi labākas vārtu starpības dēļ arī ieguva pirmo vietu grupā.

Pusfinālā sevi veiksmīgāk apliecināja B apakšgrupas vienības. Bettend.com pēc neizšķirta pamatlaikā (1:1) pēcspēles sitienu sērijā ar 4:2 sarūgtināja Poila, kamēr FK Kalupe ar 2:0 uzveica EKO Kurzeme

Izšķirošajā fināla duelī Bettend.com apliecināja savu pārākumu par Daugavpils novada komandu (2:0), bet cīņā par bronzas godalgām EKO Kurzeme pēc bezvārtu neizšķirta pamatlaikā pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 pārspēja Poila futbolistus. Piekto vietu turnīrā izcīnīja FK Allegro/Dobeles dzirnavnieks, kas ar rezultātu 3:1 uzveica SK Latgols.

Visas sešas finālturnīra dalībnieces saņēma piemiņas balvas, bet komandas, kas ierindojās pirmajā trijniekā, tika apbalvotas ar attiecīgās pakāpes medaļām un kausiem. Tāpat sveikti tika turnīra labākie spēlētāji individuālajās nominācijās. Labākā vārtsarga gods tika piešķirts Vadimam Strikicam (Poila), vērtīgākā spēlētāja tituls Ņikitam Juhņevičam (Bettend.com), par labāko vārtu guvēju kļuva piecas reizes sāncenšu vārtsargus sarūgtinājušais Artjoms Loginovs (Bettend.com), savukārt prasmīgākā trenera/menedžera nominācijā triumfēja Aleksandrs Vabiščevičs (FK Kalupe).

---

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija