1999.-2001. gadā dzimušās futbolistes

Sestdien, 7. februārī, Lapmežciema sporta kompleksā ar Rēzeknes BJSS/novada BJSS komandas uzvaru noslēdzies Latvijas meiteņu telpu futbola čempionāts 1999.-2001. gadā dzimušo grupā.

Pirmajā pusfināla spēlē jeb Rīgas Futbola skolas komandu duelī pārāka bija Rīgas Futbola skolas 1 komanda, kas ar rezultātu 8:0 pārliecinoši pārspēja Rīgas Futbola skolas 3 komandu, tādējādi izcīnot ceļazīmi uz finālu. Četrus vārtus guva viena no Rīgas Futbola skolas rezultatīvākajām spēlētājām Anastasija Čemertāne, savukārt ar diviem vārtiem atzīmējās Viktorija Zaičikova un Anna Krūmiņa.

Otrajā pusfināla spēlē līdzjutējus šoreiz sagaidīja Latgales derbijs, jo Rēzeknes BJSS/novada BJSS komanda tikās ar Preiļu BJSS. Izvirzoties vadībā ar rezultātu 1:0, Preiļu BJSS tomēr nespēja pārspēt Rēzeknes komandas cīņassparu un spītīgumu, atzīstot rēzekniešu pārākumu ar rezultātu 5:1. Ar trim vārtiem šajā spēlē atzīmējās Sandra Voitāne.

Ja abās pusfināla spēlēs viena no komandām bija dominējoša, tad spēlē par 3.-4. vietu laukumā valdīja bezkompromisa cīņa, emocijas un vēlme uzvarēt. Neviena no komandām pēc rūgtā zaudējuma pusfinālā negribēja piekāpties cīņā par bronzas medaļām. Šeit pirmā vadībā izvirzījās Preiļu BJSS komanda, vēlāk Rīgas Futbola skola 3 spēja atgūt vārtus, tomēr tad zaudēja koncentrēšanos un nokļuva iedzinējos ar 1:3. Spēles tupinājumā dramatiskā cīņā Janas Valaines precīzais sitiens divas minūtes pirms mača beigām ļāva rīdziniecēm panākt 4:4.

Vēlāk sekojušā pēcspēles sitienu sērija bija īsts pārbaudījums spēlētāju, treneru un līdzjutēju nervu sistēmai, kas prasīja no spēlētājām koncentrēšanos, aukstasinību un drosmi. Šoreiz veiksmīgākas bija Rīgas Futbola Skola 3 komandas spēlētājas, kuras izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:2, tādējādi iegūstot trešu vietu čempionātā. Par sērijas varoni kļuva Rīgas Futbola skolas 3 vārtsardze, kurai, neskatoties uz savainoto roku, izdevās apturēt divus pretinieku sitienus, kā arī pašai gūt vārtus.

Pēc spēles abas komandas neslēpa patiesas emocijas, kā arī prieka un bēda asaras, kas vēl vienu reizi pierāda, ka sieviešu futbols ir ar emocijām piesātināts sporta veids.

Arī finālā līdzjutējus sagaidīja neatlaidīga un principiāla spēle. Ar spēcīgu sitienu Anastasija Čemertāne izvirzīja Rīgas Futbola skolas 1 komandu vadībā ar 1:0, bet Rēzeknes BJSS/novada BJSS atbildēja ar Sandras Voitānes vārtiem, un ar tādu rezultātu komandas bija devušās pārtraukumā.  Otrais puslaiks sākās ar Rēzeknes komandas bīstamu uzbrukumu, kā rezultātā pirmo reizi šajā spēlē Rēzeknes BJSS/novada BJSS izvirzījās vadībā (2:1). Rīgas Futbola skolas pirmā komanda spēja izlīdzināt rezultātu (2:2), tomēr sekoja vēl viens precīzs sitiens rēzekniešu izpildījumā. Tobrīd izskatījās, ka Rēzeknes BJSS/novada BJSS komandas jau priekšlaicīgi sākusi svinēt uzvaru, tomēr tad Anastasija Čemertāne 17 sekundes pirms spēles beigām spēja panākt izlīdzinājumu, realizējot sešu metru soda sitienu. Vēlāk sekojušajā pēcspēles sitienu sērijā ar 2:0 uzvarēja Rēzeknes BJSS/novada BJSS komanda.

Tieši šādas izslēgšanas spēles spriedzes ziņā pozitīvi ietekmē futbolistu attīstību, jo viņas dabiski mācās pārvarēt stresu un savaldīt emocijas brīdī, kad koncentrēšanās spējām ir jābūt augstākajā līmenī.  Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ir vērojama izaugsme gan futbolistu tehniskās sagatavotības, gan fiziskās sagatavotības ziņā.

Apbalvošanas ceremonijā komandām tika pasniegti kausi, medaļas un pateicības raksti,  kā arī balvas un individuālās balvas no LFF Attīstības daļas pārstāves Ņinas Travkinas. Katrai komandai tika izdalītas telpu futbola bumbas.  Par čempionāta labāko spēlētāju tika atzīta Rēzeknes BJSS/novada BJSS spēlētāja un Latvijas nacionālās izlases kandidāte Sandra Voitāne.

LFF izsaka milzīgu pateicību visām komandām par dalību čempionātā, neatlaidību, drosmi un cīņassparu, treneriem - par ieguldīto darbu, bet līdzjutējiem - par atbalstu.  Novēlam turpmākus panākumus futbola laukumos un veiksmīgu sagatavošanās posmu Latvijas Sieviešu līgas un pirmās līgas sacensībām.

Fināla spēļu video

Ieskats turnīrā par 5.-7.vietu

Tāpat 7. februārī Olaines 2. vidusskolas sporta zālē tika noskaidrotas 5.-7. vietas ieguvējas meiteņu telpu futbola čempionātā 1999.-2001. gadā dzimušo grupā. Piekto vietu kopvērtējumā izcīnīja FK Olaine, ar rezultātu 2:1 uzvarot SK Imanta un Rīgas Futbola skola 2 komandu.

Sestajā vietā palika SK Imanta, kas tika pie uzvaras spēlē pret Rīgas Futbola skola 2 komandu.  Šoreiz septītajā vieta ierindojās Rīgas Futbola Skola 2 komanda, piedzīvojot divus zaudējums ar 0:2 un 1:2 attiecīgi pret SK Imanta un FK Olaine.  Rēzeknes novada BJSS/Malta nespēja ierasties uz plānoto sabraukumu, līdz ar to čempionāta kopvērtējumā paliekot astotajā vietā.

Apbalvošanas ceremonijā komandām tika pasniegti pateicības diplomi, individuālās balvas katras komandas aktīvākajai spēlētājai un telpu futbola bumbas treniņprocesa nodrošinājumam.

 

2005.-2007. gadā dzimušās futbolistes

Svētdien, 8. februārī, Rīgas Olimpiskā sporta centrā (OSC) meiteņu telpu futbola čempionātu uzsāka visjaunākās futbolistes. Šajā vecuma grupā piedalās trīs komandas - Rīgas Futbola skola, AFA Olaine un SK Imanta -, kas savā starpā tiksies divas reizes.

Katra no komandām pirmajā čempionāta kārtā aizvadīja divas spēles, kuru rezultāts netika fiksēts turnīru tabulā, jo  čempionāts ir rīkots ar mērķi  ļaut jaunajām futbolistēm gūt praksi futbola laukumā, pārliecību par saviem spēkiem un turpināt attīstīties, nevis noskaidrot visstiprāko komandu konkrētajā vecumu grupā.

Meitenes ar lielu prieku spēra savus pirmos soļus futbola laukumā, kā arī iepazina futbola noteikumus jau reālas spēles apstākļos. Laukumā valdīja pozitīva atmosfēra un labs noskaņojums. Šajās spēlēs komandu treneriem nepieciešamības gadījumā ir ļauts atrasties laukumā kopā ar saviem audzēkņiem, lai palīdzētu mācīšanās procesā.

Spēļu pārtraukumos meitenēm tika organizēti iesildīšanās uzdevumu paraugdemonstrējumi, lai kārtīgi iemācītu sagatavoties spēlei. Tāpat jaunās futbolistes veidoja līdzjutēju plakātus un rakstīja savus novēlējumus Latvijas telpu futbola izlases pārbaudes spēlei pret Uzbekistānu.

Apbalvošanas ceremonijā visām komandām tika pasniegtas gardas balvas no "Pica Lulū" , kā arī citas balvas no "Adidas".

LFF izsaka pateicību visiem vecākiem, kuri ar skaļajiem aplausiem uzmundrināja un atbalstīja spēlētājas laukumā, jo tieši šajā vecuma grupā, sperot pirmos soļus laukumā, vecāku atbalsts ir tik ļoti nepieciešams, lai iegūtu pārliecību un drosmi par saviem spēkiem.

Nākamā čempionāta kārta ir paredzēta 21. februārī Olaines sporta namā.


Latvijas Futbola federācija