Ceturtdien Salaspils sporta namā risinājās Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētā Optibet Virslīgas čempionāta ceturtā pusfināla sērijas cīņa pārī starp FK Nikars un FK RABA vienībām. Spraigā un emocijām pārbagātā duelī pagarinājumā ar rezultātu 4:3 triumfēja FK Nikars, tādējādi uzvarot kopējā sērijā un iekļūstot sacensību finālā, kur spēkosies pret FK BEITAR komandu.

Latvijas izlases galvenā trenera Artūra Šketova padotie spēli uzsāka apņēmīgi, jau otrajā minūtē pēc Igora Avanesova netīšām savos vārtos raidītas bumbas atklājot rezultātu. Puslaika vidusdaļā Germans Matjušenko panāca izlīdzinājumu, komandām atpūtā dodoties pie neizšķirta rezultāta 1:1.

Cīņas turpinājumā ilgu laiku nevienai no komandām neizdevās iekarot sāncenses vārtus, līdz 37. minūtē nikarieši sodīja pretiniekus par paviršību aizsardzībā, izveidojot ātru pretuzbrukumu, kuru ar precīzu sitienu noslēdza Artūrs Jerofejevs. Pēc šāda notikumu pavērsiena FK RABA nekavējoties pārgāja uz spēli piecu laukuma spēlētāju sastāvā, vārtsargu nomainot Jevgēnijam Hercbergam. Ilgu laiku šāds taktiskais solis cerēto rezultātu nedeva – FK Nikars drīzāk bija tuvāk trešajam vārtu guvumam, nekā FK RABA rezultāta izlīdzināšanai. Tomēr 13 sekundes pirms pamatlaika beigām A. Šketova vadītā komanda līdz ar J. Hercberga vārtu guvumu atjaunoja līdzsvaru mačā, spēlei turpinoties jau pagarinājumā.

Izšķirošie notikumi risinājās papildlaika noslēdzošajās trijās minūtēs. Vispirms I. Avanesovs otro reizi izvirzīja vadībā FK Nikars, uz ko FK RABA aptuveni minūti pirms pagarinājuma beigām atbildēja ar trāpīgu Džoao Žuniora raidījumu. Drīz pēc tam strīdīgā situācijā mača arbitri nefiksēja Oskara Ikstena pārkāpumu pret Romānu Rožkovski (FK Nikars vienībai tas būtu bijis sestais sods), kā rezultātā nikarieši izveidoja zibenīgu pretuzbrukumu, kuru sekmīgi vārtu guvumā pārvērta Rodrigo Silveira. Pēc šī vārtu guvuma emocijas laukumā sita augstu vilni, laukumā no tribīnēm ar pretenzijām pret mača arbitriem izskrienot pat FK RABA prezidentam Anatolijam Romaņukam.

Atlikušajā pusminūtes laikā ceturto reizi atspēlēties FK RABA telpu futbolistiem vairs neizdevās, tādējādi mačā un arī visā sērijā triumfēja FK Nikars un iekļūstot Optibet Virslīgas finālā.

Izšķirošajā cīņā par Latvijas spēcīgākā kluba titulu FK Nikars pretiniece līdzīgi kā pirms divām sezonām būs FK BEITAR. Sērijas, kas risināsies līdz kādas komandas trim uzvarām, pirmais mačs paredzēts jau šo ceturtdien plkst. 19:30 Elektrum Olimpiskajā centrā.

Savukārt spēkošanās par Optibet Virslīgas bronzas godalgām starp FK RABA un TFK Rēzekne ritēs līdz kādas vienības diviem panākumiem. Spēļu kalendārs patlaban tiek saskaņots.