Par Latvijas telpu futbola 1. līgas čempionāta uzvarētāju svētdien kļuva Daugavpils LDZ Cargo/DFA vienība, kas Latvijas telpu futbola svētku ietvaros Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā notikušajā fināla mačā pārspēja Jēkabpils lūši/Ošukalns vienību. Savukārt godpilnajā trešajā pozīcijā sacensības pabeidza RSU/Miltiņkrogs-Dobele vienība.

Daugavpilieši vadību ieguva jau otrajā minūtē, kad ar precīzu sitienu izcēlās komandas uzbrukuma līderis Jurijs Halimons, savukārt otrā puslaika sākumā, pateicoties Ričarda Raščevska un Jana Radeviča trāpīgajiem raidījumiem, palielināja pārsvaru līdz 3:0. Sāncenši vienus vārtus atguva 30. minūtē pēc Aleksandra Macuka netīšām savos vārtos raidītas bumbas.

Līdz ar to LDZ Cargo/DFA kļuva par Latvijas 1. līgas čempioni un nākamajā sezonā pārbaudīs spēkus jau krietni augstākā sportiskajā līmenī – Optibet Virslīgas čempionātā. Daugavpils klubs šo sezonu aizvadīja patiešām izcili, triumfējot 14 no 15 aizvadītajiem mačiem un tikai vienu reizi sacensību gaitā cīnījās neizšķirti (5:5 pret Rēzeknes FA/BJSS). Pastāv iespēja, ka jaunajā sezonā pašmāju spēcīgāko telpu futbola klubu saimē redzēsim arī Jēkabpils komandu, taču par to vēl atsevišķi lems Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) valde.

Tikmēr turpat Elektrum Olimpiskajā centrā iepriekš notikušajā mazajā finālā bronzas godalgas nopelnīja RSU/Miltiņkrogs-Dobele, kas spraigā cīņā ar rezultātu 2:1 pārspēja TFK Liepāja. Izšķirošos vārtus dobelnieku rindās spēles 37. minūtē guva Kristaps Stankevičs.

Latvijas 1. līgas čempionāta laureāti svinīgā gaisotnē tika apbalvoti uzreiz pēc izšķirošā fināla mača. Kā meistarīgākais vārtsargs tika sveikts Arvis Švēders (FK Tukums 2000/TSS), vērtīgākā spēlētāja titulu saņēma vicečempiones Jēkabpils lūši/Ošukalns pārstāvis Aigars Liņģis, bet labākā vārtu guvēja nominācijā nepārspēts palika LDZ Cargo/DFA uzbrukuma līderis Jurijs Halimons.

Labākā trenera balvu izpelnījās Jevgēnijs Matrjoņins (RSU/Miltiņkrogs-Dobele), prasmīgākā menedžera trofeju saņēma Zigmunds Dvarons (FC Nikers), kamēr korektākās vienības un labākā kluba PR nominācijā triumfēja TFK Liepāja telpu futbolisti. Tāpat sumināta tika profesionālākā fotogrāfe – Aiga Veisa (arīdzan TFK Liepāja).

OPTIBET VIRSLĪGAS PUSFINĀLĀ IEKĻŪST ARĪ FK NIKARS UN FK BEITAR

Pēc iepriekšējā nedēļā notikušajām LTFA organizētā Optibet Virslīgas čempionāta ceturtdaļfināla spēlēm vietu sacensību pusfināla stadijā nodrošināja arī desmitkārtējā valsts čempione FK Nikars un FK BEITAR. Jau iepriekš ceturtdaļfināla etapu bija pārvarējušas TFK Rēzekne un FK RABA vienības.

FK Nikars telpu futbolisti Elektrum Olimpiskajā centrā ar rezultātu 6:2 pārspēja SK Monarhs vienību, tādējādi sērijā līdz divām uzvarām triumfējot ar 2-0. Jāpiebilst, ka SK Monarhs, kas regulārajā čempionātā ieņēma noslēdzošo, astoto, vietu, vēl otrā puslaika sākumā prata panākt izlīdzinājumu (2:2), tomēr atlikušajā laika periodā vārtus guva vairs tikai nikarieši. Uzvarētāju sastāvā hat-trick realizēja Rodrigo Silveira, bet divi trāpīgi raidījumi Maksima Seņa rēķinā.

Cīņā par vietu finālā titulētākais Latvijas klubs spēkosies ar nacionālās valstsvienības galvenā trenera Artūra Šketova vadīto FK RABA. Šī sērija – tāpat kā otra pārī starp FK BEITAR un TFK Rēzekne – risināsies līdz kādas komandas trim uzvarām.

Iepriekšējā sestdienā ceturtdaļfināla barjeru pārvarēja arī FK BEITAR, kas Spuņciema sporta hallē ar 6:2 pieveica New Project Tente. Pa diviem vārtiem uzvarētāju rindās guva Dzmitrijs Kuzmins un Igors Dacko, bet kopējā sērijā FK BEITAR triumfēja ar 2-1.