Aizvadītajā svētdienā Rīgas 15. vidusskolas sporta zālē risinājās Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru telpu futbola turnīra priekšpēdējās jeb astotās kārtas cīņas. Uzvaru sēriju turpināja ABLV Bank vienība, kas ar rezultātu 6:1 uzveica tiešo konkurenti Baltic International Bank (BIB), tādējādi ceturto sezonu pēc kārtas nodrošinot zelta medaļas.

Jau pirms aktuālās kārtas centrālās spēles bija zināms, ka uzvarētāja priekšlaikus garantēs vērtīgākā cēlmetāla apbalvojumus, kamēr pie neizšķirta gala iznākuma laureāte noskaidrotos sacensību regulārā čempionāta noslēdzošajā dienā 11. martā. Spēles pirmo puslaiku sekmīgāk aizvadīja ABLV Bank, iegūstot divu vārtu pārsvaru (2:0), savukārt neilgi pēc pārtraukuma nākamās titula ieguvējas pārsvars pieauga jau līdz 3:0.

Neliels cerību stariņš BIB vienībai uzspīdēja 33. minūtē, kad Mihails Nosiks vienus vārtus atguva, tomēr atlikušajā laikā ABLV Bank telpu futbolisti vēl trīs reizes pārspēja sāncenšu vārtsargu, pārliecinoši triumfējot ar rezultātu 6:1. Pa diviem vārtiem čempionu sastāvā guva Aleksejs Bespalovs un Aleksandrs Voitenoks, kamēr viens trāpīgs raidījums Denisam Aņisčenko un Raitim Dzelzkalējam.

Tādējādi ABLV Bank ceturto sezonu pēc kārtas triumfēja Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru telpu futbola turnīrā, bet BIB vienība priekšlaikus garantēja sudraba godalgas.

Lielākā intriga sacensību pamatturnīrā atlikusi cīņā par trešo vietu, uz kuru šobrīd ir trīs pretendentes – 13 punktus sakrājušās Norvik banka un Ernst&Young, kā arī Citadele banka (12 punkti). No šī trio aizvadītajā svētdienā laukumā devās pēdējās divas, papildinot uzvaru pūru – Ernst&Young ar 5:3 pieveica BlueOrange, kamēr Citadele banka sarūgtināja Rietumu banka telpu futbolistus (7:2).

Pēdējā kārtā teorētiski vislabākās izredzes izraut bronzas godalgas būs Norvik banka komandai, kurai pretī stāsies kopvērtējuma lejasgalā esošā PricewaterhouseCoopers, kamēr abas pārējās konkurentes spēkosies pret divām līderēm – Citadele banka tiksies ar čempioni ABLV Bank, savukārt Ernst&Young pārbaudīs spēkus pret BIB.

Vēl vienā aizvadītās svētdienas duelī jāizceļ iepriekš minētās PricewaterhouseCoopers pirmais panākums šajā sezonā – debitante ar 6:3 pārspēja Latvijas Banka vienību, pretiniekus no neveiksmes neglābjot pat Kārļa Vilerta trim vārtu guvumiem.

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā pēc šīs kārtas ir trīs līderi, no kuriem katrs guvis pa 11 vārtiem. Viņu vidū – Igors Derbakovs (BIB), A. Bespalovs (ABLV Bank) un Madars Tukris (Ernst&Young).

Kā ziņots, regulārā čempionāta pēdējā kārta notiks jau šo svētdien, bet pēcāk 18. martā risināsies kausa izcīņa, kurā startēs astoņas regulārā čempionāta komandas (dalību neapstiprināja vienīgi Rietumu banka), kā arī Luminor Bank vienība.