Svētdien Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētajā Optibet Virslīgas čempionātā risinājās divas spēles. Pārliecinošas uzvaras izcīnīja pašreizējās kopvērtējuma līderes FK Nikars tuvākās sekotājas TFK Rēzekne un FK Beitar, kuras kaldināja panākumus pret sacensību tabulas lejasgala vienībām. Tāpat pēc svētdien izcīnītās uzvaras LTFA organizētajā Latvijas 1. līgas čempionāta Austrumu konferences mačā LDZ Cargo/DFA priekšlaikus nodrošināja vietu konferences labāko divu vienību pulkā, kas tādējādi garantēja Daugavpils klubam dalību izslēgšanas jeb play-off spēļu kārtā.

Virslīgas vicelīdere TFK Rēzekne izbraukuma mačā Saulkrastu sporta centrā ar rezultātu 9:1 sagrāva kopvērtējuma pastarīti SK Monarhs, jau pirmajā puslaikā iegūstot vērā ņemamu četru vārtu pārsvaru – 5:1. Uzvarētāju sastāvā hat-trick realizēja Rolands Putāns, bet pa vieniem vārtiem guva citi seši futbolisti – Deniss Berjoza, Egīls Jegorovs, Miks Babris, Antons Petrovs, Vitālijs Vavilovs un ukraiņu leģionārs Maksims Lohinovs.

Tāpat par trim punktiem savu kopējo bagāžu turnīra ieskaitē papildināja FK Beitar, kas Vidzemes Olimpiskajā centrā sarūgtināja vietējo Valmiera Glass VIA. Cīņas lūzumu viesi panāca otrajā puslaikā, kad, gūstot piecus bezatbildes vārtus, palielināja rezultāta starpību no minimālās 2:1 līdz 7:1. Pa diviem vārtiem FK Beitar rindās guva Andrejs Šustrovs un Vadims Atamaņukovs.

Vēl viena Optibet Virslīgas čempionāta cīņa risināsies otrdien plkst. 19:30 Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā, kur līdere FK Nikars tiksies ar New Project Tente.

LDZ Cargo/DFA kā pirmā nodrošina dalību 1. līgas play-off spēlēs

LDZ Cargo/DFA svētdien savā laukumā uzņēma Latvijas galvaspilsētu pārstāvošo PB Line/Dinair, izcīnot astoto uzvaru sezonā – 6:2. Pēc šī panākuma kļuva skaidrs, ka Daugavpils vienība pat teorētiski konferences kopvērtējumā nevar palikt zemāk par otro vietu un tādējādi ir nodrošinājusi vienu no divām ceļazīmēm dalībai play-off kārtā.

Pašreiz otrajā vietā Austrumos esošā Rēzeknes FA/BJSS ļoti rezultatīvā mačā svētdien izbraukumā ar 13:8 pieveica FK Limbaži, četrus vārtus uzvarētāju sastāvā gūstot kapteinim Dmitrijam Silovam. Mājinieki spēles laikā nopelnīja divus noraidījumus – pirmā puslaika beigu daļā tiešo sarkano kartīti nopelnīja Mareks Migliņš, kamēr 34. minūtē pēc atkārtota brīdinājuma saņemšanas mačs priekšlaikus beidzās arī Arturam Eglītim.

Vēl vienā šīs konferences cīniņā svētdien Madona FK izcīnīja trešo uzvaru sezonā, savā laukumā pārspējot TFK Salaspils – 7:5.

Tikmēr Rietumu konferencē neviena no komandām vēl nav garantējusi dalību play-off kārtā. Nelielu pārsvaru punktu izteiksmes ziņā pār konkurentēm saglabā FK Tukums 2000/TSS, kas šajās brīvdienās laukumā nedevās, bet divu punktu attālumā atrodas abas Liepājas vienības. Kurzemnieki sestdien cīnījās mainīgām sekmēm – TFK Liepāja izbraukumā spraigā duelī ar 4:3 pieveica FC Nikers, savukārt UPTK arīdzan viesos ar 1:6 piekāpās Talsi/FK Laidze.

Vēl vienā šīs konferences duelī dienu vēlāk trīs punktus ieguva RSU/Miltiņkrogs-Dobele, savu skatītāju priekšā pieveicot kopvērtējuma pastarīti FK Nīca/OtankiMill.eu – 5:1.

Kā zināms, pēc regulārā čempionāta noslēguma abu konferenču divu pirmo vietu ieguvējas turpinās cīņu play-off turnīrā. Šī etapa uzvarētāja kļūs par Latvijas 1. līgas čempionu.