Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētajā Optibet Virslīgas čempionātā risinājās divas šī kalendārā gada noslēdzošās cīņas. Pēc trīs neuzvarētu spēļu sērijas panākumu izcīnīja FC Petrow, savukārt FK Raba mača izskaņā izglābās no zaudējumu cīņā pret pašreizējo turnīra vicelīderi TFK Rēzekne.

FC Petrow telpu futbolisti sestdien Elektrum Olimpiskajā centrā samēroja spēkus ar Optibet Virslīgas debitanti Valmiera Glass VIA, gūstot panākumu ar rezultātu 4:1. Par spēles galveno varoni kļuva Matīss Babris, kurš uzvarētāju sastāvā guva trīs vārtus, palīdzot savai pārstāvētajai komandai pārtraukt trīs neuzvarēto maču sēriju. Pēc šī panākuma FC Petrow ar desmit iekrātiem punktiem nostiprinājās kopvērtējuma tabulas piektajā pozīcijā, kamēr valmierieši ar četriem punktiem ierindojas priekšpēdējā jeb septītajā vietā.

Tikmēr Latvijas izlases galvenā trenera Artūra Šketova vadītā FK Raba pašā cīņas izskaņā izglābās no zaudējuma izbraukuma duelī pret sacensību vicelīderi TFK Rēzekne. Divas minūtes pirms tiesneša beigu svilpes FK Raba nonāca iedzinējas lomā ar divu vārtu deficītu (0:2), tomēr ar Dmitrija Jakovļeva un Valērija Čistjakova vārtu guvumiem (vārtus V. Čistjakovs guva desmit sekundes pirms mača beigām) prata izglābties, cīnoties neizšķirti 2:2.

Trīs spēles sestdien risinājās Latvijas 1. līgas čempionāta Austrumu konferencē, kur par sportiskā sižeta ziņā aizraujošāko un vārtu guvumiem bagātāko kļuva laukuma saimnieku TFK Salaspils un Jēkabpils lūši/Ošukalns vienību savstarpējā spēkošanās. Spraigā cīņā ar rezultātu 8:7 triumfēja ciemiņi, kuru rindās trīs vārtus guva Oskars Zeps. Pēc šīs uzvaras jēkabpilieši punktu izteiksmes ziņā noķēra tabulā otrās vietas īpašnieci Rēzeknes FA/BJSS, kas šajā pašā dienā negaidīti pārliecinoši ar 3:9 izbraukumā piekāpās Rīgas vienībai PB Line/Dinair.

Vēl vienā Austrumu konferences duelī pie pirmās uzvaras šajā sezonā tika Madona FK, kas viesos ar 6:1 sarūgtināja FK Limbaži telpu futbolistus, savukārt 1. līgas Rietumu konferences vienīgajā mačā TFK Liepāja, pateicoties panākumam pār Talsi/FK Laidze (8:4), pacēlās uz otro vietu konferences kopvērtējumā.

Kausa izcīņas ceturtdaļfinālā iekļūst vēl trīs komandas

Latvijas kausa izcīņas trešās kārtas ietvaros aizvadītas noslēdzošās trīs spēles, ceturtdaļfinālā iekļūstot SK MonarhsNew Project Tente un FK Raba vienībām. Pirmā no tām aizvadītajā nedēļā ar rezultātu 6:2 Elektrum Olimpiskajā centrā pieveica RSU/Miltiņkrogs-Dobele, savukārt New Project Tente izbraukumā Liepājā, mača gaitā atspēlējot 0:3 rezultāta deficītu, ar 6:3 pārspēja vietējo UPTK.

Tāpat cīņu par Latvijas kausa trofeju turpinās pašreizējā titula īpašniece FK Raba, kas otrdien Jēkabpils sporta namā ar rezultātu 3:2 uzveica 1. līgas čempionāta vienību Jēkabpils lūši/Ošukalns.

Kā vēstīts, iepriekš ceturtdaļfinālā iekļuva arī vēl četras Optibet Virslīgas komandas - Valmiera Glass VIA, FK Nikars, TFK Rēzekne un FK Beitar, savukārt kā vienīgā 1. līgas vienība spēkošanos par vietu Latvijas kausa pusfinālā turpinās LDZ Cargo/DFA, kas samērā negaidīti ar 9:3 uzveica FC Petrow.

Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla pāru izloze Latvijas Futbola federācijas (LFF) telpās notiks jau šo ceturtdien plkst. 16:00.