Jaunā Latvijas meiteņu telpu futbola čempionāta sezona, kas pulcē 63 komandas četrās vecuma grupās, startējusi ar pirmajām spēlēm Rīgā, Piņķos un Talsos.

 FOTO GALERIJA NO SPĒLĒM RĪGĀ

Sezonu 9. decembrī Rīgā atklāja vecākās grupas pirmās divīzijas komandas, kas aizvadīja pirmā sabraukuma mačus. Kā vienīgā pie diviem panākumiem tika FK Liepāja, bet bez zaudējumiem iztika abas Rīgas Futbola skolas komandas, vienai iekrājot četrus punktus, bet otrai – divus. Viens punkts bagāžā pēc pirmā sabraukuma ir Rēzeknes BJSS/SK Progress meitenēm, bet bez punktiem pagaidām ir Riga United FC futbolistes.

Čempionāta vecākajā grupā spēkiem mērojas 2003. dzimšanas gada un vecākas futbolistes. Šeit kopumā 25 komandas pēc spēku samēra sadalītas divās divīzijās – pirmajā divīzijā krustojas piecu spēcīgāko vienību ceļi, bet otrajā divīzijā 20 komandas sadalītas četrās apakšgrupās. Pirmajā divīzijā pēc viena apļa spēlēm četras labākās komandas aizvadīs izslēgšanas turnīra mačus, bet otrajā divīzijā pēc viena apļa spēlēm atkarībā no grupās ieņemtajām vietām sekos izslēgšanas turnīri par 1.-8., 9.-16. un 17.-20. vietu, cīņai par godalgām kvalificējoties katras grupas divām labākajām vienībām.

Plašāk – pirmās divīzijas turnīrs

Savukārt 10. decembrī Rīgā, Piņķos un Talsos cīņā devās visas U-14 vecuma grupas komandas. A apakšgrupā sevi ar trim uzvarām trīs mačos pieteica Rīgas Futbola skola-1, sešus punktus ieguva FK Iecava, bet trīs punktus kopvērtējumā sev ierakstīja trīs dažādas komandas. B grupā trīs reizes laukumu kā uzvarētājas pameta Rēzeknes BJSS meitenes, bet pa diviem panākumiem svinēja SK Babīte un JFA Jelgava vienības. Savukārt C grupā abās aizvadītajās spēlēs pie uzvarām tika gan FK Liepāja-1, gan Talsu NSS futbolistes.

U-14 vecuma grupas spēlēs piedalās 17 komandas ar futbolistēm, kuras dzimušas 2004.-2005. gadā. Šeit tās sadalītas trīs apakšgrupās. Pēc viena apļa mačiem par 1.-8. vietu spēkosies grupu divas spēcīgākās komandas un divas labākās trešo vietu ieguvējas, pārējām sadalot 9.-17. pozīciju.

Plašāk – U-14 vecuma grupas turnīrs

Čempionāta pirmajā posmā četru vecuma grupu sabraukumus uzņem laukumi Rīgā, Spuņciemā, Maltā, Priekuļos, Piņķos, Olainē, Talsos un Jelgavā. Nākamie sabraukumi ieplānoti jau 2018. gadā, bet sezona turpināsies līdz marta vidum.

Vēl 2016. gadā čempionātā spēkus samēroja kopumā 39 komandas, bet pagājušajā sezonā to skaits pieauga līdz 51 vienībai. Šogad čempionāta dalībnieku skaits bagātinājies par vēl 12 komandām.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.


Latvijas Futbola federācija