Sestdien Latvijas Republikas Neatkarības dienas ietvaros risinājās trīs Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētā Optibet Virslīgas čempionāta septītās kārtas spēles. Pie kārtējiem panākumiem izdevās tikt abām sacensību kopvērtējuma līderēm FK Nikars un TFK Rēzekne, savukārt trešo uzvaru sešās spēlēs izcīnīja FK BEITAR, tādējādi nostiprinoties tabulas trešajā pozīcijā. Tāpat aizvadītajā nedēļas nogalē risinājās otrās kārtas cīņas 1. līgas čempionātā, kur savu konferenču ietvaros otros panākumus kaldināja FK Tukums 2000/TSS un LDZ Cargo/DFA vienības.

Virslīga

Desmitkārtējā Latvijas čempione FK Nikars pašā valsts svētku pievakarē Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā mērojās spēkiem ar FC Petrow vienību. Interesanti, ka tieši pret FC Petrow komandu nikarieši pēdējo reizi zaudēja punktus regulārā čempionāta ietvaros – tas notika 2016. gada janvārī, kad 2015./2016. gada sezonas ietvaros abas pretinieces cīnījās neizšķirti 3:3.

Arī šoreiz FC Petrow vienībai duelis pret titulēto sāncensi sākās visnotaļ cerīgi. Kaut arī 4. minūtē FK Nikars kapteinis Andrejs Aleksejevs atklāja rezultātu, jau pēc divām minūtēm Mārtiņš Bojārs ar precīzu sitienu noslēdza savas komandas pretuzbrukumu, panākot 1:1. Šāds rezultāts turējās līdz pat 14. minūtei, kad Igors Avanesovs atjaunoja FK Nikars vadību (2:1), savukārt īsi pirms pārtraukuma galvenā trenera Orlando Duartes pārsvaru vēl vairāk palielināja Rodrigo Silveira – 3:1.

Otrā puslaika gaitā FK Nikars tomēr pilnībā salauza sāncenšu pretestību, turklāt to vēl jo vairāk sekmēja FC Petrow kapteiņa Aleksandra Hudaiberdijeva noraidījums cīņas 29. minūtē. Mača noslēgumā nikariešu pārsvars sasniedza 11 vārtu handikapu (12:1), hat-trick uzvarētāju sastāvā realizējot uzreiz trim futbolistiem – Artūram Strazdiņam, A. Aleksejevam un R. Silveiram.

Uzvaru sēriju sestdien turpināja arī Vitālija Voskāna vadītā TFK Rēzekne, kas Ludzas sporta hallē ar rezultātu 5:3 pieveica SK Monarhs, sarūpējot sāncensei jau piekto zaudējumu pēc kārtas. Par izšķirošajiem šajā cīņā var uzskatīt Sergija Stromilova vārtus, kas spēles 33. minūtē ļāva rēzekniešiem palielināt pārsvaru no 4:3 uz 5:3. TFK Rēzekne telpu futbolisti izcīnījuši uzvaras jau četrās spēlēs pēc kārtas un ar 12 iekrātiem punktiem ieņem otro vietu sacensību tabulā.

Visbeidzot, vēl vienā septītās kārtas pārī FK BEITAR Spuņciema Sporta hallē sarūpēja otro zaudējumu Optibet Virslīgas debitantei Valmiera Glass VIA – 5:1. Uzvarētājiem divus vārtus guva kapteinis Andrejs Šustrovs, palīdzot FK BEITAR kaldināt trešo panākumu sešos mačos un nostiprināties turnīra tabulas trešajā ailītē.

1. līga

Tukumnieki svētdien Irlavas sporta namā ar rezultātu 5:0 pārspēja FK Nīca/OtankiMill.eu, pa diviem vārtiem uzvarētāju sastāvā gūstot Tomam Aizgrāvim un Kristam Krūmiņam. Jāpiebilst, ka lūzumu cīņas gaitā sev par labu laukuma saimniekiem izdevās panākt vien otrā puslaika vidū – līdz pat 27. minūtei nevienai no sāncensēm nebija izdevies gūt vārtus.

Vēl divi Rietumu konferences mači risinājās dienu iepriekš valsts svētku vakarā Liepājas Olimpiskajā centrā. Tā dēvētās vēju pilsētas klubi savu skatītāju klātbūtnē cīnījās ar mainīgām sekmēm. TFK Liepāja vienība ļoti spraigā cīņā ar rezultātu 4:3 uzveica RSU/Miltiņkrogs-Dobele vienību, savukārt UPTK piekāpās pērnās sezonas 1. līgas sudraba medaļniecei Kuldīgas FC Nikers – 2:6. Trīs vārtus šajā cīņā kuldīdznieku sastāvā guva viens no komandas līderiem Gatis Rožkalns.

Rietumu konferences kopvērtējuma tabulā līdere pēc divām kārtām ir sešus punktus savākusī FK Tukums 2000/TSS, no kuras par diviem punktiem atpaliek TFK Liepāja, bet par trim – FC Nikers un RSU/Miltiņkrogs-Dobele.

Tikmēr Austrumu konferencē sestdien Daugavpils Olimpiskajā centrā otro pārliecinošo uzvaru pēc kārtas turnīrā atzīmēja LDZ Cargo/DFA, kas ar rezultātu 7:1 sarūgtināja Rēzeknes FA/BJSS, laukuma saimnieku sastāvā trīs vārtus gūstot Janam Radevičam. Tāpat šajā dienā Jēkabpils lūši/Ošukalns savā laukumā ar 5:1 uzveica FK Limbaži, izcīnot pirmo uzvaru sacensībās.

Svētdien šīs konferences ietvaros risinājās viens duelis, kur Salaspils Sporta namā PB Line/Dinair pēc spraigas spēkošanās ar 3:2 lika kapitulēt mājiniekiem TFK Salaspils.

Austrumu konferences kopvērtējuma līdere, kā minēts, ar sešiem punktiem ir LDZ Cargo/DFA, kamēr pa trim punktiem izcīnījušas uzreiz četras komandas – TFK Salaspils, Jēkabpils lūši/Ošukalns, PB Line/Dinair un Rēzeknes FA/BJSS.

Latvijas čempionāta 1. līgas nākamā jeb trešā kārta risināsies jau šajā nedēļas nogalē – 25. un 26. novembrī.