Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas 2017. gada sezonas finālspēlē sestdien, 4. novembrī, Skonto hallē Rīgā tiksies pēdējo gadu vadošās pašmāju komandas – Rīgas Futbola skola un FK Liepāja. Spēle, kas noslēgs Latvijas sieviešu futbola sezonu, sāksies plkst. 18:00.

Skatītājiem ieeja bez maksas. Tiešraidē spēlei būs iespējams sekot līdzi portāla Sportacentrs.com pārraidē.

ONLINE.LFF.LV | LATVIJAS SIEVIEŠU FUTBOLA KAUSS

Rīgas Futbola skola turnīra finālā spēlēs ceturto reizi pēc kārtas, bet FK Liepāja – trešo reizi. Rīdzinieces trofeju izcīnījušas visos līdzšinējos šī turnīra pastāvēšanas gados. Iepriekšējos Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas finālmačos Rīgas Futbola skola svinējusi pārliecinošas uzvaras – 5:1 pret liepājniecēm 2014. un 2015. gadā, kā arī 8:0 pirms gada spēlē pret rēzeknietēm.

Abas komandas šosezon ieņēma pirmās divas vietas Sieviešu futbola līgā (SFL), Rīgas vienībai piekto reizi kļūstot par Latvijas čempioni. Liepājnieces visus četrus šosezon piedzīvotos zaudējumus SFL turnīrā cietušas spēlēs tieši pret Rīgas Futbola skolu – 1:2 un 0:7 savā laukumā, kā arī 0:1 un 1:6 izbraukumā.

Finālistes turnīrā iesaistījās no ceturtdaļfināla kārtas, kur Rīgas Futbola skola ar 7:0 uzvarēja BFC Daugavpils, bet FK Liepāja ar 4:0 apspēlēja Rīgas kluba otro komandu. Pēcāk pusfinālā galvaspilsētas pārstāves ar 5:0 uzvarēja Rēzeknes BJSS/SK Progress, bet liepājnieces ar 6:2 pārspēja AFA Olaine futbolistes.

Turnīra izšķirošo spēli iepriekš bija plānots aizvadīt 8. oktobrī Iecavas novada stadionā, tomēr spēli tur nebija iespējams uzsākt saistībā ar vārtu konstrukciju neatbilstību sekmīgas spēles norises prasībām, kā arī ar lietus ietekmētā laukuma līniju nepietiekamu redzamību. Abas komandas vēlāk pārrunās ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) vienojās par jaunu spēles norises laiku un vietu.

Jau vēstīts, ka šīs sezonas turnīrā piedalījās desmit Latvijas sieviešu futbola 1. līgas komandas un četras valsts vadošās vienības no SFL turnīra. Sacensības ievadīja 1. līgas pārstāves, četras no kurām pēc izlozes rezultātiem aizvadīja priekšsacīkšu kārtu, bet sešas komandas automātiski ieguva vietu pirmajā kārtā. Turpinājumā četras pirmo kārtu pārvarējušās vienības kvalificējās ceturtdaļfinālam, kur tās gaidīja SFL komandas.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.


Latvijas Futbola federācija