Iepriekš atceltā Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas finālspēle starp Rīgas Futbola skola un FK Liepāja komandām tiks aizvadīta sestdien, 4. novembrī, Skonto hallē Rīgā. Mača sākuma laiks plkst. 18:00.

Turnīra izšķirošo spēli iepriekš bija plānots aizvadīt 8. oktobrī Iecavas novada stadionā, tomēr spēli tur nebija iespējams uzsākt saistībā ar vārtu konstrukciju neatbilstību sekmīgas spēles norises prasībām, kā arī ar lietus ietekmētā laukuma līniju nepietiekamu redzamību. Spēles dalībnieki, organizatori un oficiālās personas operatīvi vienojās par spēles pārcelšanu vairākas stundas vēlāk citā norises vietā, tomēr līdz ar vēlāk sekojušu FK Liepāja lēmumu uz jauno norises vietu tomēr nedoties šāds situācijas atrisinājums nerealizējās.

Latvijas Futbola federācija (LFF) uzņemas pilnu atbildību par 8. oktobra spēles atcelšanu un pret nevienu no spēles dalībniekiem nevirza nekādas sankcijas. Finālspēles jaunajam norises laikam un vietai piekrituši abu komandu pārstāvji.

Rīgas Futbola skola turnīra finālā spēlēs ceturto reizi pēc kārtas, bet FK Liepāja – trešo reizi. Rīdzinieces trofeju izcīnījušas visos līdzšinējos šī turnīra pastāvēšanas gados.

Abas komandas šosezon ieņēma pirmās divas vietas Sieviešu futbola līgā (SFL), Rīgas vienībai piekto reizi kļūstot par Latvijas čempioni. Liepājnieces visus četrus šosezon piedzīvotos zaudējumus SFL turnīrā cietušas spēlēs tieši pret Rīgas Futbola skolu – 1:2 un 0:7 savā laukumā, kā arī 0:1 un 1:6 izbraukumā.

Finālistes turnīrā iesaistījās no ceturtdaļfināla kārtas, kur Rīgas Futbola skola ar 7:0 uzvarēja BFC Daugavpils, bet FK Liepāja ar 4:0 apspēlēja Rīgas kluba otro komandu. Pēcāk pusfinālā galvaspilsētas pārstāves ar 5:0 uzvarēja Rēzeknes BJSS/SK Progress, bet liepājnieces ar 6:2 pārspēja AFA Olaine futbolistes.

Iepriekšējos Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas finālmačos Rīgas Futbola skola svinējusi pārliecinošas uzvaras – 5:1 pret liepājniecēm 2014. un 2015. gadā, kā arī 8:0 pirms gada spēlē pret rēzeknietēm.

Jau vēstīts, ka šīs sezonas turnīrā piedalījās desmit Latvijas sieviešu futbola 1. līgas komandas un četras valsts vadošās vienības no SFL turnīra. Sacensības ievadīja 1. līgas pārstāves, četras no kurām pēc izlozes rezultātiem aizvadīja priekšsacīkšu kārtu, bet sešas komandas automātiski ieguva vietu pirmajā kārtā. Turpinājumā četras pirmo kārtu pārvarējušās vienības kvalificējās ceturtdaļfinālam, kur tās gaidīja SFL komandas.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.


Latvijas Futbola federācija