Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas pusfināla spēlē svētdien, 24. septembrī, pašreizējās trofejas īpašnieces Rīgas Futbola skola pretinieču laukumā ar 5:0 (3:0) uzvarēja Rēzeknes BJSS/SK Progress komandu, ceturto reizi pēc kārtas sasniedzot sacensību finālu.

Trīs vārtus uzvarētāju labā guva Sandra Voitāne, vienu reizi izcēlās Marija Ibragimova, bet reizi bumba Rēzeknes komandas vārtos pabija pēc pašu spēlētājas Ligitas Tumānes pieskāriena.

 SPĒLES VIDEO APSKATS (SPORTACENTRS.COM)

Rīgas Futbola skola finālā tiksies ar FK Liepāja futbolistēm. Abas komandas sacensību finālā iepriekš tikušās divas reizes – 2014. gadā rīdzinieces uzvarēja ar 5:1, bet gadu vēlāk vēlreiz bija pārākas ar identisku rezultātu. Turnīra finālspēle, visticamāk, notiks 8. oktobrī, bet tās norises vieta tiks paziņota atsevišķi.

Aizvadītajās spēlē tikās Latvijas sieviešu futbola turnīru šīs sezonas labākās komandas – rīdzinieces piekto gadu pēc kārtas uzvarējušas Sieviešu futbola līgā (SFL), bet rēzeknietes šosezon sacentās Sieviešu futbola 1. līgas čempionātā, kur kļuva par pirmās vietas ieguvējām.

Svētdien Rēzeknes komanda savu līdzjutēju priekšā tika sveikta kā 1. līgas čempione, saņemot izcīnīto trofeju.

Abas komandas pērn tikās kausa izcīņas finālā. Toreiz Rīgas Futbola skola bija pārliecinoši pārāka ar rezultātu 8:0.

Iepriekš turnīra ceturtdaļfinālā rīdzinieces ar 7:0 uzvarēja citu 1. līgas pārstāvi BFC Daugavpils. Savukārt rēzeknietes sacensībās iepriekš bija aizvadījušas divus mačus, svinot graujošus panākumus pār 1. līgas komandu SK Imanta (13:0) un SFL pārstāvi FK Spartaks Jūrmala/46.vsk (12:1).

Jau vēstīts, ka šīs sezonas turnīrā piedalās desmit Latvijas sieviešu futbola 1. līgas komandas un četras valsts vadošās vienības no SFL turnīra. Sacensības ievadīja 1. līgas pārstāves, četras no kurām pēc izlozes rezultātiem aizvadīja priekšsacīkšu kārtu, bet sešas komandas automātiski ieguva vietu pirmajā kārtā. Turpinājumā četras pirmo kārtu pārvarējušās vienības kvalificējās ceturtdaļfinālam, kur tās gaidīja SFL komandas.

Šī ir ceturtā Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas sezona. Līdz šim trīs reizes trofeju izcīnījusi SFL čempionvienība Rīgas Futbola skola, kas pērn finālā apspēlēja rēzeknietes.

Visiem Latvijas sieviešu un meiteņu futbola jaunumiem iespējams sekot līdzi Facebook lapā Sieviešu futbols.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.


Latvijas Futbola federācija