Par Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas 2017. gada sezonas turnīra pirmo finālisti kļuvusi FK Liepāja komanda, kas sestdien, 26. augustā, savā laukumā ar rezultātu 6:2 (3:2) uzvarēja AFA Olaine futbolistes.

Mača pašā ievadā liepājnieces vadībā izvirzīja Valērija Gudkova, tomēr nedaudz vēlāk viesu komanda atspēlējās, kad precīzi sita Emīlija Borovska. Turpinājumā īsā laikā laukuma saimnieces panāca divu vārtu pārsvaru, kad Agnesi Mandriku pārspēja Tatjana Baličeva un Rebeka Tīle, tomēr pašā pirmā puslaika izskaņā AFA Olaine atjaunoja intrigu, izceļoties Lanai Osiņinai. Rezultāts palika nemainīgs līdz pat spēles beigu daļai, tomēr tad liepājnieces ātri guva trīs vārtus pēc kārtas, nodrošinot uzvaru. Pa reizei izcēlās V. Gudkova, Karlīna Miksone un T. Baličeva.

Liepājnieces ir pašreizējās Sieviešu futbola līgas (SFL) vicečempiones, kuras arī šajā sezonā kopvērtējuma tabulā ieņem otro pozīciju. Septiņās SFL cīņās FK Liepāja kontā ir četras uzvaras un trīs zaudējumi, kas visi piedzīvoti pret pārliecinošajām sacensību līderēm Rīgas Futbola skola.

Tikmēr AFA Olaine komanda pārstāv Sieviešu futbola 1. līgas čempionātu, kura pirmajā posmā pēc deviņos mačos iegūtām septiņām uzvarām un piedzīvotiem diviem zaudējumiem ierindojās otrajā pozīcijā. Sacensību otrajā posmā olainietes spēkojas par 1.-5. vietu, turklāt šo sezonas stadiju viņām izdevies uzsākt ar vērtīgu 2:2 neizšķirtu pret Rīgas Futbola skola-2 komandu. Otrā posma kopvērtējumā AFA Olaine pašlaik ieņem trešo vietu.

Tāpat sestdien tika aizvadīta viena no divām atlikušajām ceturtdaļfināla spēlēm, kurā Rēzeknes BJSS/SK Progress komanda pārliecinoši savā laukumā ar 12:1 (6:1) uzvarēja FK Spartaks Jūrmala/46. vsk vienību.

Septiņus vārtus mājinieču labā guva rezultatīvā Anastasija Fjodorova, divas reizes izcēlās Alīna Šļahitņuka un Laura Sondore, bet vienu reizi precīzi sita Lāsma Nagla. Vienīgos vārtus FK Spartak Jūrmala./46. vsk komandas labā guva Nikola Ševčenko, turklāt tie bija vienības pirmie gūtie vārti šosezon.

Rēzeknietes ir vienas no galvenajām Sieviešu futbola 1. līgas čempionāta favorītēm, turklāt pērnajā kausa izcīņas sezonā viņām izdevās iekļūt finālā. Pirmo posmu šīs sezonas 1. līgas čempionātā komanda noslēdza pirmajā vietā, deviņos mačos uzvarot astoņas reizes un vienreiz cīnoties neizšķirti, tomēr otrais posms ievadīts ar ļoti negaidītu 0:1 zaudējumu pret FK Laidze/Talsu NSS, kas rēzeknietēm kopvērtējumā pašlaik liek ieņemt otro pozīciju.

Savukārt FK Spartaks Jūrmala/46.vsk komanda sacenšas SFL turnīrā, kur tā joprojām atrodas savu pirmo punktu meklējumos.

Rēzeknes BJSS/SK Progress pusfinālā tiksies ar BFC Daugavpils vai Rīgas Futbola skola komandu. Atlikušo ceturtdaļfināla maču plānots aizvadīt 3. septembrī Daugavpilī.

Jau vēstīts, ka šīs sezonas turnīrā piedalās desmit Latvijas sieviešu futbola 1. līgas komandas un četras valsts vadošās vienības no SFL turnīra. Sacensības ievadīja 1. līgas pārstāves, četras no kurām pēc izlozes rezultātiem aizvadīja priekšsacīkšu kārtu, bet sešas komandas automātiski ieguva vietu pirmajā kārtā. Turpinājumā četras pirmo kārtu pārvarējušās vienības kvalificējušās ceturtdaļfinālam, kur tās gaidīja SFL komandas. Ceturtdaļfināla spēlēs 1. līgas vienības ir laukuma saimnieces.

Turnīra finālspēle ieplānota 7. oktobrī.

Šī ir ceturtā Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas sezona. Līdz šim trīs reizes trofeju izcīnījusi SFL čempionvienība Rīgas Futbola skola, kas pērn finālā apspēlēja rēzeknietes.

Visiem Latvijas sieviešu un meiteņu futbola jaunumiem iespējams sekot līdzi Facebook lapā Sieviešu futbols.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.