Rīgas futbola čempionātā sākusies izšķirošā jeb otrā posma izspēle, kur C apakšgrupā astoņas labākās dalībnieces turpina spēkošanos par godalgotajām vietām, kamēr piecas pārējās vienības sacenšas par Cerību kausu, kuru savā rīcībā iegūs devītās pozīcijas īpašniece. Tāpat ticis apstiprināts Rīgas kausa izcīņas kalendārs – šajā turnīrā piedalīsies septiņas vienības.

Kā iepriekš vēstīts, izšķirošajā sacensību posmā katra no čempionāta astoņām spēcīgākajām vienībām aizvadīs pa divām spēlēm ar otras apakšgrupas komandām, tādējādi ņemot līdzi pirmajā posmā kopā kvalificējušo komandu savstarpējās spēlēs izcīnītos rezultātus un punktus, noskaidrojot godalgoto vietu ieguvējus čempionātā. Vissekmīgākais starts C grupā padevies abām pašreizējām līderēm Monarhs-Flaminko (22) un FK Jūrnieks Rīga (18), kuras svarīgāko turnīra stadiju sāka ar diviem panākumiem.

Monarhi, pateicoties trim Aleksandra Zeņkova vārtu guvumiem, savā pirmajā cīņā ar 6:0 sagrāva SK Upesciems, savukārt nākamajā mačā līdz ar sāncenšu netīšām pašu vārtos raidītas bumbas palīdzību spēles izskaņā pārspēja FK Dinamo Rīga/Babīte – 1:0. Tikmēr FK Jūrnieks Rīga iepriekšējo divu nedēļu laikā aizvadīja spēles pret Riga United FC un FC Caramba Riga, triumfējot attiecīgi ar rezultātiem 3:0 un 3:1. Pirmajā no mačiem uzvarētāju sastāvā divus vārtus guva Aleksandrs Čekulajevs, kamēr otrajā - Džeisons Bautista.

Divus mačus C grupā izspēlējusi arī trešās vietas īpašniece New Project (14), kas tajos izcīnīja četrus no maksimāli iespējamajiem sešiem punktiem. Abpusēji rezultatīvā duelī jaunā projekta pārstāvji nenoturēja 4:3 pārsvaru, ielaižot bumbu savos vārtos mača noslēdzošajā minūtē un cīnoties neizšķirti 4:4 ar FC Caramba Riga (9), kas kopvērtējuma tabulā patlaban ieņem piekto vietu. Savukārt spēlē pret Riga United FC komanda prata sāncenšus atstāt sausā, svinot uzvaru ar 3:0.

Visbeidzot, vēl nepieminētajā mačā šobrīd ceturtās pozīcijas īpašniece FK Progress 2 (12), kas vienīgā no C grupas astoņām komandām startē ārpus konkurences, ar 5:0 sagrāva SK Upesciems.

D apakšgrupā, kur noskaidrosies Rīgas čempionāta 9.-13. vietas liktenis, izspēlēti trīs mači, un divos no tiem pārliecinošus panākumus kaldināja Ogres novada sporta centrs – 6:2 pret BFS Reinards-Ropaži un 5:0 pret SK Kengaroos/Salaspils. Savukārt cīņā starp BFS Reinards-Ropaži un AMOKO/02 uzvarētājs noteikts netika, spēlei noslēdzoties neizšķirti 3:3 (AMOKO/02 atspēlējās no 0:3 rezultāta deficīta).

Rīgas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs patlaban ar 23 precīziem sitieniem ir A. Zeņkovs (Monarhs-Flaminko), kamēr par piecām reizēm mazāk pretinieku vārtsargus sarūgtinājis Ričards Jirgensons (FK Progress 2).

Šo piektdien, 18. augustā, plkst. 19:00 Upesciema stadionā ar ceturtdaļfināla maču starp SK Upesciems un Monarhs-Flaminko startēs tradicionālā Rīgas kausa izcīņa, kurā dalību apstiprinājušas septiņas vienības. Šī mača uzvarētājs pusfinālā spēkosies ar New Project, savukārt vēl divas ceturtdaļfināla spēles risināsies mēneša izskaņā – 28. augustā plkst. 19:00 FK Jūrnieks Rīga savā stadionā uzņems Riga United FC, kamēr dienu vēlāk šajā pašā laukumā un laikā spēkosies FK Progress un FK Kadaga.

Kausa izcīņas pusfināli risināsies laika periodā starp 4. un 17. septembri, bet fināls – 24. septembrī.