Gatavojoties rudenī paredzētajām UEFA Eiropas U-17 čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīra spēlēm, Latvijas jauniešu futbola izlase (2001. gadā dzimušie futbolisti) laika posmā no 15. līdz 21. augustam startēs pirmā Ukrainas Futbola savienības viceprezidenta Viktora Banņikova piemiņai veltītajā starptautiskajā jauniešu izlašu turnīrā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā. Turnīru tradicionāli organizē Ukraina Futbola savienība.

Galvenā trenera Igora Stepanova vadītā komanda vienkopus uz treniņnometni sapulcēsies šodien, 10. augustā viesnīcā Mercure Riga centre hotel, no kurienes komanda dosies tālāk uz Igaunijas pilsētu Tehvandi. Turpmākie treniņi paredzēti Tehvandi stadionā. Uz nometni dosies 23 spēlētāji, savukārt uz pašu turnīru - 20 spēlētāji. Galīgais sastāvs dalībai šajā turnīrā tiks paziņots 14. augusta vakarā.

Izlidošana uz Kijevu paredzēta no Rīgas starptautiskās lidostas otrdien, 15. augustā plkst. 12:50. Atpakaļ Latvijā komanda atgriezīsies pirmdien, 21. augustā.

XIV STARPTAUTISKAIS TURNĪRS, KAS VELTĪTS PIRMĀ UKRAINAS FUTBOLA FEDERĀCIJAS
PREZIDENTA VIKTORA BAŅNIKOVA PIEMIŅAI (2017. GADS)

1. A grupa: Ukraina, Igaunija, Gruzija, Baltkrievija
  2. B grupa: Slovēnija, Izraēla, Slovākija, Latvija

Šajā turnīrā piedalās futbolisti, kas dzimuši laika posmā starp 2001. gada 1. janvāri un 2002. gada 31. decembri.

Par katru uzvaru apakšgrupas turnīrā komandai tiek piešķirti 3 punkti, neizšķirtu – 1 punkts, zaudējumu – 0 punkti. Spēles garums – divi puslaiki pa 40 minūtēm (15 minūšu pārtraukums). Spēles laikā atļauts veikt 9 spēlētāju maiņas, kurām jānotiek ne vairāk kā trijās pauzēs. Ja spēlētājs saņem divas dzeltenās kartiņas vai vienu sarkano, tad nākamā turnīra spēlē viņam ir jāizlaiž. Turnīra organizatori patur tiesības piemērot arī bargākas sankcijas atsevišķos gadījumos, vērtējot pēc pārkāpuma rupjības.

Atbilstoši turnīra Reglamentam, ja divām un vairāk komandām būs vienāds punktu skaits, komandu vietu sadalījums tiks noteikts pēc sekojošiem kritērijiem:

a. savstarpējo spēļu laikā lielāks gūto punktu skaits;
b. savstarpējo spēļu laikā gūto vārtu attiecība;
c. lielāks gūto vārtu skaits savstarpējās spēlēs (ja komandām vienāds punktu skaits);
d. kopējā vārtu attiecība apakšgrupā;
e. lielāks gūto vārtu skaits apakšgrupas spēlēs;
f. FAIR PLAY reitings apakšgrupas spēlēs;
g. izloze.

Turnīra ietvaros tiks apbalvoti spēlētāji vairākās individuālajās nominācijās, savukārt uzvarētāju komanda saņems čempionu kausu.