Piektdien, 14. jūlijā, notiks pirmā Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēle, kurā pagājušās sezonas Sieviešu futbola 1. līgas labākā komanda Rīgas Futbola skola-2 uzņems Sieviešu Futbola līgas (SFL) vicečempiones no FK Liepāja.

Abu komandu cīņa par vietu pusfinālā plkst. 14:00 sāksies NSB Arkādija mākslīgā seguma laukumā Rīgā.

Turnīra sadaļa statistikas portālā

Šīs sezonas SFL čempionātā liepājnieces piecos mačos izcīnījušas divas uzvaras, abus zaudējumus ciešot pret pēdējo gadu vadošo Latvijas komandu Rīgas Futbola skola. Tāpat FK Liepāja pārstāv mūsu valsti atjaunotajā Baltijas Sieviešu futbola līgas (BWFL) turnīrā, kur līdzšinējos divos mačos pret sāncensēm no Lietuvas uzvaras un zaudējumus tā dalījusi uz pusēm. Tikmēr Rīgas kluba otrā komanda Sieviešu futbola 1. līgas čempionātā sešās cīņās iekrājusi piecus panākumus un vienu neizšķirtu, ieņemot trešo pozīciju un turpinot cīņu par visaugstākajām vietām.

Liepājnieces kā SFL pārstāves kausa izcīņas turnīru uzsāk no ceturtdaļfināla kārtas, bet rīdzinieces šo turnīra posmu sasniedza pēc vien pēcspēles sitienu sērijā gūta panākuma pret FK Laidze/Talsu NSS.

Turnīra pusfinālā šī pāra uzvarētājas tiksies ar Sieviešu futbola 1. līgas pārstāvi AFA Olaine, kas ceturtdaļfinālu pārvarējusi bez cīņas, jo tās pretiniece Riga United FC dalību no sacensībām atsaukusi.

Pārējās divas turnīra ceturtdaļfināla spēles notiks augustā un septembrī – attiecīgi starp Rēzeknes BJSS/SK Progress un FK Spartaks Jūrmala/46.vsk, kā arī starp BFC Daugavpils un Rīgas Futbola skola.

Jau vēstīts, ka šīs sezonas turnīrā piedalās desmit Latvijas sieviešu futbola 1. līgas komandas un četras valsts vadošās vienības no SFL turnīra. Sacensības ievadīja 1. līgas pārstāves, četras no kurām pēc izlozes rezultātiem aizvadīja priekšsacīkšu kārtu, bet sešas komandas automātiski ieguva vietu pirmajā kārtā. Turpinājumā četras pirmo kārtu pārvarējušās vienības kvalificējušās ceturtdaļfinālam, kur tās gaida SFL komandas. Ceturtdaļfināla spēlēs 1. līgas vienības ir laukuma saimnieces.

Turnīra finālspēle ieplānota 7. oktobrī.

Šī ir ceturtā Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas sezona. Līdz šim trīs reizes trofeju izcīnījusi SFL čempionvienība Rīgas Futbola skola, kas pērn finālā apspēlēja rēzeknietes.

Visiem Latvijas sieviešu un meiteņu futbola jaunumiem iespējams sekot līdzi Facebook lapā Sieviešu futbols.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.


Latvijas Futbola federācija