FK Nikars trešdien guva uzvaru arī otrajā Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētā Virslīgas čempionāta finālsērijas spēlē, pagarinājumā ar rezultātu 5:3 pieveicot FK RABA vienību. Tādējādi sērijā līdz trim panākumiem rezultāts kļuvis 2-0 FK Nikars labā, un galvenā trenera Orlando Duarte padotie nonākuši viena soļa atstatumā no desmitā titula izcīnīšanas.

Elektrum Olimpiskajā centrā notikušajā cīņā pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, savukārt drīz pēc pārtraukuma divu vārtu handikapu īsā laika periodā panāca FK RABA vienība, kuras rindās ar precīziem sitieniem izcēlās Edersons da Kruzs un Rūnijs de Azevedo.

Turpinājumā 12 minūtes pirms mača pamatlaika noslēguma FK Nikars pārgāja uz spēli ar pieciem laukuma spēlētājiem, vārtsarga lomu uzņemoties pieredzējušajam Latvijas izlases pārstāvim Maksimam Seņam. Šāds taktiskais solis attaisnojās – vispirms M. Seņs 29. minūtē ar efektīvu sitienu samazināja sāncenšu pārsvaru līdz minimumam, savukārt vēl pēc divām minūtēm panāca arī izlīdzinājumu.

Minūti vēlāk maču priekšlaikus pabeidza abu klubu galvenie treneri – Orlando Duarte un Artūrs Šketovs -, kurus par sistemātisku iejaukšanos tiesnešu darbā mača arbitri palūdza atstāt tehnisko zonu. Savukārt drīz pēc tam FK Nikars telpu futbolisti nonāca viena vīra skaitliskajā mazākumā – joprojām izmantojot vārtsarga vietā piekto laukuma spēlētāju, M. Seņs ne pārāk veiksmīgi apstrādāja bumbu, ļaujot to pārtvert pretspēlētājam, bet pēcāk ar neatļautu paņēmienu kavēja sāncensi, kā rezultātā pieredzējušais FK Nikars futbolists nopelnīja tiešo noraidījumu.

Deviņkārtējiem valsts čempioniem izdevās sekmīgi nosargāt savus vārtus neskartus divu minūšu skaitliskajā mazākumā, savukārt cīņas pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās – 3:3.

Pagarinājumā meistarīgāki izrādījās FK Nikars vīri, mača liktenim lielā mērā izšķiroties 46. minūtē, kad Dmitrijs Jakovļevs, glābjot komandu no vārtu zaudējuma, tukšos vārtos lidojošu bumbu atvairīja ar roku, tādējādi saņemot noraidījumu, kamēr uz FK RABA vārtiem nozīmēto pendeli realizēja Igors Avanesovs. Vēl pēc divām minūtēm Germans Matjušenko guva piektos vārtus, tādējādi palīdzot savai komandai kaldināt uzvaru – 5:3.

Līdz ar to jau sērijas trešajā mačā, kas šo svētdien plkst. 13:30 notiks Elektrum Olimpiskajā centrā, FK Nikars panākuma gadījumā var iegūt savu desmito Latvijas čempiona titulu. Jāpiebilst, ka šo spēli apkalpos tiesnešu brigāde no Lietuvas.

Savukārt jau šo piektdien, iespējams, uzzināsim Virslīgas turnīra bronzas medaļnieci mačā starp FK BEITAR un TFK Rēzekne. Cīņa Spuņciema sporta hallē risināsies plkst. 19:30, un sērijā līdz diviem panākumiem rezultāts šobrīd ir 1-0 rēzekniešu labā.