Jaunā Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas sezona tika ievadīta svētdien, 7. maijā, kad pārceltajā pirmās kārtas mačā AFA Olaine komanda savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Preiļu novada BJSS vienību.

Cīņā starp divām Latvijas sieviešu futbola 1. līgas komandām ar precīziem sitieniem izcēlās Aļona Petuhova un Emīlija Borovska.

Spēles foto galerija

Līdz ar šo uzvaru olainietes kvalificējušās turnīra ceturtdaļfinālam, kur viņām pretiniekos būs Sieviešu futbola līgas (SFL) pārstāve Riga United Ladies.

Turnīra turpinājumā 14. maijā notiks abas priekšsacīkšu posma spēles, kuru veiksminieces kvalificēsies dalībai pirmajā kārtā. Šajās spēlēs BFC Daugavpils plkst. 11:00 uzņems FK Iecava/FK Jelgava komandu stadiona Esplanāde mākslīgā seguma laukumā, bet FK Laidze/Talsu NSS plkst. 18:00 tiksies ar SK Super Nova futbolistēm Rīgas Ostvalda vidusskolas laukumā.

Jaunās sezonas turnīrā piedalās desmit Latvijas sieviešu futbola 1. līgas komandas un četras valsts vadošās vienības no SFL turnīra. Sacensības ievada 1. līgas pārstāves, četras no kurām pēc izlozes rezultātiem aizvada priekšsacīkšu kārtu, bet sešas komandas automātiski ieguvušas vietu pirmajā kārtā. Turpinājumā četras pirmo kārtu pārvarējušās vienības kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur tās gaida SFL komandas. Ceturtdaļfināla spēlēs 1. līgas vienības būs laukuma saimnieces.

Pēc priekšsacīkšu posma spēlēm turnīra sadaļa būs pieejama statistikas portālā.

Kalendārs paredz, ka jūnija vidū sekos atlikušie pirmā posma mači, jūlija sākumā paredzētas ceturtdaļfināla cīņas, pusfināli notiks 16./17. septembrī, bet turnīra finālspēle ieplānota 7. oktobrī.

Šī būs ceturtā Latvijas sieviešu futbola kausa izcīņas sezona. Līdz šim trīs reizes trofeju izcīnījusi SFL čempionvienība Rīgas Futbola skola, kas pērn finālā apspēlēja rēzeknietes.

Visiem Latvijas sieviešu un meiteņu futbola jaunumiem iespējams sekot līdzi Facebook lapā Sieviešu futbols.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.