Par Latvijas telpu futbola kausa izcīņas uzvarētāju sestdien Elektrum Olimpiskajā centrā kļuva nacionālās valstsvienības galvenā trenera Artūra Šketova vadītā FK RABA, kas finālmačā ar rezultātu 3:1 uzveica principiālo sāncensi FK Nikars, tādējādi otro reizi vēsturē iegūstot šī turnīra trofeju savā rīcībā.

Rezultātu šajā cīņā atklāja FK Nikars telpu futbolisti, kad jau piektajā minūtē pēc stūra sitiena izspēles no vārtu priekšas netraucēts precīzi sita Maksims Seņs, savukārt pēc trim minūtēm FK RABA panāca izlīdzinājumu - pēc auta izspēles netīšām bumbu savos vārtos ar galvu raidīja FK Nikars spēlētājs Jurijs Arhipovs-Prokofjevs.

Pēc pārtraukuma FK RABA izdevās gūt vēl divus vārtus – vispirms brazīliešu leģionārs Edersons Pineiru da Kruzs, demonstrējot augstu individuālo meistarību, ar filigrānu sitienu panāca 2:1, savukārt 34. minūtē viņa tautietis Rūnijs de Azevedo noķēra sāncenšus pretuzbrukumā un pēc eleganta reida apspēlēja gan pieredzējušo Andreju Aleksejevu, gan FK Nikars vārtsargu Antonu Astrahancevu, gūstot trešos vārtus.

Mača galotnē FK Nikars nomainīja vārtsargu pret piekto laukuma spēlētāju, aktīvi uzbrūkot, tomēr FK RABA laukuma spēlētāju un jo īpaši vārtsarga Aigara Bondara pašaizliedzīgā darbība liedza viņiem samazināt rezultātu kaut līdz minimumam.

Pašā spēles izskaņā emocijas laukumā sita karstu vilni, izceļoties arī nelielām nesaskaņām abu komandu spēlētāju starpā, kā rezultātā noraidījumu trīs sekundes pirms tiesneša beigu svilpes nopelnīja FK RABA spēlētājs Oskars Ikstens. Tomēr mača rezultāts vairs nemainījās, Latvijas kausa izcīņā otro reizi triumfējot FK RABA telpu futbolistiem.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā turnīra uzvarētājus sveica Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons, Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) prezidents Vadims Lašenko, kā arī Rīgas skolu kausa izcīņas labākais vārtu guvējs Nikita Bolšakovs.

FK RABA iepriekš Latvijas kausa trofeju bija ieguvusi arī 2014. gadā, savukārt 2013., 2015. un 2016. gadā šajā turnīrā triumfēja FK Nikars.

Kausa fināla spēli, pateicoties tiešraides ģenerālsponsoram Evolution Gaming, bija iespējams vērot tiešraidē Sportacentrs.com televīzijas kanālā un internetā.

Tikmēr dienu vēlāk Virslīgas čempionātā tika aizvadītas divas pirmās ceturtdaļfināla spēles. TFK Rēzekne Ludzā, pateicoties trim Guntara Silagaiļa vārtu guvumiem, ar rezultātu 9:2 sagrāva New Project, savukārt FK BEITAR Spuņciemā mača galotnē atspēlējās no sev nelabvēlīgā 2:3 un ar 5:3 pārspēja Daugavpils vienību.