Latvijas futbola valstsvienība otrdien, 28. martā, pārbaudes spēlē piekāpās Gruzijas izlasei 0:5 (0:2). Pa diviem precīziem sitieniem mājinieku rindās Džano Ananidzes (Jano Ananidze) un Georgija Kvilitaja (Giorgi Kvilitaia) kontābet viens vārtu guvums Georgijam Arabidzem (Giorgi Arabidze).

Pirms dažām dienām, 25. martā, Ženēvā Latvijas valstsvienība bija izrādījusi sīvu pretestību FIFA ranga 11. vietai Šveices izlasei 2018. gada FIFA Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēlē (0:1), tamdēļ tika gaidīts labs rezultāts Gruzijā, taču mūsu puiši acīmredzami nepaguva atjaunoties pēc nesenās spēles, kā arī dienu ilgā pārlidojuma. Gruzijas izlasei bija gan rezerves diena atelpai, gan iepriekšējais mačs bija aizvadīts savu skatītāju priekšā.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars starta sastāvā, salīdzinot ar spēli pret Šveices izlasi, veica trīs maiņas. Aizsardzības kreisajā malā laukumā devās Vitālijs Maksimenko, kurš diskvalifikācijas dēļ nedrīkstēja piedalīties mačā pret Šveici. Tikmēr labajā malā savā otrajā spēlē izlasē darbojās Aleksandrs Solovjovs, kurš debijā pret Šveici nospēlēja visas 90 minūtes kreisajā malā, jo šoreiz atelpa tika dota labās malas aizsargam Gintam Freimanim. Vidējā līnijā centra pussargu Arti Lazdiņu aizstāja Jānis Ikaunieks, bet uzbrukumā Valēriju Šabalu – Ģirts Karlsons, kurš šajā Boris Paichadze Dinamo Arena stadionā bija izcēlies ar gūtiem vārtiem 2008. gadā pārbaudes spēlē uzvarā pār Gruzijas izlasi ar 3:1.

Spēli klātienē pagodināja abu valstu prezidenti, kas laukumā pirms spēles kopā ar abām komandām nodziedāja valstu himnas. Pēc tam Latvijas valsts prezidents tribīnēs noskatījās arī spēles 1. puslaiku, bet pirms došanās prom mača pārtraukumā ģērbtuvē uzmundrināja futbolistus un novēlēja veiksmi turpinājumā.

Diemžēl šī cīņa Latvijai izvērtās neveiksmīga. Pirmos vārtus ielaidām 18. minūtē, kad 11 metru soda sitienu realizēja Džano Ananidze. 32. minūtē pēc stūra sitienu gruzīni panāca 2:0 – ar spēcīgu sitienu ar kāju izcēlās Georgijs Kvilitaja.

Pirms 2. puslaika Pahars veica četras maiņas: vārtos Andri Vaņinu aizstāja Pāvels Šteinbors, kas bija jau pirms spēles plānota maiņa - Pāvelam tā bija otrā spēle valstsvienībā, aizsardzības centrā Vitāliju Jagodinski – debitants Mārcis Ošs, labās malas pussargu Alekseju Višņakovu – Deniss Rakels, kurš pēc traumas sadziedēšanas piedalījās otrajā spēlē pēc kārtas, bet uzbrukumā Karlsonu - Šabala, kurš izlases rindās guvis par vieniem vārtiem vairāk nekā pieredzējušais komandas biedrs – desmit.

65. minūtē Pahars veica piekto maiņu – centra pussargu Gļebu Kļuškinu nomainīja Ivans Lukjanovs, kuram izlasē tā bija pirmā spēle šogad. Pērn izlasē viņš bija uzspēlējis vienā mačā – pret Fēru salām.

Arī trešos vārtus Latvijas valstsvienība ielaida pēc stūra sitiena - 68. minūtē ar galvu precīzi sita Kvilitaja. Līdz pamatlaika beigām gruzīni guva vēl divus vārtus – 77. minūtē Džano Ananidzem padevās teicams tālsitiens, bet 90. minūtē – Georgijs Arabidze ar tiešo brīvsitienu panāca 5:0 mājinieku labā.

Marians Pahars: "Man bija kauns skatīties šodienas spēli"

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 9. jūnijā, kad Skonto stadionā uzņemsim Portugāli.