Latvijas nacionālā futbola izlase sestdien, 25. martā, ar rezultātu 0:1 (0:0) 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē izbraukumā piekāpās Šveices valstsvienībai.

ŠVEICE - LATVIJA: FOTOGALERIJA NO ŽENĒVAS (25.03.2017.)

Vienīgos vārtus mājinieku labā 66. minūtē guva laukumā uz maiņu nākušais Vācijas kluba Menhengladbahas Borussia uzbrucējs Josips Drmičs (Josip Drmic), kurš pēc centrējuma sita precīzi ar galvu no vārtu priekšas.

Latvijas valstsvienības rindās šajā mačā debitēja 29 gadus vecais RFS aizsargs Aleksandrs Solovjovs, kurš nospēlēja visas 90 minūtes. Viņš kreisajā aizsardzības malā aizstāja Vitāliju Maksimenko, kurš šajā mačā nedrīkstēja piedalīties diskvalifikācijas dēļ. Solovjovs nav vienīgais, kurš valstsvienībā debitējis 29 gadu vecumā. 2014. gadā to paveica arī labās malas aizsargs Gints Freimanis, kurš nāca uz maiņu Baltijas kausa izcīņas spēlē uzvarā pār Lietuvu (1:0).

Tikmēr jau 80. spēli valstsvienībā aizvadīja mūsu vārtsargs Andris Vaņins, kurš vairākās epizodēs nospēlēja teicami, tiekot galā ar bīstamiem šveiciešu sitieniem. 36 gadus vecais Vaņins tikai par spēli atpaliek no Andreja Štolcera, kurš šobrīd noslēdz visu laiku spēlēm bagātāko futbolistu Latvijas valstsvienībā ranga top 10.

69. minūtē laukumā nāca uzbrucējs Deniss Rakels, kurš valstsvienībā nebija spēlējis kopš 2015. gada rudens, jo pērn to liedza traumas. Viņš nomainīja Dāvi Ikaunieku.

Spēli Ženēvā klātienē noraudzījās 25 tūkstoši skatītāju, starp kuriem bija arī Latvijas valstsvienības līdzjutēji.

Kvalifikācijas turnīra B grupas kopvērtējumā Šveice pašlaik ar 15 punktiem piecās spēlēs ir līdere, bet Latvija ar trim punktiem atrodas piektajā pozīcijā. Nākamā spēlē ciklā Latvijas valstsvienībai būs savā laukumā, kad 9. jūnijā tiks uzņemti grupas vicelīderi un Eiropas čempioni Portugāles futbolisti. Viņi 25. martā ar 3:0 mājās pieveica Ungāriju. Vēl citā B grupas spēlē Andorā mājinieki izcīnīja pirmo punktu ciklā, cīnoties 0:0 ar Fēru salas izlasi.

2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācija (tabula pēc 25. marta spēlēm)

ANDORA 5 0 1 4 1 13 -12 1

26. martā Latvijas valstsvienība lidos uz Tbilisi, kur divas dienas vēlāk sacentīsies ar Gruzijas izlasi pārbaudes spēlē.