Aizvadītajā svētdienā Rīgas 15. vidusskolas sporta zālē notika Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru telpu futbola turnīra ceturtās kārtas spēles. Panākumu sēriju izdevās turpināt sacensību līderei un pašreizējai titula ieguvējai ABLV Bank, kas ar rezultātu 6:2 uzveica Citadele banka, tādējādi izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas.

ABLV Bank aizvadītās kārtas gaitā turpināja demonstrēt stabilitāti, mača likteni pret Citadele banka izšķirot otrā puslaika vidū, kad nepilnu deviņu minūšu laika intervālā no 2:0 palielināja pārsvaru līdz 6:2. Uzvarētāju rindās pa diviem vārtiem guva Deniss Aņiščenko un Raitis Dzelzkalējs, bet pretinieku sastāvā spēli dēļ atkārtota brīdinājuma saņemšanas līdz galam nepabeidza Aleksandrs Sazonovs.

Pērnajā sezonā ABLV Bank uzvarēja visas astoņas regulārā čempionāta spēles, un patlaban atrodas pusceļā līdz tam, lai šo sasniegumu atkārtotu arī 2017. gada turnīrā.

Līderes ciešākās sekotājas tabulā – Baltic International Bank (BIB) un Privatbank – atpaliek par vienas uzvaras tiesu jeb trim punktiem. Abas svētdien izcīnīja panākumus, no kuriem jo īpaši jāizceļ Privatbank triumfs pār Latvijas Banka ar 6:5. Pēdējā pirmā puslaika 12. minūtē bija vadībā ar trīs vārtu pārsvaru (4:1), pēc tam sešu minūšu laikā Privatbank panāca izlīdzinājumu 4:4, savukārt neilgi pirms pārtraukuma Latvijas Banka atkaroja vadību – 5:4. Par spīti tam Privatbank jau atkal parādīja raksturu un, pateicoties Konstantīna Klimenko un Igora Stoļarova vārtu guvumiem otrajā puslaikā, nodrošināja uzvaru garantējošo minimālo handikapu – 6:5. K. Klimenko tāpat kā viņa oponents laukumā Kārlis Vilerts šajā mačā guva pa trim vārtiem savu komandu labā.

Tikmēr jau minētā BIB svētdien guva virsroku pār Rietumu banka ar 4:1, sarūpējot tai pirmo zaudējumu čempionāta. Līdz ar to nākamajā jeb piektajā kārtā 12. februārī gaidāmi divi ļoti interesanti dueļi ar vadošo komandu piedalīšanos, kuri turklāt risināsies viens pēc otra. Vispirms plkst. 11:30 sportiskās attiecības skaidros BIB un Privatbank, savukārt plkst. 12:30 ABLV Bank lūkos turpināt uzvaru sēriju mačā ar Rietumu banka.

Otro uzvaru svētdien svinēja 4finance, kas mačā pret Nordea līdz ar diviem Kristapa Žīgura un Kaspara Mīliga vārtu guvumiem atstāja pretiniekus sausā (5:0). Savukārt Norvik banka ar rezultātu 5:3 uzveica Ernst&Young, divas reizes uzvarētāju rindās precīzi sitot Dmitrijam Pomazkovam.

Visbeidzot, vēl vienā cīniņā Latvijas pasta banka sarūpēja ceturto neveiksmi pēc kārtas pastarītei BlueOrange (6:2) – hat-trick šajā spēlē realizēja Sergejs Oļeškovs.

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā notikušas izmaiņas - priekšgalā joprojām atrodas desmit vārtus guvušais Dmitrijs Savins (Privatbank), bet uz otro pozīciju pacēlies septiņas reizes precīzi vārtu rāmī situšais D. Savina komandas biedrs K. Klimenko.